• Pohádka

Tři oříšky pro Popelku (1973)

Klasika mezi pohádkami. Krásný příběh, výborná doprovodná hudba a herecké obsazení. Zimní krajina dodává pohádka nezapomenutelnou kouzelnou atmosféru.

Příklady táhnou (1939)

Trochu jiná komedie, než u jakých jsme na N. Gollovou zvyklí, ale neméně dobrá. Babička v teplákách a s hobla je výborná. Potěšilo obsazení, A. Novotný a R. A. Strejka se po "Škola, základ života" sešli znovu v tomto filmu a opět dokázali, že jim to spolu jako přátelům před kamerou skvěle funguje.

Kristian (1939)

Klasika, která se právem řadí mezi český filmový skvost. Bohužel, film je neustále reprízovat, takže je již ohraný, ale 4 hvězdičky si zaslouží. O. Nový dokázal, že mu to ve dvojici s A. Mandlovou a N. Gollovou sluší, M. Frič přivedl na svět další ze svých báječných prvorepublikových komedií a dokázal, že je Pan režisér.

U pokladny stál... (1939)

Jeden z nejlepších filmů Vlasty Buriana, který dokáže pokaždé rozesmát. Nezapomenutelná scéna s řezáním palce (7+5 je 12) a pití zdravé vody v lázních. V. Burian, ale i J. Marvan, který mu zde zdatně sekundoval, zazářil.

Bezdětná (1935)

Zajímavý film, který je neprávem zatracován. Spojení N. Gollová, O. Korbelář ve velmi krásně funguje, třebaže N. Gollová se v pozdějším letech své kariéry zaměřila spíše na komedie. Motiv filmu je zajímavý: co by se stalo, kdyby manžel věděl, že mám dítě?, rozehrává důmyslný příběh. Kromě zmíněných hlavních protagonistů mi nejvíce v paměti utkvěl R. A. Strejka, vidět ho jinde než ve studentských komediích byla příjemná změna.

Duch (1990)

Překvapivě výborný film, který krásně ukazuje výbornou spolupráci mezi třemi hlavními protagonisty. Whoopi Goldberg a její hlášky jsou nezapomenutelné: "Musím jít do druhého patra kvůli mému transfouznímu příkazu."

Pomáda (1978)

Úžasná letní oddychovka.

Kobra 11 (1996) (seriál)

Jeden z nejlepších německých seriálů, který už ale množstvím sérií postupně ztrácí dech. Zlaté éra tohoto seriálu byla tak do 8. série, potom se již scénky opakují, sami scénáristé neví, co již zařadit.