• Pohádka

Kouzelná chůva Nanny McPhee (2005)

Velké překvapení. Před shlédnutím není možno říci, jaký je to báječný film. Novodobá pohádka, zasazená do 19. století, kouzelný příběh, a motiv, co se stane, když děti příliš zlobí, si získala srdce mnoha diváků. Colin Firth, a herci z Harryho Pottera, Emma Thompson a Imelda Staunton, se svých rolí zhostili báječně. Kdo netuší, že i dnes je možno natočit kvalitní film s málo herci, měl by se podívat na tuto "pohádku."

Dva týdny štěstí (1940)

Další z filmů, ve kterém vystupuje J. Marvan jako "starý bručoun." Tyto role mu ale velmi seděly, nejen díky němu je ale tento film velmi kouzelný. Báječné role podaly i ostatní herecké hvězdy, ze všech je možno jmenovat A. Mandlovou, která zde byla celkem netradičně v roli chudé dívky, která ke "štěstí přišla." Možná námět jako z červené knihovny, ale neodolatelný film.

O štěstí a kráse (1986) (TV film)

Jednoduchá pohádka, možná předvídatelný děj, ale nádherná. Jedna z nejlepších, které byly pro televizi natočeny. Karel Roden je ve své jediné roli prince okouzlující.

Návrat do budoucnosti III (1990)

Nejrozporuplnější film z celé trilogie. Klasice, tzn. návratu do 50. let 20. století se tento film nevyrovná, ale za opakované shlédnutí stojí. Některé hlášky jsou ovšem i z tohoto filmu nezapomenutelné!

Hrátky s čertem (1956)

Jedna z mála českých pohádek, která mě vůbec neoslovila. Nevím, zda za to můžou kulisy, pohádky točené v kulisách opravdu nemusím vidět, nebo děj, který mě příliš nezaujal. 1 * za to, že se jedná o pohádku, ve které si zahráli tehdejší výborní herci.

Hry bez hranic (1965) (pořad)

Krásná nostalgie...Úplně obyčejná oddechovka, která ale právě svým jednoduchým schématem dokázala zaujmout spoustu diváků.

Hostinec „U kamenného stolu“ (1948)

Jeden z filmů, který může být viděn několikrát a přesto neztratí své kouzlo. Třebaže film byl natočen již po válce, na kvalitě mu to neubírá a klidně by mohl být zařazen mezi skvosty československé meziválečné kinematografie. Obsazení meziválečných herců, kteří se svých rolí báječně ujali, řadí film do pomyslného filmového nebe.

Strašidla z Vikýře (1987)

Kdysi krásný pohádkový příběh, dnes už je úsměvná podívaná, kterou není zapotřebí vidět příliš často. Ocenění si však zasluhuje R. Hrušínský, jeho dědeček byl kouzelný.

Krok za krokem (1991) (seriál)

Tento seriál lze již zařadit mezi klasiku. Zajímavý námět, co se stane, když se musí "násilím" spojit dvě odlišné rodiny, a vtipné, mnohdy již zdomácnělé hlášky. Samozřejmě, že jako u každého seriálu, i zde se najdou slabší díly, ale ty lepší jednoznačně převládají. Báječná oddychovka.

Studujeme za školou (1939)

Zajímavý prvorepublikový film, který, třebaže to na první pohled není patrné, přibližuje školní prostředí z jiného pohledu. Divák možná čeká komedii ve stylu Fričových školních filmů, tento snímek je ale o ničem jiném. Ze začátku příjemná komedie, chválím výběrem hlavní trojice studentů, všichni tři se již objevili ve výše zmíněných Fričových školních filmech, později se film mění na napínavější příběh a závěr je již zcela jistě drama. Jiný úhel pohledu na školství, mnohdy hodně tvrdý, ale zajímavý. Zajímavou roli zde měl F. Kovářík - profesora, který stále hledá svůj deštníček. Podobnou roli profesora-poplety měl i ve filmu Marečku, podejte mi pero!