• Pohádka

Nezlobte dědečka (1934)

Vlasta Burian byl opravdu Pan herec. Jeho Emánek, který se vydává za strýčka z Ameriky, rozhodně stojí za shlédnutí.

Škola základ života (1938)

Skvělý film, ze kterého pochází spousta nezapomenutelných scének a hlášek, např. "rozhovor" Čuřila s profesorem němčiny nebo výuka latiny a "vlk nese domovníkovi psaní." M. Frič dokázal, že je pan režisér a uvedl na svět skvělou komedii z tehdy netypického školního prostředí.

Cesta do hlubin študákovy duše (1939)

Druhý film ze zlaté éry studentských komedií Martina Friče. Tento mladší bratříček svému předchůdci nedělá ostudu, skvělými hlášky a hvězdným obsazením je možná o kousek lepší. Matematická písemka patří dnes již k legendě.

Přátelé (1994) (seriál)

Klasika televizní zábavy právem označovaná za nejlepší komediální seriál všech dob. Přátelé za 10 sérií vyzráli, řešili dospělejší problémy, třebaže základní cíl seriálu byl stále stejný - snaha pobavit diváka absolutně běžnými životními situacemi.

Simpsonovi (1989) (seriál)

Seriál, který již patří ke klasice. Třebaže je již natočená 22. série, seriál neztrácí dech, spíše naopak, každá série se zdá o kousíček lepší, a svoji kvalitu si drží.

Pretty Woman (1990)

Krásná vánoční klasika, o chudé dívce, která ke štěstí přišla.

Harry Potter a Relikvie smrti - část 2 (2011)

Všechno jednou končí, a tak je to i s Harrym. Mnoho z nás s Harrym vyrostlo, prožilo kus života a se slzami v očích se těšilo na závěrečné finále. Přiznávám, že 2. část Relikvií mě jako fanouška příliš nenaplňovala očekáváním, protože po zhlédnutí 1. části, kterou společně s 5. dílem řadím k nejhorším "Harryho filmům", ale touha vidět závěr byla silnější. Jistě, každý, kdo četl knihy, si ve filmu všimne nějakých chyb. Kde je závěrečná bitva Harryho s Voldemortem - pohled z očí do očí? Proč Harry tak málo využíval neviditelný plášť? Proč Malfoyovi tak "zbaběle" před konečným soubojem utekli? Ale celkově je možno říci, že závěrečná bitva se mi líbila, i mnoha fanoušky kritizovaný Voldemortův a Harryho "seskok." Scéna v bance byla skvělá, vzpomínky "Prince" také. Zkrátka, finále se povedlo a je mi trochu líto, že žádný další díl již nebude. Přece jen, s Harrym jsme strávili 10 let.

Gumídci (1985) (seriál)

Nejlepší z Disneyovských zfilmovaných příběhů.

Harry Potter a Princ dvojí krve (2009)

Světlá výjimka Yatesova režírování. 6. díl se mi jako jediný z dosud natočených pod vedením D. Yatese líbil. Kvality předchozích filmů sice nedosahuje, ale daleko přesahuje "hrůzu" 5. filmu.

Harry Potter a Fénixův řád (2007)

Poté, co sérii začal režírovat D. Yates, šla kvalita filmů velmi dolů. Tento film není žádnou výjimkou, nudný scénář, nezajímavá hudba, z knihy vybrané nezajímavé odkazy a ty zajímavé bohužel vynechané...1 * za to, že je to "Harry".