Xanadu (1980)

Pro tenhle muzikál mám slabost, možná to bude tak trochu i tím, že jsem ho viděla jako malá (hrozně moc se mi líbil) a podruhé jsem ho viděla o spoustu let později a některé scény jsem si detailně pamatovala. Líbí se mi námět, líbí se mi snění, celý film je takový.. až přijdu na slovo, které ho vystihuje, tak ho sem připíšu (pokud takové slovo existuje:-)

Kokosy na sněhu (1993)

"Někteří lidi nevěří, že jamajskej bob zvítězí.." Jejda, kdysi jsem se na to koukala pokaždé, co kokosy dávali v televizi. Dnes jsem na to narazila náhodou a musela jsem se podívat - nezměnilo se vůbec nic, moje nadšení jakoby se nikdy nevytratilo:)

Srdce je zrádná děvka (2004)

Docela drsný film.. Jeden komentář tady říká, že jde o kombinaci bolestivého obsahu a nesoucitného filmového zpracování - místy je to nejspíše pravda. Na druhou stranu s Jeremiášem taky nikdo nesoucítil, takže tím víc autentičtější to je. Nevím, jestli pro mě bylo těžší dívat se na to, jak s ním zachází jeho matka a jeho "noví tátové", nebo jeho fanaticky zbožní prarodičové..

Víkend (2005) (pořad)

Některé díly jsou opravdu zajímavé, každý si z nich může něco odnést, přiučit se, připomenout nějaké významné události z minulosti či malinko "předpovědět" budoucnost. Líbí se mi to.

Servírka (2007)

Moc příjemný film, který doprovází jak humor, tak i trocha smutku. Oba hlavní hrdiny mám moc ráda, takže o to víc milejší to pro mě bylo. Musím přiznat, že si moc nedovedu představit koláč s hermelínem, ale asi to budu muset někdy zkusit, protože kromě toho, že tenhle film ukazuje zklamání, vyzařuje z něj také touha a naděje a v neposlední řadě poskytuje taky pár zajímavých receptů:))

Pevnost Boyard (1998) (pořad)

To byly časy, kdy jsem tenhle pořad přímo žrala.. Bavilo mě to napětí při jednotlivých úkolech, nesnášela jsem onen tunel plný havěti (nejspíše od té doby nesnáším šváby, brrrr) a držela jsem pěsti týmům, které jsem si oblíbila při "hrabání" peněz. Dnes už to sice pro mě nemá takové kouzlo jako kdysi, ale to nic nemění na tom, že to byla a stále je jedinečná soutěž.

Maturiťák (2011)

Ze začátku se mi Prom moc nelíbil, protože mi až příliš připomínal jiný film s podobným námětem. Po chvíli jsem však zjistila, že to není až tak pravda.. Nevím, jestli to bylo herci (které jsem viděla snad poprvé), nebo jakýmsi kouzelným nádechem, ale filmu jsem se chytla - přestože měl (pro mě) divný začátek, nakonec se mi moc líbil.

Nákaza (2011)

Na tomhle filmu jde nejspíše nejvíce vidět to, jak jsme zranitelní. Jak stačí jedna malá nepozornost a může se stát katastrofa takového obrovského rozsahu. Neskutečně mě tady vytáčela postava Juda Lawa, coby nezastavitelného novináře, který by pro vlastní slávu klidně nechal umřít milióny lidí, což asi dokazuje, jak moc dobře svou roli zahrál. Poutavý film, dobře sestavený, nezdlouhavý a zapamatovatelný.

Adela show (2010) (pořad)

Mám ráda jejich ironii, líbí se mi, že si umí udělat legraci nejen z ostatních, ale i sami ze sebe. Zdá se mi sice, že se humor někdy pohybuje až na příliš tenkém ledě, ale proč ne, dá se to snadno přehlédnout, když uvážím, jak zábavný celý pořad je, a zdravé upřímnosti spojené se zdravou a vtipnou ironií není nikdy dost. Celkově má tenhle pořad šmrnc.

Hurá do džungle! 2 (2011)

Já jsem asi takové dospělé dítě, protože animáky prostě miluju. Těchto několik příběhů mě moc pobavilo, u některých mi sice chybělo mluvení, ale na druhou stranu ono vydávání zvuků taky nebylo špatné:) Některé momenty byly překvapivé a opravdu zábavné. Prostě na pobavení a návrat do dětských let určitě super oddychovka:)