Ctihodný občan (2009)

Gerarda Butlera jsem dosud viděla spíše v komediálních nebo romanticko-akčních rolích, a proto pro mě tohle byla docela pálka do obličeje, protože jsem netušila, jak moc by mě mohl dostat svým uměním zahrát bezcitného člověka. Ale není se čemu divit, jestli se do své role pořádně vžil, tak to možná šlo samo, protože bezpráví dokáže pořádně naštvat a tím tuplem více, když je činěno na vlastní rodině. Snímek, který stojí za to vidět a ne jednou..

Sherlock Holmes: Hra stínů (2011)

Určitě nebudu moc spoilerovat, když napíšu, že nikdy nezapomenu na Sherlockovu jízdu na poníkovi :-D Takhle od srdce jsem se už dlouho nezasmála.. Holmes jako mentalista, ironik a tak trochu blázen ve spolupráci s Watsonem coby realistou a bezkonfliktním člověkem - dokonalá souhra, palec nahoru.

Adelheid (1969)

Na tenhle snímek jsem se už delší dobu chtěla podívat, a jelikož jednu z hlavních rolí ztvárnil Petr Čepek, dalo se čekat, že mě zaujme. Byl to právě on, který mě svými hereckými schopnostmi připoutal k posteli a ani na chvíli mi nedovolil se přestat dívat. Přestože děj nebyl nijak zvlášť složitý, na dramatičnosti film nabral právě onou psychologickou stránkou - nepřímo mě donutil přemýšlet, jak to asi hlavní hrdinové mezi sebou mají, jestli se milují, obdivují, nenávidí nebo svůj "vztah" berou jen jako nějaké východisko. Co víc na to říct, doba to byla určitě těžká a zmatená, lidé si nemohli dovolit jen tak něco chtít..

Hon za svobodou (2004)

Chasing Liberty je pro mě film, na který se můžu dívat pořád znovu, a nejspíše se mi nikdy neohraje. O děj, nápady, legraci, trochu vážnosti a samozřejmě trochu té romantiky je tady postaráno, a nejspíše proto, že je film takový pestrý, není pro mě okoukatelný.

Temný rytíř (2008)

Tak dlouho jsem se chystala podívat se na nejnovějšího Batmana, až se to konečně stalo. Nikdy jsem nějak zvlášť nemusela Christiana Balea, ale tentokrát mě docela upoutal. Ale mou nejoblíbenější postavou je Alfréd a vždy to tak zůstane :) Nemyslela jsem si, že někdo převálcuje Tučňáka, ale Heath Ledger to jako Joker dokázal, a proto mu patří pátá hvězda..

Můj život v ruinách (2009)

Skvělý film, hned od začátku jsem se smála a věděla jsem, že tohle je přesně pro mě. Film mě prováděl krásným a příjemným prostředím, památkami a také životy "účastníků zájezdu" a hlavní hrdinky coby trochu konzervativní a trochu nespokojené průvodkyně, která právě díky tomuhle výletu najde něco, co už dlouho hledala a chybělo jí to (a teď možná budu trošičku spoilerovat, když řeknu, že tím nemyslím jen řidiče autobusu :). Tenhle nápad se podle mě vážně povedl - na jedničku.

Bambi (1942)

Jedna z nejkrásnějších pohádek mého dětství, jedna z prvních knížek, které jsem přečetla. Škoda, že v dnešní době už je takových vcelku nevinných pohádek méně, všechno je takové umělé a nemilé.. Ale samozřejmě výjimky se taky najdou:)

Top Gear (1978) (pořad)

Nejspíše se nenajde nikdo jiný s větším nadšením jak pro auta, způsoby jejich demolování, tak i pro humor s kapkou nadsázky, jako jsou tihle tři.. Co víc na to říct, než to, že pobavení i poučení je zaručeno:))

Televarieté (1970) (pořad)

Jako malá jsem tenhle pořad ráda sledovala a dodnes si některé scénky a vtípky pamatuju. Jiřinu Bohdalovou jsem nikdy nijak neobdivovala, ale tady spolu s Vladimírem Dvořákem tvořili báječnou dvojici, která se doplňovala, podporovala a občas taky hádala.. Takže když to shrnu, byl to jeden z nejlepších pořadů té doby.

P.S. Miluji Tě (2007)

Snažím se najít slova, která by vystihla mé pocity.. Myslím, že mnohé tento film donutí zamyslet se, možná ze sebe konečně něco vymáčknout, protože někdy není dobré něco odložit na druhý den. Nevím, co bych dělala já, kdyby mi umřel někdo tak moc blízký, ale asi můžu předpokládat, že bych se chovala podobně, jako Holly. Hilary se mi moc líbila, zahrála skvěle jak nezkušenou a trochu praštěnou holku, tak dospělou (a trochu praštěnou:-)) ženu a Gerard Butler má podle mě neskutečné charisma.. Takže především tihle dva herci (i když i ostatní se mi líbili) dodali filmu na uvěřitelnosti, zábavě a také slzám..