Keith (2008)

Je zajímavé, jak jeden člověk může změnit celý náš život. Člověk zvláštní, tajemný, s jiskrou v očích, která v nás probudí dosud nepoznané city a ty utlačované dokáže vynést najevo. Keith je opravdu jedinečný a nepředvídatelný, a přestože Natalie nemá tušení proč (nebo možná právě kvůli onomu "neznámému"), bez něj po čase nemůže existovat. Ukázal jí, že neplánované věci jsou někdy mnohem lepší než každodenní stereotyp, a díky němu si Natalie uvědomila, že její žebříček hodnot není až tak skvělý, jak si myslela. Nečekaná, krátká, ale tím více hlubší a intenzivnější láska, na kterou se nedá zapomenout. Jess McCartney a Elisabeht Harnois své role zahráli opravdu dokonale.

Šestý smysl (1999)

Vynikající film. Pamatuji si noc, kdy jsem se na něj dívala poprvé - ze začátku šlo všechno tak, jak člověk očekává - psychiatr, který se snaží pomoci malému chlapci. Samozřejmě nevěří, že chlapec by duchy mohl skutečně vidět, a hledá v tom nějakou reálnou příčinu. Ale čím více se snaží chlapci pomoci, tím více je on sám zmatený. Škoda jen, že tento film je na jedno zhlédnutí. Osobně jsem ho viděla už několikrát a pokaždé jsem ho prožívala znovu, ale když už znám jeho pointu, je to o trochu méně tajuplné.

Útěk do divočiny (2007)

"Nelze popírat, že být volný jako pták nás vždycky vzrušovalo." Páni.. Chce to opravdu odvahu, jen tak se sebrat a jet neznámo kam, spálit všechny peníze, s sebou si vzít opravdu jen ty nejzákladnější potřeby, a v případě, že dojdou, zase chvíli pracovat a vydělat si na ně. Ale tady nešlo ani tak o odvahu, jako spíše o potřebu, nutnost odjet pryč, daleko od pokryteckých rodičů, daleko od civilizace. Chris (Alex) po takové volnosti vždycky toužil a čekal jen na správný okamžik, respektive na okamžik, kdy už nebylo jiné východisko. V dnešní době je těžké komukoliv uvěřit a dovolit mu přiblížit se, ale je krásné, že dodnes na světě existují lidé, kteří k sobě dokáží pustit cizího člověka, a díky tomu s ním prožít nezapomenutelné okamžiky. Chris takové lidi potkal, lidi, kteří se vám zapíchnou přímo do srdce, a už nikdy na ně nemůžete zapomenout. Ušel kus cesty, prožil spoustu věcí, krásných i těch temnějších, aby nakonec dosáhl toho, co chtěl (nebyla to jen Aljaška), každopádně (jak si zapsal) žil šťastně a smekám před ním.. Nádherná příroda, skvělý scénář a režie, perfektní Emile Hirsch.

Divočáci (2007)

Jsem moc ráda, že jsem se na tenhle film podívala, protože to opravdu stálo za to. Divím se, že mě od smíchu nebolelo břicho, protože jsem se smála už od samého začátku. Líbí se mi, že je tato komedie zasazená do jiného prostředí než je zvykem, herci jsou vybraní perfektně (sice John Travolta se mi ve své roli občas trochu protivil, ale těch pár chvil s klidem hodím za hlavu), film je nabitý energií, vtipem.... vážně jsem se bavila.

Zlatíčko (2004)

Někdy si myslíme, že přesně víme, co chceme, a pro to, co si myslíme, že chceme, děláme všechno.. Avšak opak je někdy pravdou. Přesně o tomhle je tenhle film. Alfie, sebevědomý a pohledný mladík, si opravdu užívá. Milenek má dost, ať už stálejší či jen jednorázové známosti, a myslí si, že přesně takový styl života - nezávislost - je to pravé. Ovšem pak nastane zlom, kdy ho opustí jedna "stálejší" milenka, a ač si to Alfie chvíli nepřizná, později mu dojde, že ho ovlivnila více, než si myslel. Tohle rozpoutá mnoho dalších úskalí, které bude muset zdolat. Kdysi jsem Juda jako herce moc nemusela, nevzpomínám si proč, ale po zhlédnutí filmu "Nepřítel před branami" jsem změnila názor. V tomhle filmu se mi potvrdilo, že "to" v sobě má. Zábavné grimasy, opravdu různorodé výrazy obličeje, pláč.. to všechno tady najdeme. Je zajímavé, jak člověk jednoho dne dospěje k názoru, že neví, jestli to, co doposud dělal, bylo správné, a začne přemýšlet o tom, jak by to mohl změnit, jak by mohl změnit sebe samého..

Žbluňk! (1984)

Tohle je srdeční a vzpomínková záležitost. "Žbluňk" jsem viděla kdysi dávno, snad mi mohlo být 12 let, a od té doby mám ráda Toma Hankse. Je to krásný romantický příběh s trochou vtipu a "nadpřirozena", který mi uvízl v paměti už navždy a moc ráda se na něj podívám znovu. Dodnes si pamatuju, jak jsem byla nervózní z toho, jak to dopadne, a přestože jsem takový konec nečekala, lepší bych si nemohla přát. Opravdu krásná skoropohádka.

Scary Movie 3 (2003)

Můj nejoblíbenější díl Scary Movie. Tady opět platí moje tvrzení, že ne všechna pokračování musejí být automaticky špatná. Hraje tady můj oblíbenec Leslie Nielsen a taky Charlie Sheen (kterého mám ráda jako herce, ale jako člověka moc ne) a další skvělí herci. Tahle parodie je opravdu nej.

Utopenec na útěku (1998)

Leslie Nielsen nemá konkurenci, zbožňuju ho, jeho obličejové výrazy, jeho hraní, jeho celého:-) Nevím, co víc bych k tomu mohla napsat, jako vždy nezklamal:-)

Little Ashes (2008)

Začátek filmu mi přišel takový divný, byla jsem z toho rozpačitá.. Robert Pattinson mi přišel taky rozpačitý, ale naštěstí jen chvíli, protože pak se do své role "dostal" a hrál skvěle. Javier byl ohromující, jako by vůbec nehrál, ale opravdu všechno prožíval. Nečekaná láska, která jejich životy změní více, než by oba čekali, skončila dříve, než mohla pořádně začít.. Přestože většina lidí čekala, že příběh bude více pojednávat o životu Salvadora Dalího, a naopak hlavní postavou je zde spíše Federico, mně se tento film líbil a můžu vřele doporučit.

Mluvme o sexu (2009) (seriál)

Přesně takový humor se mi líbí. Billie se Zackem tvoří krásnou dvojici, kterou doplňují jejich přátelé (každý svým způsobem zvláštní:)) Škoda jen, že tenhle seriál má tak málo dílů, úplně jsem si ho zamilovala.