Někdo to rád horké (1959)

Some Like It Hot.... viděla jsem to už dávno, ale nikdy nezapomenu na Tonyho a Jacka. V přestrojení za "členky" skupiny jsou neodolatelní, vtípky nebo spíše veselými scénkami film oplývá jedna radost, Marilyn (tohle byl první film, ve kterém jsem ji viděla hrát) tuto dvojici příjemně doplňuje. Musím uznat, že i bez ní by byl film skvělý, ale na druhou stranu se mi v některých scénách moc líbila, například když hrála na svoji "pidi kytarku" :D. Moc příjemná podívaná.

A co když je to pravda? (2005)

Tohle je můj "oddechový" film. Viděla jsem ho už několikrát, působí na mě velmi klidně a příjemně. Moje oblíbená Reese, která nikdy nic nepokazí, a Mark, který hezky zapůsobil. Moc se mi líbí námět, a protože tak trochu věřím v nadpřirozeno, hned jsem si tehle film zamilovala. Nojo, romantika a komedie v jednom, to je moje gusto :-)

Napříč vesmírem (2007)

Nemám slov, přečetla jsem si k tomu jen jeden komentář, který se mi na stránce zobrazil jako první (od kleopatry), a díky němu jsem hned věděla, že si tenhle film prostě musím pustit. Čekala jsem, že to bude bomba, ale že mě to až tak zasáhne, to mě nenapadlo.. Celý film je prostě perfektní, nádherná hudba, skvělí herci, kteří ještě lépe zazpívali, až do konce filmu jsem netušila, jak opravdu skončí a musím říct, že skončil úžasně.. mám ještě pokračovat? Opravdu krásné spojení příběhu s vybranými nezapomenutelnými songy..

Pianista (2002)

Velmi silný příběh.. Válečné filmy na mě působí asi nejvíce ze všech, tak si říkám, co by bylo, kdybych se narodila o pár desítek let dříve, musela se ukrývat, neměla bych co jíst a pít a každou sekundu bych se musela bát o svou rodinu a o svůj život.. přežila bych? On přežil.. Válku kolem tady vidíme očima Adriena Brodyho - byl opravdu vynikající. Bolest a nervy do poslední minuty..

Rychle a zběsile 5 (2011)

Vážně nejlepší díl, který zatím natočili. Některé scény jsou sice jak z komedie, téměř vždy jim všechno vyjde podle plánu a souhlasím s Cervenakem, že některé dialogy byly vážně strašné:-D Ale byla jsem neuvěřitelně napjatá skoro celou dobu, akcemi film přímo překypoval (i když mnohé by se ve skutečnosti jen těžko realizovaly), a Vin Diesel s Paulem Walkerem byli skvěle sehraní, takže co víc si přát:-)

Titanic (1997)

Velmi krásný romantický příběh (vůbec mi nepřijde přeslazený, jak někteří píšou) a velmi smutný pravdivý základ.. Titanic nám pustili ve 4. třídě základní školy, takže tehdy jsem sice zamilovaný příběh vnímala, ale více mě zajímal příběh Titanicu, jak se to vůbec stalo, jaká obrovská panika musela nastat, když už nablízku nebyla žádná záchranná loď a voda byla až příliš studená.. Takže když jsem o pár let později viděla Titanic znovu, nepamatovala jsem si jen Leonarda Dicapria, jak to měly mnohé jeho fanynky, ale v paměti mi utkvěla scéna, kdy se v místnosti, kde stoupala voda, objímají babička s dědečkem - ona pláče a on ji pevně svírá v náručí. Druhou mou vzpomínkou byla matka, která vypráví dětem příběh na dobrou noc.. Ano, samozřejmě jsem si pamatovala také milostnou scénu v autě, protože přece jen mi bylo asi 9 let, a tehdy jsme to se spolužačkami musely probrat:-) Je to útok na city, ale taková katastrofa přece ani nic jiného u člověka vzbudit nemůže, nebo snad ano? Viděla jsem ještě dvě jiná zpracování, ale tohle je prostě nejlepší a nic se mu nevyrovná. Ještě k tomu výborní Leonardo Dicaprio a Kate Winslet, takže spolu se vším ostatním jde prostě o dokonalost.

Divoký anděl (1998) (seriál)

Áno áno, jsem jedna z těch, kteří v mládí neunikli nástrahám alespoň jedné telenovely..:-) Sice jsem nebyla stavěná na to, abych poctivě sledovala každý díl, ale přiznávám, že většinu této telenovely jsem zhlédla. Učarovala mě hlavně energie Natalie Oreiro, její divokost a radost ze života, a samozřejmě také láska mezi hlavními hrdiny, což je sice základ každé telenovely, ale tady fungovala obrovská chemie.. :-)

Simpsonovi (1989) (seriál)

Další seriál, se kterým jsem vyrůstala. Teď v dospělosti ho mám možná ještě raději, než když jsem byla malá. Přece jen ne všechny díly jsou přímo pro děti:D Homer prostě nemá konkurenci!! :D

Přátelé (1994) (seriál)

Seriál, na kterém jsem vyrostla. Když jsem byla malá, hráli ho skoro pořád, když skončily všechny série, opakovali to znovu od začátku. Nemůžu říct, koho mám nejraději, protože každý z nich má své kouzlo, ale můžu nenápadně zmínit Chandlera:D Přátelé byli, jsou a budou, a i když je v současné době mnoho nových seriálů, Přátelé zůstanou Přáteli:-)

Castle na zabití (2009) (seriál)

Od prvního dílu mi Castle přirostl k srdci - vtip, šarm a charisma, jaké má málokdo. Spolu s Beckettovou tvoří perfektní dvojici, která umí jak pobavit, tak řešit obtížné situace. Zbožňuju to jiskření mezi nimi.. Zatím jsem viděla 3 série a musím říct, že je to čím dál tím lepší:-)