Walpuržina noc (1971)

Hoci v príbehu je možné nájsť zopár nezrovnalostí, La noche de Walpurgis disponuje silnými hororovými aspektmi, pôsobivou atmosférou a viacerými mrazivými scénami. Miera brutality je na svoju dobu akurátna, masky sú výborné a nahota sa tu vhodne vyskytuje iba v náznakoch. Pre sériu Hombre Lobo bol vždy typický stret viacerých hororových postáv a aj tu Waldemarovi dôstojne sekunduje upírska kontesa so svojimi pomocníkmi.

ReGOREgitated Sacrifice (2008) odpad!

Lucifer Valentine tu emetofilné odpornosti zo svojho prvého "filmu" Slaughtered Vomit Dolls rozvinul do naozaj obludných rozmerov. Pridal aj vychytávky ako sú soplíky či močenie a samozrejme nechýbalo brutálne násilie či deštrukcia ľudského tela. To všetko za doprovodu uši drásajúceho hudobného doprovodu, v ktorom dominovalo plieskanie činelov. ReGOREgitated Sacrifice nie je nič iné, než extrémne porno a samotný Valentine nie je ani herec, ani kameraman a tobôž už nie scenárista či režisér. Herečky(?), ktoré sa tu objavili dostali buď kráľovsky zaplatené, alebo to boli nejaké podradné, drogovo závislé prostitútky, nakoľko si myslím, že v takomto hnuse by žiaden súdne zmýšľajúci človek účinkovať nechcel.

Ocelové boty (2006)

90 minút fádnej, v jednej miestnosti vedenej rozpravy medzi dvoma ľuďmi s úplne odlišným vnímaním sveta - židovským advokátom Dunckelmanom a obžalovaným rádoby skinheadom Mikeom. Nekonečné a nikam nevedúce tlachanie vo mne nevzbudilo žiadne emócie a očakávaná spoločenská metamorfóza príslušníka árijského bratstva ma tiež nechala chladným.

Um Lobisomem na Amazônia (2005)

Zostarnutý Paul Naschy sa na sklonku života sčuchol s brazílskym režisérom Ivanom Cardosom a nevzniklo z toho nič pozitívne. Um Lobisomem na Amazônia je vo všetkých ohľadoch nepodarený paškvil, vsádzajúci najmä na ženskú nahotu a snažiaci sa paberkovať na Naschyho slávnej vlkodlačej sérii Hombre Lobo či Wellsovom románe Ostrov doktora Moreaua. Je zarážujúce, že tento film bol nakrútený v roku 2005, nakoľko vyzerá byť o dobrých 30 rokov starší. Preludové scény s Amazonkami, ktoré Cardoso do príbehu zakomponoval sú k smiechu a spievajúci prízrak indiánskeho bôžika bol klinom do pomyselnej rakvy.

Živí mrtví - Hněv (2018) (epizoda)

Ľutujem, že som sa sem pred pozretím pozrel, nakoľko mi do očí padol komentár užívateľa Michala118 netaktne prezrádzajúci kľúčový dejový zvrat tejto epizódy :-( Finálny stret AHK a Saviors bol v pohode a chvíľu som jasal, no potom dianie skĺzlo do emocionálne ladených sfér, ktoré som v závere série nechcel vidieť... Napriek tomu, že tvorcovia divákom na konci predhodili návnadu, súvisiacu so zmenou postojov niektorých ústredných postáv, ktorá ich má nalákať na 9. sériu, momentálne akosi strácam chuť s TWD pokračovať ďalej..

Neporazitelní (2013)

Hongkongský režisér Dante Lam má o zákulisí, tréningovo-regeneračnom procese či pravidlách MMA trochu odlišné predstavy ako ja, to mi ale nejako zvlášť nevadilo. Horšie však je, že v Unbeatable sa vyskytuje množstvo kdejakej vaty, snažiacej sa hrať publiku na city, ktorá s tým, čo sa odohrávalo v oktagone súvisela pramálo a bola mi viac-menej ukradnutá.

Terrifier (2017)

Vydarený zárez z kategórie Gore & Disturbing. Hoci horory s maniakálnymi klaunmi nemám obzvlášť v obľube, tento po mimickej stránke neskutočný harlekýn ma dosť bavil a aj s ohľadom na to, že si Damien Leone vo finále evidentne ponechal otvorené zadné dvierka sa domnievam, že "Art the Clown" ešte na striebornom plátne nepovedal svoje posledné slovo.

Živí mrtví - Cena (2018) (epizoda)

Tvorcovia seriálu si predsa len ponechali nejaké tromfy v rukáve a v závere série pridali na obrátkach. Dianiu tradične kraľuje sebavedomý Negan, ktorý dokazuje, že vodcom Spasiteľom sa nestal len tak pre nič za nič, pričom nechýbajú nečakané dejové zvraty a obligátne killovačky mrtvákov. Rušivým elementom je dejová línia so slabošským Aaronom a jeho potulkami lesom, hoci predpokladám, že v závere jeho misia zohrá nejakú dôležitú rolu...

Živí mrtví - Nenech nás sejít z cesty (2018) (epizoda)

Boj medzi AHK (Alexandria, Hilltop, Kingdom) a Spasiteľmi nemá konca a pripomína pamätný wimbledonský zápas Isner - Mahut. Mne ako divákovi už začína byť pomaly jedno, ktorá strana vyjde z tohto únavného ťaženia víťazne, potešilo ma ale, že v tejto epizóde opäť dostali výraznejší priestor aj nemŕtvi a po dlhej dobe sa tu riešila téma všadeprítomnej zombie nákazy, ktorá bola v posledných sériách akosi zatláčaná do úzadia.

Živí mrtví - Pocit viny (2018) (epizoda)

V rámci ôsmej série zatiaľ jedna z tých najlepších epizód. Otravný vlasáč Carl konečne zmizol zo scény a porúčať sa bude aj jedna obzvlášť odpudivá skupina preživších. Neviem, či je to divné, ale z celého toho ansáblu nezaujímavých postáv, ktoré sa momentálne vyskytujú v TWD mi začína byť najviac sympatický Negan...