Vetřelec (1979)

Tak tomuhle panečku řikám atmosféra.

Osvícení (1980)

Sakra já se ještě teď bojim. Nejlépe zvládnutý horor, který jsem kdy viděl. Nickolson už nemohl být lepší.

Pán prstenů: Návrat krále (2003)

Ještě se mi nestalo, že bych se v kině bavil celých 201 minut v kuse. Nestalo se tak ani u Návrat krále. Bylo to jenom Asi 196 minut :-). Konec filmu byl totiž zvládnutý hodně špatně. Jsou tam totiž podle mě hned tři momenty, kde už by mohl film klidně skončit, ale ono ne. No ale to je asi jediná výtka. Jinak to prostě bylo skvělý. Takový spojení jedničky s dvojkou. Vzešel z toho dle mého druhý nejlepší film trilogie. Společenstvo je prostě lepší, protože podle mě dokázalo narozdíl od Návratu krále překonat i knížku... Sem zvědavý, jak si Jackson poradí z dalšími projekty, ale myslím, že už moc zpyšněl a třeba King Kong bude typická americká sračka. Soudím tak podle ukázek co jsem z filmu viděl a z Jacksonova honoráře, který si za King Konga řekl. Návrat krále je ale pro mne nezapomenutelný.

Matrix (1999)

Nejzajímavější scifi, které kdy bylo natočeno. Škoda jen následujících dílů. Tenhle film měl zůstat jen u tohoto dílu. Ani by mi nevadil neuzavřený konec.

Terminátor (1984)

Perfektní start perfektní trilogie. Arnie si to moc nedává, ale stejně ho mám v tomhle filmu rád.

Terminátor 2: Den zúčtování (1991)

Vynikající, ale trochu děsivá vize budoucnosti. Bezpochyby nejlepěí díl z Terminnátorské trilogie. Perfektní příběh a vlastně úplně všechno. Astala vista, baby.

Sedm statečných (1960)

Mě westerny opravdu nesedí, ale tohle je úplně jiné. Skvělé herecké výkony, perfektní příběh a naprosto úchvatná hudba. Prostě super.

Byl jednou jeden polda (1995) odpad!

Opravdu nechápu jak někoho může pobavit tak neuvěřitelně nevtipná komedie na tolik, aby dal ***. Lepší než následující díly to možná je, ale ne o tolik, abych mohl dát alespoň jednu hvězdičku.

Amadeus (1984)

Nejlepší životopisný film vůbec. A to mě Mozzart zas tak nebere :-)