Ve stínu (2012)

Konečně dorazil film až ke mně a já po shlédnutí sedím, přemítám a pak si některé úseky projíždím znovu. Je to jistě veliká ostuda, že hned nechápu vše, ale některé věci mi prostě nezapadly kam měli. Buď je to mou neznalostí tehdejší doby, nebo nelogičností a děr ve scénáři, anebo od všeho trochu. Protože si rád myslím, že nejsem úplný idiot a trochu o tehdejších praktikách něco vím, pořád si myslím, že toho vím málo, abych mohl říct: ,,Jo takhle to přesně chodilo!" Většinu informací mám samozřejmě z médií a proto mám někde schovanou rezervu zdrženlivosti, která mi nedovolí přijmout vše co se mi naservíruje. Proto nevidím věci černobíle v žádném filmu, jenž by měl reflektovat určitou dobu. Tímto zmatečným úvodem jsem se chtěl vyvléct z komentování formy a přesunout se k obsahu, ale neudělám to. Krátce shrnu obsah - nemá chybu! A vrátím se k formě. Možná někoho moje zvratky zajímají, tak je dokončím. Jak jsem se již zmínil, film jsem si projížděl znovu, ale stejně jsem v jedné věci neměl jasno (byl by to spoiler, kdybych konkretizoval) a tak jsem poprosil pana Gůgla, aby mi zodpověděl pár otázek a narazil jsem na zajímavý článek, který mi odhalil , že v oné věci tápám správně. Jenomže tam jsem najednou objevil , že bych se měl zaobírat desítkou dalších jiných nesrovnalostí, ale protože jsem si jich u filmu nevšiml, hodnotím film tak, jak jsem se u něj "bavil". A já si ho opravdu užil a o to mi taky šlo, když jsem si ho pouštěl. Jsou to pro mě detaily, které se mají řešit mimo film. Závěrem bych chtěl přiložit onen článek od OPRAVDOVÉHO kritika a zároveň se vysmát těm uživatelům zde na ČSFD, kteří si hrají na inteligenty a přitom podle interpretace a výčtu chyb, je jasné, že tu došlo k jakémusi...ehm...propojení myslí? http://respekt.ihned.cz/c1-57524760-ve-stinu-bidne-detektivky

Pěst Ježíšova (2012)

Když nad tím přemýšlím a pokouším se to interpretovat druhé osobě, tak mi to přijde vtipnější, než to je, protože vyberu jen to lepší. Bohužel tento 15ti minutový snímek je pro mě i tak dlouhý. Scény jsou dobré, odkaz na Braindead chápe každý, kdo ho viděl, ale rychle se to okouká. Vtipný je začátek a zbytek je už jen akce, která ač se to na první pohled nezdá, ztrácí tempo. To ovšem neznamená, že jsem se nenasmál u scén psychopatického řvoucího Ježíše, bojujícího s rybama v ruce a koupajícího se v hektolitrech krve

Život je krásný (1997)

Když mi někdo říká: ,, podívej se na to, je to fakt dobrý!", i když jsem se na to chystal, záhy se film ocitá někde na konci těch, na které se možná někdy podívám. (přitom sám dělám to samé ostatním). Nakonec, ale přeci na něj došlo. Už jenom kvůli nebetyčnému vychvalování filmu jsem k němu přistupoval se značnou skepsí. Úvod začal slibně. Tohle je trapárna, říkal jsem si. Ha ha ha, fakt vtipný. Jenomže pak to přišlo. Syn a otcovská láska bez hranic. Sakra a to jsem si myslel jakej jsem cynik a že mě vykonstruovaný a průhledný děj nemůže dostat. Prohrál jsem a vzdal se davu. Ten Benigni v tom umí prostě chodit

Žralok v hlavě (2005)

Chápu lidi, kterým se film zdá, jako hodně nudný. Kdybych měl film hodnotit objektivně, dopadl by hrozně a dal bych asi jen jednu hvězdičku kvůli hlavní roli. Jenomže mě film tak moc připomíná souseda, který už bohužel není mezi námi, že jsem ho pojal velmi osobně. Je až neuvěřitelný jak moc se mu postava Oldřicha Kaisera podobá. Koukal jsem na film jako na zjevení a přemýšlel, jestli se můj navenek veselý soused také ocital ve stavech, jaký film popisuje. Určitě ano, protože je to až děsivě přesný. Je to důkaz, že takových osamělých postaviček je mezi námi mnohem více, než jsem si myslel. Jak by mohl někdo natočit film zrovna o mém sousedovi. Nemohl. Je to jednoduše v tom, že osudy a chování těchto lidí jsou si velmi podobné. A každý z nás už někdy potkal svého "Kaisera". Ten můj už je pryč a bez něj už to v baráku není ono. Chybí mi jeho přátelský a pozitivní přístup. Kdykoliv jsem kolem něj prošel, zahnal mi všecny chmury, co jsem si přinesl např. z práce. Chybí mi připíjení si na parapetu a hovory o ničem a zároveň o všem. A mrzí mě, že jsem si toho tenkrát víc nevážil. Připíjím na film, který dokázal tak nenuceně proniknout do duše diváka a smekám před herectvím mistra Kaisera.

Hostitel (2013)

Tak na tenhle film jsem narazil náhodou a pořád jsem si říkal, že to s tím ocucáváním už trochu přehánějí a připadal jsem si jak u filmu pro puberťačky. Teď koukám, že jsem se nemýlil. Jde o scénář ženy, která napsala Stmívání - film, za jehož shlédnutí se stydím, ale o to víc jsem se bavil u jeho parodie tupíři . ( hrozná kokotina, ale za to se nestydím vůbec ). Pokud jde o Hostitele, tak mi film přišel v pohodě a dokonce mi i některý absurdní (ve filmu vážný) momenty přišli vtipný. Např., když "Poutnice" říká tomu prvnímu líbateli, aby jí ocucal, protože Melanie se ztratila a potřebuje jí probrat.....hahahahahaha.....hm.....no tak nic. Pokud se, ale vrátím k filmu tak byl dobře zpracovaný a Sajonararonanová se na tu roli hodila. I když byla vlastně všechno hovadina. S tou láskou a porozumněním parazitů, bez válek a konfliktů, by přestalo fungovat spoustu věcí. Taková trochu utopie. Ale tady asi nešlo o nějaké hlubší dumání, ale jen o ty vztahy jak z Bravíčka (trefný je komentář od Verbala). Takže teď vlastně nevím proč film doporučit. Asi jsem přecitlivělá puberťačka. Jde prostě o to, že by bylo pro mně jednoduchý film hodit do odpadu a zkritizovat jen na základě toho, že nejsem cílová skupina. Jenomže já film dokoukal až do konce a nemám pocit, že byl špatnej. Stručněji a výstižněji to napsal B!shop.

Pacific Rim - Útok na Zemi (2013) odpad!

Ani jsem to nedokoukal. To je tak debilní a děj je tak ohranej, že to efekty prostě nezachrání. Omlouvám se, ale další intro z počítačový hry mě fakt nezajímá...Edit: Nakonec jsem to po dlouhých útrapách s nadějí na změnu k lepšímu dokoukal. Říkali mi, že to není špatný, že potom to bude lepší. Nebylo

Scary Movie 5 (2013)

Hodně slabé, ale semtam jsem se opravdu pousmál a vydržel jsem se na tu kokotinu dívat až do konce. Je to takové to koukání do blba u kterého můžete odpočívat...