• Krátkometrážní

Pták s křišťálovým peřím: Přízrak teroru (1970)

Giallo ma moc nikdy nebralo, cest vynimkam. V tomto pripade sa jedna o slabsi odvar giallo zanru, kde ma to obcas aj bavilo, ale aj obcas som sa tiez utapal nudou. Na moj vkus sa tam toho moc nedialo, aby som cumel na bednu v uzase. Velkou skodou bola nevyuzita sanca ukazat toho viacej, ako vrazdil samotny vrah. Obcasne zablesky na cakance krvi na stene neni to prave, co by ma vo filme prekvapilo. V tomto smere ma to sklamalo a preto film patri medzi moje slabsie, ktore som mal moznost vidiet.

Temné síly (1980)

Film hlavne vynikal dobre zakomponovanym dejom, ktory pekne odsypal bez nejakych vaznejsich zadrhelov. Bolo vidiet, ze to nebolo odflaknute, ale zaujimave. Obcas mi vo filme vadili niektore hluche miesta, ktorymi len film zbytocne natahovali do zbytocnej stopaze filmu. To boli len minima, ktore sa daju lahko prehliadnut, aby ste film neskritizovali, co je to za nepodarok. Celkom podarene dielko, ktore nikoho neurazi.

Pátrání v čase (1987) (TV film)

Z nadsenia sa vyliahlo sklamanie, ked som to pozrel do konca. Scifi tam toho nebolo vela, akurat cestovanie v case a ten groteskny dalekohlad z buducnosti ma docela pobavil pri tych pazvukoch, ktore z neho vychadzali:)

Jak si přeješ (2013) (amatérský film)

Film bol dejovo zaujimavy, preco sa to vsetko dialo vo filme. Aj z hladiska amaterskeho spracovania to bolo na solidnej urovni. Chcelo by to profesionalnejsi zasah, aby to vyzeralo este lepsie a ani celovecerny film by nebol spatny.

Poslední upír (2007) odpad!

To bola hroza a des, pozriet tento film. Uz dost dlho som nevidel taky brak, aky je tento akoze hororovy film. Hororove bolo na tom ako tak obal DVD a pozriet to az do konca. To sa len tak nevidi, aka splatanina sa odohrava v tomto filme. Najzbytocnejsia pasaz filmu sa odohravala v tom obchode s nabytkom. Nechapem, naco to tam dali do filmu, ze by kvoli dlzke filmu? Pretoze film tiez neprekypuje dlhou stopazou a to som sa pri nom extremne nudil. Varujem kazdeho, ruky prec od tohoto filmu, ak si nechcete skazit dobry vecer.

Dlouho hledaný syn (2006) (TV film)

To bola teda slabota, ako pouzity caj na dalsiu davku. Nemalo to ziadnu esenciu zaujatosti deja filmu a vlieklo sa to slimacim tempom, ktore bolo len obcas zaujimave, ale to len fakt v nepatrnych zableskoch. Film stvoreny na nedelne popoludnie pre ludi, ktory tiez nepohrdnu telenovelami.

Osudový mejdan (2008)

Taky priemerny thriller, ktory zo zaciatku moc nevyzeral k svetu. Po uplynuti dlhsej dobe sa uz konecne aj nieco dialo a v tomto smere sa to uberalo ako takym napatim, ako sa to vyvinie do zaverecneho finale. Skoda, ze toho nebolo ukazane vo vacsej miere z oblasti odstranovania obeti vycinania dezorientovanych magorov:) Mna osobne film celkom pobavil a nepatri zrovna medzi tie nepodarene filmy, len by toho chcelo viacej, aby film mal vacsie obratky do rozbehnutia likvidovania ludi na palube lode. Takto z toho vysiel len tuctovy film, ktory je len dobry na jedno pozretie.

Vražedná matka 2 (1997)

Jednotka ma nejako moc extra neoslovila, ale ze by som ju nejako pochoval hlboko do zeme to tiez nie a tak som mal aj mensie obavy, co sa z tohoto dielu vykluje. Na mile prekvapenie som v tom videl aj troska zlepsenie, co sa zas neda povedat o inych filmoch, ktore maju pokracovanie. Konecne bol dej filmu troska zaujimavy a o vrazdach sa tiez mozem zmienit, ze boli urobene lepsim sposobom ako v jednotke. Niektore prevedenie vrazd vo filme ma pobavili, pretoze tak komicky odflaknute sa len tak hocikde nevidia:) Druhykrat by som urcite po tomto filme nesiahol, to by som musel byt jedine opity, aby som tomu dal este jednu sancu.

Drákula (1979)

Myslel som si, ze to bude nieco lepsie, co zas neznamena, ze by to bola nejaka sracka. Cele mi to pripadalo viac ponorene do romantiky, ved aj samotny herec, ktory si zahral Drakulu vyzeral sladko, nie aby som z neho mal strach. Co sa tyka scen, kde sa aj nieco dialo, tak ich ani poriadne neukazali do zaberu a to ich ani nebolo vela. To ma dost nahnevalo a cele to vyzeralo take odbite do neznama. Zo vsetkeho bolo asi najlepsie, ked v nemrtvom stave ukazali Minu. Aspon v tejto chvili to malo ake take citenie do hororovej skatulky. Vacsinou sa to nieslo v takych nezaujimavych scenach, co zas dava do plusu scenerie, ktore mali taky nadych mysticnosti a ponurosti. Pre mna jednoznacne je na tom lepsie film od Coppoly, ktory na mna dycha temnou atmosferou a o hercoch ani nehovorim.

Rozparovač (1997) (TV film)

Pred zacatim filmu ma navnadilo, ze film bude oplyvat napinavymi scenami, kto moze byt za vrazdami kultoveho vraha Jacka Rozparovaca. Zahadny vrah je uz na zaciatku filmu ukazany a to ma aj dost sklamalo, pretoze pocas celeho filmu neni nic zaujimave ponuknute divakovi a uz sa to len vlieklo nudnym napredovanim ku konecnemu finale. Skoda, ze dej filmu je tak nevkusne premysleny, co len filmu uskodilo, akoby mu to malo pomohnut. Pre mna osobne nic moc film tuctoveho razenia.