• Krátkometrážní

Temné nebe (2013)

Tento film ma velmi potesil a hustnuca atmosfera je zakomponovana na kazdom kroku. Hltal som kazdu minutu, ktore mi ubiehali nesmierne rychlo, tak ma to bavilo sledovat. Filmy o mimozemstanoch na tento sposob som velmi vela nevidel a na tento som narazil velmi rad a vobec som nelutoval cas stravenim pri nom. Podmaniva hudba si vas omota az do morku kosti a filmu to len paradne prospelo. Skoda bola nevyuzitych lakaciek vo vacsom mnozstve, co mi trosku vo filme aj chybalo. Keby sa to v tomto smere uberalo viacej, tak by film bol prespikovany az do poslednej minuty a moje hodnotenie by bolo maximalne kladne ku tomuto aj tak kvalitnemu snimku.

Maniac Cop (2008)

Cakal som z toho prepadak, ale ono to celkom uslo a nebolo to take zle. Na amatersku notu to sa dalo pozerat z pohladu kamerovych scen, aj ked dolezite zabery boli nejako oblukom vynechane.

Ústav hrůzy (1973)

Dost nekvalitny obraz na dvd bol pre mna troska sklamanim, ako aj cely obsah filmu. Partia magorov v sukromnom sanatoriu ma moc neoslovila, ale obcas som sa musel pousmiat, akymi hlaskami ma obdarovovali:) Najlepsia scena bola na zaciatku filmu, ked jeden typek zatal sekeru do doktorovho chrbta. Zvysok filmu sa uz len unasal na takych pokojnych vlnach skor nic nerobenia, kde sa to sem tam preblesklo celkom zaujimavymi scenami zo strany magorov, ako medzi sebou komunikuju. Na lepsie resume by toho trebalo trocha viacej vo vsetkych ohladoch, co je aj troska skoda.

Nahé násilí (1969)

Tak nejako sa mi to pozdavalo nie moc zaujimave, ale skor utapajuce sa v priemernom citeni, kde to skripalo skoro vo vsetkych ohladoch. Chybalo tomu dost, aby sa to odrazilo smerom von z priemeru, ale bohuzial to bolo zaseknute akoby len v jednej scene, z ktorej nie a nie sa pohnut dopredu. Na obrazovke sa toho moc nedialo, skor sa to nieslo v ukecanejsom duchu, ale zas nie prilis moc v nudnych dialogoch, co je ake take plus pre tento film.

Patrick (1978)

Netradicne zabijanie v komatu som este nevidel, pokial som nenatrafil na tento film. Najprv som mal obavy, ze to bude nuda, pretoze ani stopaz filmu neni zrovna najkratsia. Nakoniec z toho vysvitlo, ze to zas neni taka hroza a da sa to v pohode pozriet az do zaverecnych tituliek. Ten leziaci Patrick toho dokazal fakt dost, hlavne v zavere filmu sa nejako rozbehol, aj ked zas toho moc neukazali. Ale aj ta troska rozvirila hladinu napatosti ako to dopadne s Patrickom. Koniec filmu bol trosku pritiahnuty za vlasy, ked Patrick vyskocil z postele:)

V temném lese (2006)

Film plynie jedna radost az do konca zaverecneho finale, kde najviac dominuje nadherna priroda. Je sa fakt na co pozerat. K plnemu poctu bodovania tomu este chybalo trosku viacej rozvinute unikanie nevitanych hosti pred miestnymi obyvatelmi. Inac tomu niet co vytykat, pretoze nudnu chvilku som ani skoro nepostrehol nikde. Konecne po dlhsej dobe som natrafil na nieco lepsie, co sa aj da pozerat bez frflania, co je to za dalsi nepodarok.

Duch spisovatele (2007)

Nevyzeralo to zrovna az tak hrozne, ale niekde sa stala chyba a film pokrivkava na roznych miestach vo filme. Zaradenie herca Boreanaza mi tam nejako nepasovalo, chcelo by to asi ineho herca. To sa zas neda povedat o hercovi Alanovi Cummingovi, tomu to pekne hralo a pasoval tam ako rit na serbel. Film trpi nedostatkom napinavej atmosfery, ktoru ani neni skoro vobec vidiet a ani pocut. V zriedkavych momentoch je aj vo filme nacrtnute komedialne citenie, kde som sa nad tym obcas usmial, ake je to trapne:) Film je tiez postihnuty amaterizmom a cely zlepenec sa ako tak drzi pokope, ktoremu vela nechyba aby sa zrutil ako domcek z kariet.

Zloději myslí (1972)

Pre mna osobne to bolo sklamanie, aj ked ten pribeh bol zaujimavy. Len mu chybalo lepsie rozvinutie do napinavosti a nie do nudnosti, ako som to mal moznost vidiet v tomto filme. Zaradenie film do zanru horor ma trocha zmiatlo, ked som pozrel do konca film. Preco? Nic take tam nebolo, akurat, ze tam robili pokusy s mozgom, ale konkretne nic neukazali. Vacsinou sa to tocilo okolo dvoch ludi v nemocnicnej izbe. Podla mna dost malo, aby ma to ohurilo. Herec Christopher Walken vo filme exceluje a rola drsnaka mu pekne sadla a zahral to bravurne.

Devítiocasá kočka (1971)

Obycajna krimoska, ktora ma ani moc nebavila, co malo za nasledok, ze to hodnotim podpriemerom. Nejako sa mi to vlieklo horko tazko dopredu a nie nabrat vacsie obratky do rozputania napinania nervov, co to vystraja samotny vrah vo filme. Najviac zo vsetkeho ma uputal obsah filmu, kde pisu ze film je plny vrazd, troska ma to pobavilo, ked som film dopozeral do konca:) Nebolo ich prilis moc, skor zriedkavo sa vyskytli vo filme.

La cruz (2012)

Podarene minidielko od Spanielov, ktore ma milo prekvapilo. Z nevinneho zaciatku sa z toho vyliahlo obstojne napatie, ako to dopadne. Ziadny happyend sa nekona, co je super:)