• Krátkometrážní

Venom (2005)

Nevyzeralo to vobec spatne, taky klasicky slasher horor. Mna film vobec nenudil a niektore sceny boli docela slusne, co sa tyka vrazdenia. Vyzor psychousa posadnuteho duchmi v podobe hadov bola roztomila a celkom sa im ta drzka podarila. Rozhodne to neni slaby film, ako tu dostal chabe hodnotenie od druhych uzivatelov.

Lžeš, zemřeš (2012)

Videl som aj lepsie filmy na tento sposob, kde je clovek uvazneny a ani nevie preco. Filmu chybalo viacej akcii, ktore boli nahradene dialogmi, ktore obcas boli neskutocne rozsiahle, co je troska nudne pre mna. Film sa mi podobal na slabsi klon filmu KOCKA. Film sa da v pohode pozriet a urcite to neni sracka:)

Los últimos días (2013)

Spanieli znova nesklamali a znova naservirovali dobre susto pozeratelneho filmu. Ani neviem, ci som niekdy narazil na nejaky prepadak od Spanielov. V poslednej dobe mozno mam stastie na dobre filmy. Postapokalypticky svet, kde kazdy ma hrozu vyjst von bolo zaujimave a pretlkanie sa zivotom v podzemi, alebo v domoch ma uputalo a nenudil som sa. Scena s medvedom ma prekvapila a bol to taky bonbonik na torte vo filme. Od zaciatku do konca to malo putave sceny a kazdou prichadzajucou scenou som sa viac a viac ponaral do deja filmu a ani som sa nenazdal a bol koniec filmu.

Červená Karkulka (2011)

Pre mna osobne to bolo sklamanie, ocakaval som od toho nieco lepsie. Miesto mysteriozneho hororu sa z toho vyklulo obycajne spolunazivanie dedincanov s obcasnymi zableskami atmosfericnosti. Od vlkodlaka sa toho moc neukazalo, akurat, ze vyzeral ako prerasteny vlk, ktory ani moc nenahanal hrozu vo mne. Ved ani ho moc neukazovali, len v par kratkych scenach, co je podla mna prilis malo. Skor tvorcovia filmu mohli viac venovat cas ku samotnemu vlkodlakovi, ako zabija dedincanov a nie len take rychle preblesknutie medzi domami, kde ho ani nebolo poriadne vidiet, ako vyzera. Ked ho uz ukazali v plnej krase a ked rozpraval do mysle tej zenskej, tak to som mal dost. Obcas mi pripadal az moc dobry a nie krvilacny, ako by si zasluzil vlkodlak :) Prostredie dediny bolo pekne, ale to je malo, aby z filmu vzniklo dobre sledovanie, to by museli film urobit inym sposobom, pretoze napinave sceny vo filme,, skoro vobec nevyzerali napinave, ale skor obycajne bez toho napinaveho efektu.

Šedé nebe (2010)

Tuctovy horor, kde po lese pobehuju mimozemstania s podivnym lomozom a nahanaju vikendakov v chate bolo slabsie a vobec to nevyzeralo premyslene dobre. Tie ich trhane pohyby ma znervoznovali a vadili mi dost. Vyber hercov by sa dal ako tak prehltnut, ale ten homosexual, ktory sa hral na najvacsieho frajera mi liezol na nervy. Bolo vidiet, ze je to urobene lacnou nitou, ktora to vsetko spolu pozaplatala roznymi farbami zaplat. Film sa da pozriet celkom v klude, ale druhu sancu uz odomna urcite nedostane, aby som po nom nebodaj este raz v zivote siahol.

Nyarlathotep (2001)

Tento kratas beriem z hladiska zaujimavosti, co sa tyka deja filmu. Film by som ani nezobral ako hrany film, skor mi to pripadalo, akoby to bol taky polodokument vypravany inou osobou. Spracovanie nebolo spatne, hlavne ten zrnity ciernobiely efekt tomu dodal spravny smrnc, ale skor by ma potesilo, keby to vzali serioznejsie a vznikol by z toho film, ktory by bol putavejsi a napinavejsi.

Vítr (1986)

Dostal som chut na starsi horor a tak som siahol po tomto 80 -vom filme. Film by som zaradil medzi take priemerne horory, ktore nie su nadpriemerne, ale ani zle. Klasicky priemer, ktory nikoho neurazi, kto miluje slasher horory. Bohuzial tam tych obeti nebolo vela a tak do kariet tomu hrala atmosfera doprevadzana protivnym vetrom :) Wing Hauser v podobe vraha s prekliato tenkou cepelou velkeho kosaka som mohol, ale obcas mi prisiel taky lenivy, akoby sa mu ani nechcelo zabijat:) Trebalo by mu nakopat par kopancov do prdele, aby sa prebral a zacal pracovat v plnom nasadeni a nie len take poflakovanie hore dolu. Obcasne hlasky od zaporaka ma vedeli rozosmiat trosicku, ako bolo to citanie rukopisu:) Film mal plynuly spad a nuda bola odohnana daleko prec.

Kolonie (2013)

Nechcel by som na vlastnej kozi zazit nekonecny sneh a zimu, bez nadeje, ze raz sa ukaze slnko spomedzi mrakov. Hrozna predstava. Tento film to predklada na podnose v plnej krase. Film uz vlastnim trosku dlhsi cas a az teraz som po nom siahol, pretoze film zrovna nedostal vysoke hodnotenie, co ma odradzalo pozriet hned. Vobec nelutujem casu straveneho pri sledovani tohoto filmu, pretoze je to zaujimavy pribeh, hlavne v tej casti filmu, kde sa to toci okolo zachrany druhej kolonie. Tam uz film dostal vyssie obratky a uz kladasom smrdelo za zadkom samotna smrt. Celkovo sa mi film podobal na iny film a to konkretne 30 dni dlha noc. Bola tu urcita podobnost vo vsetkych smeroch, ci to bola zima, alebo to prostredie, kde naruseny ludia prahnu po krvi. Toto vsetko bolo fajn sklbene do jedneho suvisleho celku a o zabavu bolo postarane, aj ked takyto podobny film som uz videl, to mi vobec nevadilo, hlavne ze ma to bavilo pozerat do konca. Mr. Livingdead sa znova ukazal, ked tento film zaradil ako odpad. Toho cloveka nikdy nepochopim, bud to robi naschval, lebo toto neni prvy film, co tak kriticky ohodnotil.

Red Sky (2007) odpad!

Hrozna nuda a este k tomu ten anglicky dabing, ktory tomu este nasadil korunku na hlavu. Cela polhodinka prebehla nudne ochutena cervenym spracovanim na obrazovku a nic sa tam neudialo. Akurat pri konci filmu nejaka ozivla hmota, akoze trosicku utocila, ale to bolo dost ubohucke, aby to aspon trosicka vyzeralo k svetu. Pre mna je to osobne sracka.

Jack – Zabiják obrů (2013) odpad!

Hroza a des, pozriet toto megadielo do konca. Filmu som stale daval, aku taku sancu, ze mozno aspon malickym naznakom ma to trosicka zaujme, ale satanzel sa tam nic nedialo, len nudne dialogy ma sprevadzali pocas celeho filmu. Ved ani neviem, preco tento drahocenny skvost vznikol. To je pre mna velka zahada. Tie trapne praveke tvory pobehujuce po okoli mi vobec nenahnali strach a ta zenska, ktora ich viedla v boji tiez bola trapna, ako ten najviac trapny, lietajuci hrad. Uz davno som nevidel taku sracku, ako je tento brak. Strata casu a nervov, ani nehovorim :(