Team America: Světovej policajt (2004)

Do dneška jsem nevěděl jakých hereckých výkonů jsou loutky schopny. Perfektní hudba...jak tomu v produkci Stonea a Parkera bývá a zase ten...typický styl humoru který zdobí poslední série SouthParku:D Moc jsem se bavil. Tenhle film nepotřebuje žádnou montáž:-|

Simpsonovi ve filmu (2007)

Nedodíval jsem se...šíleně jsem se nudil....nehodnotím...

Simpsonovi (1989) (seriál) odpad!

Kdo by dneska neznal Simpsonovi? Tenhle seriál mě provází už od malička a vlastně si pamatuju jen na jedno období, kdy se nevysílali...jenže se po chvilce museli zase vrátit, protože si nikdo z nás nedovedl aspoň to jedno odpoledne v týdnu bez žluté rodinky představit. První série byly skvělé...odkazy na kultovní filmy, seriály, byly kreativní, originální. Díly může člověk vidět znova a znova a pořád se směju, i když ty vtipy znám nazpaměť. Bohužel, po odchodu týmu s O'Brianem, to šlo se žlutou rodinkou pomalu z kopce. Je to naprosto jednoduché vysvětlení. Chodíte od malička do jedné restaurace, ke které máte vztah, milujete zdejší jídlo, zažili jste tam spoustu krásných chvil. Jenže jednoho dne se změní kuchař a kuchyně. Kuchař má nakázáno, aby se vařilo furt to stejné...ale není to ono, protože kuchař na to prostě nemá oproti svému předchůdci. Kvalita jídla jde níž a níž a níž....až jednoho dne vám místo exkluzivních lasagnů přistane na talíři hovno. Jak to tak sleduju....8 z 10ti z Vás tady by to hovno spokojeně rádo snědli....prostě z nostalgie, protože to je VAŠE restaurace, VAŠE místo, VAŠE vzpomínky...ale ignorujete při tom, jak hluboko postupně vaše oblíbené místo kleslo. Je to syndrom vařené žáby..prostě jste si na to zvykli a nejste ochotni si přiznat...že tohle hovno už dávno nejsou ty lasagne které jste milovali. Inu málokterý seriál ustojí kvalitativně na úrovni víc jak tři roky. Takže klobouk dolů před Simpsonovými....ale to, co z nich udělali cca od 15 série (existuje dokonce na to i graf simpsonovského úpadku, kde si dokonce sami tvůrci dělají prdel z toho, jak hluboko můžou klesnout a berou to jako "recesi", zatímco divák jim to pořád slepě žere, protože...prostě Simpsoni) O sériích 18 nahoru ani nemluvím. To se nedá sledovat. Čím dál tupější publikum dneska zkonzumuje už opravdu cokoliv a je jim jedno, že jde laťka pořád níž a níž....Ze strany studia, proč by se vůbec snažili, když takový trademark, jako Simpsonovi, si na sebe vydělá tak či tak. Trapné zakomponování kdejaké rádoby "selebryty" a "fíčurky", která zrovna frčí tenhle rok....Je to stejně levné a prostoduché jako nynější tvorba na internetech, tiktocích a podobných sračkách. Možná by byl mnohem lepší konec, než tohle přizpůsobování se společnosti v inteligenčním a morálním úpadku. Ale na to už je pozdě. Nedokážu už se dodívat ani na jeden z těch novějších dílů...neskutečně mě to rozčiluje, nudí a odpuzuje. Měním hodnocení.....i když neodráží můj názor..je to hlavně proto, aby si někdo ten blbý komentář přečetl a možná se zamyslel nad tím, že seriál si své současné hodnocení na ČSFD zdaleka nezaslouží.

Příběh z Bronxu (1993)

Znáte to když máte nějaký film, který se vám snad nikdy neomrzí? Tohle je právě ten můj.....Ať už jde o obsazení, herecké výkony jako takové, hudbu, příběh či dobu do které je film zasazen.....to všechno kdybych měl hodnotit jednotlivě tak u mě dostane 6 hvězdiček. První místo v mé Top10

Scrubs: Doktůrci (2001) (seriál)

Není možné jinak...musel jsem jednu hvězdu přidat. Ještě nikdy jsem osm řad seriálu neprojel takhle rychle s neupadajícím zájmem jako u tohohle. Seriál si drží pořád ty svou "vlnu" a přitom to není pořád to samé dokola a nezačíná to postupně nudit. Seriál je narozdíl od mnohých nekonečných seriálů jasně ukončený a to mu dává taky plus(edit: tady mi dali tvůrci facku v podobě OTŘESNÝCH "interns"). Spousta perfektních a originálních postav (nikdy mi nevymluví že ten pseudofrajer House není jen propracovanější ukradená myšlenka postavy Dr.Coxe) kde si každý najde svého oblíbence... Na závěr jak říkal Ed..tedy Big Ed "S'waat" :D Spoiler: s03e14 My Screw up: Je u mě osobně asi nejdokonalejším dílem napříč všemi komediálními seriály které jsem kdy viděl...

Scott Pilgrim proti zbytku světa (2010)

To je ale hrozná hovadina! Ale je to bezvadné:D Narozdíl od jiných rádoby komedií současnosti jsem se u tohohle zasmál a je v tom plno originálních myšlenek...Nebýt toho provedení tak příběh dostane jako samotný tak 2 hvězdy..Takhle si nemůžu pomoct nepřiklonit se ke čtyřem:)

Piráti na vlnách (2009)

Třiapůlhvězdičkový film s čtyřiapůlhvězdičkovou hudbou

Cirque du Soleil: Quidam (1999) (divadelní záznam)

Tak tohle bylo jak z jiného světa. Ta preciznost, nápady, zábava, hudba, kostými...umění. Za život jsem byl v pár cirkusech...ať už to byly Ruské křížené (tedy zvířecí a akrobatické vystoupení + klaun) nebo to byly jiné záležitosti z východního bloku zaměřené jen na akrobacii a "zábavu". Jedno vím jistě...v žádném z nich jsem nevydržel do konce. Ať už kvůli zoufalému pohledu na zvířata nebo ubohosti klaunů a jiných vystoupení....Naopak u tohoto Cirkusu mi běhal většinu času mráz po zádech jaká to byla nádhera. Jednou bych to chtěl vidět naživo.

Počátek (2010)

Snad ještě nikdy mi 150 filmových minut neuběhlo tak rychle. Děj se prostě nezastaví a vy musíte vstřebávat jednu informaci za druhou a neztratit se. O originalitě tady nemůže být řeč....tohle je prostě nářez. I když musím říct že mám částečně nenaplněný pocit a během filmu jsem narazil na 2 nesrovnalosti....dávám 4,5* a vím že se chci podívat znova...a možná znova....a třeba znova. Jen abych si všiml a ujasnil si všechny dokonalosti které nám Nolan předhazuje.. P.S.: u Nolana normálka.....ale za kulervoucí poslední záběr by si vždycky zasloužil hvězdiček alespoň 6

Zinédine Zidane - poslední zápas (2007) (TV film)

On byl z té poslední generace díky které byl fotbal ještě radost. Ne jen vrcholové zápasy, ale každý ligový zápas byl díky nim perfektní podívaná. Je to ta generace Figo, Carlos, Maldini, Seedorf, Nedvěd, Ronaldo, Beckham a mohl bych pokračovat. Když byli tihle hráči na hřišti fanoušek byl hned jistější a bylo to opodstatněné protože tohle byli opravdu králové svého fotbalového kumštu. Ať si říká kdo chce co chce....Zidane byl z téhle generace nejlepší a hodnotit jeho kariéru podle jednoho zpackaného vyhroceného večera na konci kariéry je přinejmenším neúcta k celoživotnímu přínosu divadla zvaného fotbal. Je na místě že tedy na něj nebylo v dokumentu zapomenuto...ale ani se nerozebíral. Perfektní práce