Zloděj životů (2004)

Rozhodně nesouhlasím! Angelina J. rozhodně není tak sexy jak se zde píše, ženská co má pysky jako havajskej domovník a celkově vypadá jako vylisovaná s plastiku, není tak úplně měřitelná pozemskými měřítky a já osobmě preferuju spíš přirozenost, než extravaganci. Film jako takový není žádné Béčko, ale hlavní roli zde hraje až okatá snaha autorů o zařazení do skupiny thillerů typu SEVEN a SBĚRATEL KOSTÍ, což dílo samotné přinejmenším sráží o úroveň níž . Hlavní představitelka hraje standardně křečovitě a scénář je předvídatelný až běda. Ethan Hawke to v tomto případě taky herecky nerozbil a snaha ostatních aktérů, ač se dejme tomu snažili, je ve výsledku nepřesvědčivá a polovičatá. Jako filmeček na sobotní odpoledne je to dobrý, ale vyloženě filmové kvality se u Zloděje Životů asi nedočkáte.

Skrytá identita (2006)

Ne, ne ,ne, to není jen další Scorseseho film. Tohle je nejlepší remake jaký jsem kdy viděl. Nicholson je sice najslabší článek dílka, ale i tak má celý film neskutečný tah na branku a přirozený šlapálizmus. To vše také díky Dropkick Murphys, Leonardovi di céčko a Markovi Wahlbergovi, kterej si svojí roličku evidentně užíval. Volavka je divnej ptáček, ale Scorsese je rejža kterýmu bych rozhodně nevyčítal jeho věk. Naopak se tenhle starej prevít dokáže ještě stále velice přirozeně vsoukat do role nás mladých a neodolatelných multihrdinů, kteří téměř všude byli a téměř všechno viděli. Zde vykreslený hepík je přesně podle mýho gusta, a SI je pro mou bezvýznamnost etalon tohoto žánru.

Hotel Paradise (2012) (pořad) odpad!

Hovno se zlatou mašlí, zůstává hovnem.

9. rota (2005)

Zklamání po všech stránkách, ale největší průser je scénář. Postavy jsou naprosto nereálný i na tehdejší poměry v SSSR, a jejich kostrbatý dialogy vyloudí na tváři nejeden úsměv. Jestli se to takhle celý skutečně odehrálo, tak to teda potěš pánbůh. Celej film v podstatě ukazuje že v tomhle konfliktu na obou stranách válčil výkvět všeho dementstva, což samozřejmě není pravda. Tohle mi přijde minimálně o třídu lepší : http://www.csfd.cz/film/89065-afgansky-zlom/

Warrior (2011)

Ten kdo od tohohle filmu čekal něco víc než klišé a osvědčenou kostru příběhu, je buď idiot nebo mimozemšťan. Doufal jsem v dobré herecké výkony, solidní scénář a kameru, plus rozumnou hudbu. To vše jsem dostal. Hvězda navíc za navrátilce Nicka.

Den před krizí (2011)

Katastrofa podaná s klídkem a pohodičkou. Kevin Spacey neurazil, ale zároveň podal nečekaně průměrný výkon, stejně jako kolegius Bettany. Naopak Simon Baker působí ve své roli věrohodněji než kdy jindy a J. Irons je také pozitivně obludný. Celkově tahle num-erická žvanivka proti například Wall Street 2 ,evidentně vyhrává na body.

Teorie velkého třesku (2007) (seriál)

Vem ze stanice metra pět nejdivnějších ksichtů, napiš jim pět nejtrapnějších dialogů který si dovedeš vymyslet, dodej syntetickej smích a první díl sitcomu je na světě. Skutečně nechápu myšlenkový pochody a pohnutky lidí kteří se tímhle dokážou pobavit. Konkrétně tenhle seriál mi byl doporučován z několika stran jako náramná legranda a já tupec jsem několik dílů přetrpěl v domění, že už za chvíli přijde ten slibovaný humor. Nic takového se bohužel nestalo, a já mám takovej pocit že kdybych si z penisu vyřezal letadélko, tak bych strávil těch 23 minut užitečnějším způsobem než sledováním této pop slátaniny, která podobně nepřirozeně jako například komerční rádia, diktuje čím se máme bavit.

Slet bubeníků (2009) (koncert)

Pavel Fajt je showman a Velký Matador v dobrém i zlém. Zároveň je ale i dobrej muzikant, s citem pro inovativní prezentaci zdánlivě fádních bicích nástrojů. V tomhle projektu se mu podařilo dát dohromady několik funkčních part především bubenických es, s jejichž pomocí se Slet bubeníků se stále vyvíjí, překvapuje a má čím zaujmout. Jasným důkazem toho je i tento dokument, do kterého se ale zdaleka nevešlo vše co se v rámci zmíněného hudebního počinu událo.

Za kačku svlíkačku (2009) (pořad) odpad!

Tak tahle plate night show nestojí ani za zmíněnou kačku. Mám takovej pocit, že je asi problém v našich zeměpisných šířkách sehnat do TV svlíkavku, která by stála za svléknutí a zároveň by byla schopná vydat souvislou a smysluplnou větu. Uh-uh-hu-hu-húúúúúúúúúúúúúúúúú, jo!

Princezna ze mlejna 2 (2000) odpad!

Něco tak naivního a infantilního bych nečekal ani od doktora kudrnáče -Trošky. Kde jsou ty časy kdy se pan režisér snažil točit filmy a né bezduché patlaniny sázející na profláklý ksichty, infantilní odrhovačky a rozjeté barevné kamerové filtry. V případě že se rodiče chtějí na 111 minut zbavit svých, případně ukradených předškolních dětí to asi funguje, ale jako rodinný film je to vyložená průjemnice která nemá šanci zaujmout širší divácký okruh. PS: Doktor Kudrnáč je skutečná postava a Infantilismus je častým symptomem Turnerova syndromu, tzv. mongolismu.