Firma (1993)

Workoholikom v právnickom odbore je priam súdené dostať sa do podobných problémov. Pretože sú najlepší v tom čo robia, poznajú zákony a teda aj ako ich obísť, a preto si ich určití ľudia najmú na špinavú prácu. No ak sú skutočne dobrí, dokážu sa vymotať s hocijakých problémov.

Lví král (1994)

Dojímavý príbeh z africkej savany. No život a smrť sú neodmysliteľnou súčasťou africkej divočiny. Leví kráľ bol jednotkou medzi animovanými filmami takmer celé desaťročie a v mnohých srdciach svojich fanúšikov ostane kráľom navždy.

Amélie z Montmartru (2001)

No, o tom filme som už toľko toho počul, takže som od neho čakal trochu viac. Celkovo mi moc nesedí spôsob réžie Jieana Jeuneta, no herecký výkon Audrey Tautou bol skvelý.

Pepek námořník (1960) (seriál)

Dobrý nápad aj vydarený pokus na propagáciu amerického námorníctva, ako aj špenátu, tak nenávidenej zeleniny. Mimochodom, špenát patril medzi moje obľúbené jedlá (samozrejme, treba ho vedieť správne pripraviť) aj predtým než som si obľúbil Pepeka námorníka :p

Králova řeč (2010)

Kto by povedal, že o jednom prejave sa môže natočiť celý film a k tomu má ešte dve hodiny. Jednoduchý príbeh, skvele do detailov prepracovaný, ktorý Vás hneď pohltí . Brilantné herecké výkony Colina Fritha, Goeffreyho Rusha aj Heleny Carter si určite zaslúžia ocenenie. Kráľová reč je skutočné hodná svojho názvu.