Hanna (2011)

Saoirse Ronan. Už když jsem ji prvně viděl ve filmu Město Ember, říkal jsem si, že z téhle zvláštní, talentované dívky bude jednou skvělá herečka, která bude patřit mezi největší Hollywoodské hvězdy a vůbec se nedivím, že její úspěch na sebe nenechal dlouho čekat. Přijde mi, že si tvůrce vzal předlohu z filmů jako je Agent beze jména, Pátý element a jim podobným. Musím uznat, že se výsledkem nebyla žádná nesmyslná patlanina, ale perfektní film, který odsýpal a ani chvíli nenudil. Jediné co mi naprosto nesedlo a přišlo mi nepochopitelné, byl panický úprk ozbrojené Marissy v podání Cate Blanchett. Jinak po prvním shlédnutí nemám větších výtek. Jen je škoda, že byl závěr tak utnutý. Že by předzvěst možného pokračování? Bylo by to fajn, ale myslím, že HANNA 2 v plánu není. Teď jsem spíš zvědavý, jakou postavu ztvární Saoirse Ronan v připravovaném Hobbitovi.

Zodiak (2005)

Tak příšerné herecké výkony jsem už dlouho neviděl. Jediné co ve filmu stálo za vidění byla Robin Tunney a dobové záběry.

Žoldák: Legie zkázy (1998)

Naprosto nechápu komentáře typu "Kurt Russell klesl až na samé dno akčního béčka" nebo "Napřed jsem si říkal, že to bude první film, kterému dám nálepku odpad!" Viděl jsem desítky mnohem, MNOHEM horších filmů! Soldier je perfektní upomínka starých béček typu Útěk z LA a ještě symbolicky odkazuje na kultovního Blade Runnera. Do toho má samozřejmě daleko, ale to mi nevadí. Shlédnutí si rozhodně zaslouží. Kurtovi by určitě víc sedělo, kdyby od boku sypal drsné suché hlášky místo přiblblého civění, (Musím ale uznat, že "totálního" vojáka tím definoval perfektně. Kolikrát jsem čekal, že se neudrží a dodá něco mimo scénář. Dost by mě zajímaly nepovedené záběry.), ale to by se takový univerzální voják asi musel pořádně praštit do hlavy. Pro mě perfektní béčko s pár nedostatky u kterého jsem se dobře bavil. Z jakého roku film je jsem si přečetl až po shlédnutí. Nebýt moderních efektů, zařadil bych ho s klidem o takových 10let zpátky. Pochopím když někdo tští síru na takové gumárny jako Twilight, ale tady tenhle přístup není podle mě vůbec na místě. Blade Runner se ve své době taky nechytl. Nečekám, že by se tenhle film stal někdy kultovním hitem, ale s odstupem času možná získá na oblíbenosti. Tři hvězdy si tohle dílko rozhodně zaslouží. Protože tady spousta chytráků straší s * kterou bych dal tak nějaké teenagerovské komedii o ztrátě panictví, nejradši bych dal hvězdy čtyři, ale udržím si soudnost a zůstanu u *** . Co na závěr? Hlavně nezapomeňte děti naučit, jak správně zabít hada botou!

Hon na čarodějnice (2011)

Asi nejlepší film s Cagem za poslední roky. Tím nechci rozhodně film nijak nadnášet, jen musím konstatovat, že z těch všech braků ve kterých poslední dobou hrál (nepočítám li Kick-ass) je tenhle ten nejmíň brakovítý a zároveň uznávám, že se Nick zesebe snažil zuby nehty vymáčknout slušný výkon. Do 50% mu schází tak 10%. Přesto dávám kvůli výše zmíněnému tři hvězdy a budu jen doufat, že další film ve kterém tahle vyhasínající Hollywoodská hvězda vystoupí bude mít třeba už regulérní tři hvězdy a kdyby jich bylo víc, vůbec bych se nezlobil.

Tupíři (2010)

Skoro lepší než originál, (počítáno na scény u kterých jsem se řezal smíchy), ale bohužel byla spousta míst ve kterých se daly nasadit daleko humornější repliky. Třeba scéna se střídáním ročních období, kdy kamera krouží kolem hlavní hrdinky mi přišla příšerně nevyužitá, zato třeba imitace Belly vyhnaná do extrému byla dokonalá. 47%

Zakázaná zóna (2010)

Víceméně souhlasím s Djkoma. Možná by chtělo hodit sem rozpočet filmu, který by odpad!ářům zacpal ústa. Pokud má někdo zájem o shlédnutí nervydrásajícího akčního sci-fi, Monsters ho určitě zklamou. Název filmu je vzhledem k obsahu né zrovna příhodný. Jasně, Lovecraftovy obludky se několikrát ukáží, (setkání jedné z nich s konvojem mi silně připomělo Jurský park), ale převážně jde ve filmu o mezilidský příběh trochu podivné dvojice. Pravá blondýna a zhýralý fotograf. Trochu mě tedy překvapilo, že během filmu nedošlo k žádné očekávatelné erotické scéně. Nečekal jsem žádný akční příběh, takže nemůžu říct, žebych se u filmu nudil. Jen mě rozčilovalo, že fotograf živící se focením tragédií nezdokumentoval, krom potápějící se stíhačky, nic z dalších daleko tragičtějších situací včetně závěrečné scény, která by ho na hlavní stránky rozhodně dostala. Třeba během cesty změnil názor a od teď bude fotit jen oslavy narozenin. Celkové hodnocení po přihlédnutí ke všem stránkám filmu - 55%

Přenašeči (2009)

Drama 30% / Thriller 50% / Horor 20% I přes lákavý plakát, nejde přímo o horror. Snímek je co do obsahu i vizuálna spíš taková minimalistická, posmutnělá, mikro-road movie. Nic dechberoucího nebo hlubokého, ale i tak jde o dobrý film, který hodnotím *** a to především díky výkonu Chris Pinea v samotném závěru filmu.

Vzpomínky (2006)

Smutně bezatmosférická, přemrštěná a nedomyšlená spatlanina ála Minority report/Terminátor, ze které vzešel film pro nudné nedělní odpoledne. Takhle nějak si představuju průměrný (obyčejný) akční thriller. Neurazí ani nenadchne.

Goyovy přízraky (2006)

Rozbor a hašteření se o kvalitě a nekvalitě Goyových přízraků ponechám ostatním. (Každopádně každý kdo film hodnotí pod průměr je mi k smíchu.) Podotknu jen to, že se mi Natalie Portman kdysi zhnusila rolí hloupé bezduché loutky jménem Padmé Amidala. Goyovy přízraky jsem viděl bohužel později než onen díl Star Wars ve kterém hrála. Co se týče úrovně, byl její výkon v přízracích natolik odlišný, až musím uznat, že si jím u mne získala cenné kredity.

Hostel (2005) odpad!

Nechutná kýčovitá onanie, nikoli horror.