• Krátkometrážní

Harry a Walter jedou do New Yorku (1976)

A proč ne? Caan, Keaton, Caine... Mně to bavilo. Mám ty herce ráda. Nejde o žádný velký film, nebo zajímavou zápletku. Je to lehká komedie, s milým závěrem, dokonce i s nějakou tou kritikou na společnost, s docela sympatickou atmosférou, a hlavně s dvojkou hloupých a přesto zábavných klaunů ztvárněná právě Jamesem Caanem a Elliottem Gouldem. Je to trošku jako kdyby si vyjeli do New Yorku Laurel a Hardy, a připletla se k tomu jedna angažovaná novinářka, a jeden neskutečně šarmantní lupič, takový gentleman, že ho dokonce nechce policie ani zas tak moc zavřít. Příjemně to ubíhá, je tam pár scén docela k zasmání, a jak jsem psala, mně to prostě obsazením vyhovovalo, takže jsem se celkem slušně bavila. Asi to není pro každého, ale pro mně jo.

Zee a spol. (1972) odpad!

Úplně příšerný film. S neskutečně nesnesitelně milou Susannah York, která na nás dělala tu hodnou milenku, skromnou, hodňoučkou švadlenku, která si ale tak trochu začala s ženatým chlapem, a kterou jsem měla po půl hodině filmu chuť zamordovat. Vedle ní naprosto excelovala Elizabeth Taylor, a každý chlap který by nebyl blbec, by bral ji, a ne tu nudnou tuctovku. Takže už na tom padala celá zápletka tohoto ubohého snímku. Michael Caine tu byl ve své nejhezčí době, nicméně jeho postava vám byla dost nesympatická na to, aby jste si to nedokázali užít. No, a to jsme teprve na začátku! On se totiž tenhle okoukaný milostný trojúhelník ke konci z průměrného nudného filmu, změní na naprostou frašku, když se (a teď budu spoilerovat) žena hlavního "hrdiny" pokusí svést jeho milenku, a dokonce se ji to i povede. Zkrátka někomu nevyšel záměr filmu takovým způsobem, že se divák chytal za hlavu. Škoda toho, to obsazení slibovalo kvalitu, a namísto toho přišla tahle hrůza.

Apartmá v Kalifornii (1978)

Apartmá Maggie a Michaela byl strašně zábavný, smutný a dojemný. Pokoje doktorů a jejich manželek byl docela vtipný, ovšem třeba pokoj s Fondovou mi přišel vyloženě nudný, neoriginální, a hlavně úplně nevyužitý. Jinak celkově jako film je to taková milá podívaná, klasická pro konec sedmdesátých let, ještě to má nějaký šmrnc. A místy to tedy rozhodně nenudí.

Ashanti (1979)

Strašně divný film, a to jsem ho nesledovala ani opilá, ani nic, ale stejně jsem z toho měla takový pocit. Scény nedávali smysl, celá zápletka byla strašně podivná, film neměl co říct, a ta spousta slavných herců tam jen procházela jako galerie obličejů. Nijak mě to neoslovilo. Tak samozřejmě Michael Caine, je Michael Caine. Ale všeho moc škodí.

Harry Potter a Tajemná komnata (2002) odpad!

Tralalá, znovu ta samá hrůza! Špatný humor, vykrádání cizích knih a scénářů, trapné scény, dialogy, zápletky. Hrozný Český překlad, zlé myšlenky schované za dětskou nevinností, a spoustu peněz ,které by se dali mnohem lépe využít, skončilo v hajzlu.

Harry Potter a Kámen mudrců (2001) odpad!

Všechno špatně! Lepší Britští herci se zaprodali debilní mainstreamu, hloupá učitelka si splnila celoživotní sen a vydělala miliony na lidské hlouposti. Víc v tom není, je mi líto každého kdo se na tom podílel, protože horší už to snad ani být nemůže.

Polární expres (2004) odpad!

Čekala jsem hromadu vánoční nálady, úžasné animace, dětské fantazie, zábavy a úžasné atmosféry, a dostala jsem blbý, nudný, nesympaticky přeslazený, a zbytečný film. Děti to nezaujalo, nebyla tam žádný zápletka, nebo něco co by bylo nějak dvou významné, vtipné, chytré nebo originální. Bylo to jak když udělali animovaný film o Harry Potterovi. Nebylo to ani vánočně tajemné, animace mě nudila a zdála se mi místy až děsivá. Vůbec to nebylo poetické nebo romantické jak se o tom říká. Prostě se mi na tom nelíbilo vůbec nic, a hrozně mě to zklamalo. A Steven Tyler jako vánoční skřítek a oscarová písnička Believe? Díky nechci.

Hotel Transylvánie (2012)

Drákula mně dostal! Byl vtipnej, hodně originální a zábavnej. Petr Rychlý ho teda skvěle nadaboval, jsem ráda že jsem to neviděla v originální verzi se Sandlerem, protože toho nemůžu. Ani jeho pubertální dcera mi nevadila, i když takovéhle charaktery ve filmech většinou nesnesu. A ten mladík byl taky fajn, a bylo tam docela dost solidních vtipů. Ale bylo to taky hodně hemživé a nechutné, a to úplně kazilo příjemný dojem. A žel, to celé zakončili nechutně pitomým závěrem. Prý že jsou lidé jiní než před sto padesáti lety! Maximálně tak horší. Nesnáším když se lidu leze do zadku a dělá se to furt! Je to neskutečně ubohé. Bez toho by to byla slušná podívaná. Jo, a taky ta moderní hudba, to byl pěknej hnus. Nedá se to poslouchat, a je to trapné. Škoda, mohlo to být docela jedinečné, a takhle je to na úrovni toho, že si obsazení SNL udělá animák.

Expendables: Postradatelní 2 (2012) odpad!

Odpad mohutných rozměrů. Odporní herci, až na Stalloneho a Bruceho, úděsná nuda, trapas až na půdu, sentiment, militantní řeči, hnusná pro-válečná agresivita, ohrané hlášky, hloupé dialogy, hloupé scény, hloupé filmové držky. O tom jak v Iráku rozprašovali nepřátele ani nemluvě. Zlé a blbé. Ani jsem to neměla chuť dokoukat.

Přesný jako smrt (1983)

Hehe, mně bavilo že se tam objevovali všechny ty Britské postavičky v podobě herců, kteří jsou mi dneska tak dobře známí. Bylo to navíc i docela vtipné, a takovým Britským způsobem roztomilé. Pobavilo mě to.