2:37 (2006)

Hodnotím odvahu, s jakou se tvůrci rozhodli vypořádat s tak závažnými tématy jako je šikana, domácí násilí, drogy, znásilnění, homosexualita nebo suicidální krize a myslím, že se jim to skutečně povedlo. Postavy teenagerů jsou výborně psychologicky prokreslené a z celého filmu vyzařuje taková dokonale depresivní atmosféra neustále se stupňující a neodvratně směřující až k tragickému konci. 90%. "Sometimes you just get so wrapped up in your own problems that you just don't notice anybody else."

Válka světů (2005)

Jedna hvězdička za Spielberga, druhá za Dakotu. Za víc to nestálo. Škoda.

Cutlass (2007)

Úsměvné, kapku naivní minidílko, které dokáže pobavit i potěšit. A to zejména skvělou hudbou a hereckým obsazením, ať už Virginií Madsen, Kristen Stewart nebo Dakotou Fanning. 80%. "Maybe I'm crazy. Maybe we're all little crazy when it comes to our kids. But then again as my dad would say: 'Whatever makes you happy, makes me happy. And money is no object... if you’re buying.' "

Armageddon (1998)

Amerikanismus, patos, klišé v té největší koncentraci, co si lze představit, v kombinaci s neuvěřitelně špatným českým dabingem = totální masakr! Nevzpomínám si, kdy jsem naposledy viděl tak hrozně nadabovaný film. Možná, až ho shlédnu v originálním znění, skóre se o něco zvedne, ale zatím s bídou za 2 *. "Grace, holčičko moje, vím, že jsem ti slíbil, že se vrátím." "Já tomu nerozumím." "Vypadá to, že ten slib nemůžu splnit." "Já ti taky lhala, když jsem říkala, že nechci bejt jako ty, protože já jsem úplně stejná. A všechno dobrý, co v sobě mám, mám od tebe a mám tě moc ráda, tati. Jsem na tebe hrdá. Bojím se! Strašně se bojím!" "Já vím, holčičko. Ale brzo už nebude čeho se bát! Grace, musíš vědět, že nás zachránil A.J., vážně. A chci ti říct, že bez Chicka bych to nedokázal, bez něj ne. Hezky se starej o A.J. Moc rád bych tě odvedl k oltáři. Ale.. občas se na tebe mrknu shora. Mám tě rád Gracy." "Já tebe taky." "Už musím jít." "Né, tati! Né! Né, tati, né!"

Dobytí severního pólu (2006) (divadelní záznam)

Do Prahy, do Podolí, do lékárny, doprdele to je mi smutno!

Záskok (1997) (divadelní záznam)

"Volga! Ano, Volga, Volga… širá řeka, rovný kraj. Ech drahý potapiči! Padesát let se dívám na Volgu a nemohu se vynadívat. Někdo řekne: Ech, co! Třeba Kudrjaš. Oči má, ale k přírodě je slepý. Zato Lomonosov, moudrý vědec, přírodu zkoumal, zápisky dělal… a také jeden z nás, holoubku. Jako ty, potapiči, jako já. Prostý člověk!" * "Vítej, Karásku, už jsi nám tu chyběl, chlapče zvědavá!".

Lijavec (1997) (divadelní záznam)

Spi Havlíčku, v svém hrobečku, národ zpívá tvou věrnou písničku - odpočívej v pokoji, Rakousko je na hnoji!

Futurama (1999) (seriál)

Parádní seriál z dílny Matta Groeninga sršící vtipem a satirou, který si prostě musí oblíbit každý. Co postava, to perla, ale MUDr. Zoidberg je MUDr. Zoidberg. Nic mě nedokáže rozesmát tolik, jako jeho nářezové hlášky a poplašený kvikot. :)

Machři a šprti (1999) (seriál)

Během asi dvouměsíčního amatérského překládání titulků mi tento seriál přirostl k srdci jako žádný jiný a ať se snažím, jak chci, nenacházím na něm žádný nedostatek. :) Vynikající obsazení, scénář, režie, kamera, hudba.., prostě luxus. Absolutní špička mezi teenage seriály. Kultovní záležitost, kterou hned tak něco nepřekoná. 100%.