Černobylský přírodopis (2010) (TV film)

Polovina filmu je vlastně jen vysvětlování již dávno známého. Druhá polovina však ukazuje zajímavé poznatky o fauně, která tam žije a příběh se stává ihned trochu víc zajímavým. I tak z toho ale mohli tvůrci vytěžit mnohem víc.

Moje letní prázdniny (2012)

Dokonale vytvořená mexická věznice dala tomuto filmu kouzlo a jiskru originality, kterou jen podpořil Mel, kterého sice nějak nemsuím, ale tady si tu roli očividně vychutnal. Hudba, střih, i vtipné momenty a hlavně vyprávěné vložky v příběhu tomu dodaly šmrnc a eleganci. A na kulervoucí přestřelku ve stylu "Divoký západ" nezapomenu!

Diktátor (2012)

Bruno a Borat pro mě byl úlet totálně mimo škatulku humor do škatulky trapnosti a nechutnosti. Právě proto jsem se Diktátorovi vyhýbal jako čert kříži, ale nakonec mě stejně neminul. A musím dodat, že oproti těm 2 předchozím kouskům, byl tenhle film sice nejkorektnější, ale taky nejlíp natočený, a občas dokonce vtipný. I přesto, že to není můj styl, musím Cohenovi zatleskat za to, jak si dokázal vytvořit vlastní druh filmu. A to si v dnešní době zaslouží respekt.

Tron: The Next Day (2011)

Pro milovníky TRONA zajímavý kraťas, pro všechny ostatní zbytečnost.

Robin Hood (2010)

Díky tomu, že mě nikdy Robin Hood moc nebral, mi nevadilo, že to je vlastně takový prequel, ba naopak. Vždycky mě víc zajímalo jak se z Robina Longstridea stal Robin Hood a pan Scott nám to předvedl v plné kráse. Nicméně chápu, že tenhle fakt tomuhle příliš nízkému hodnocení výrazně napomohl, protože hodně lidí se muselo cítit podvedeno. No a samozřejmě, určitou vinu nesou taky moji milovaní "hysteričtí historici", kteří budou vyžadovat Scottovu hlavu, protože "to překrucuje historii". A já říkám - pokud to není dokument, koho to sere? A pokud tohle překousnete, dostanete krásný chladný, místy pohádkový středověk, úžasnou výpravu, jak už to u Scotta bývá a příběh, který se může rovnat jeho Gladiátorovi. A to je u mě jasných 5. P.S. Viděna Director's cut, díkybohu.

REC 3: Počátek (2012)

Tohle si prostě dělá z předchozích dílů REC nefalšovanou parodující prdel. A já se jen modlím, že to tak režisér opravdu zamýšlel, protože jestli ne, bude 4. díl asi totální sračka.

Temný rytíř povstal (2012)

Nolan po nepřekonatelném Temném rytíři udělal jediný možný krok - vše udělal ještě epičtější, větší a kolosálnější. Jediný problém je v tom, že tomu co předvedl Joker jako záporák, nemohl Bane konkurovat ani za mák. Bane sice používá místo chaosu a strachu tvrdou sílu, ale všechno to dělá chladně a nevychutnává si to. Nolanovi musím zatleskat za to, jak hezky dotáhl všechny dějové linky do konce a že film nebyl nudný, ikdyž Batman tam nemá zdaleka tolik prostoru jak v jiných dílech. I na spoustu dialogů film utíká celkem svižně (výrazně tomu napomáhá opět dokonalá hudba Hanse Zimmera) a potěšili hlavně camea postav z předchozích dílů. Co už mě až tak nepotěšilo, bylo pár špatných návazností scén (například v jedné scéně je Batmanovi sebrána maska a vyhozená a ve druhé ji má zase na hlavě) a až přílišná snaha o epické akční scény, které jsou kolikrát už fakt moc přepálené a prostě jim nevěříte, zatímco v předhochozím díle by mohli herci při akčních scénách srát kostky ledu a vůbec mi to nevadilo. Co mě však zklamalo nejvíc byla bojová střetnutí Batmana s Banem, které byly víceméně 2 a choreografie bitky byla téměř stejná a naprosto nevýrazná. I tak je to ale nejlepší zakončení komiksové trilogie, jaké jsem kdy viděl, (vzpomeňme si třeba na zprzněného Spider-Mana 3), což však bohužel nemění to, že nedosahuje kvalit druhého dílu, protože Nolan v něm nasadil laŤku tak vysoko, že ji ani sám nedokázal přeskočit. P.S. Pokud budete pozorní, všimnete si i některých známých herců ze seriálů, jako například Teal'ca z SG-1, Malíčka z Hry o Trůny, nebo Quinna z Dextera.

Dokonalý únik (2009)

Totálně vymrdanej scénář zabil úplně všechno, ikdyž první půlka filmu byla super. Pak přijde scénaristický WTF zvrat, po kterém ta první polovina filmu vůbec nedává smysl a divák se v tom ztrácí, stejně jako se v tom ztratili páni režiséři a proto se to snažili zachránit závěrečnou akční vložkou, která mě ale vůbec nebavila.

Vysloužilí lvi (2003)

Bylo to příjemné, dobře se na tokoukalo, ale dějově nic překvapivého. A ten přehnaný konec mě ujistil v tom, že 3 hvězdy jsou tak akorát za příjemnou podívanou, která má však dějovou kostru stejnou jako mnoho jiných filmů.