Vykoupení z věznice Shawshank (1994)

Tenhle film by se mohl jmenovat "Lidskost", protože v tomto filmu jí je mnohem víc, než člověk dnes dokáže vidět ve skutečném světě, což je opravdu smutné.

Počátek (2010)

Nolan opět nezklamal a dovedl vše téměř k dokonalosti. Bohužel je tady to téměř. Ono totiž Nolan už natočil tolik dokonalých a úžasných filmů, že už jen těžko sám sebe překoná. I přes to je to jedna z nejlepších filmařských prací, co jsem viděl, ale Nolanovi už přeci jen trošilililinečku začíná docházet dech.

Revolver (2005)

Ritchie, Ritchie.. Ty jsi s tou Madonnou ztratil taky svůj smysl pro humor, nebo co? Všechny tvoje předešlé filmy měli kouzlo v lehkém humoru, kterého tam bylo plno, ale tady? Všechno se snaží tvářit strašně vážně a na tom taky všechno vázne. Od půlky už mě to nebavilo a občas jsem se ztrácel, protože by se v tom ani prase nevyznalo. No vlastně, ono nebýt tam Stathama Liotty a Stronga, tak se asi ani nedokoukám. A že je to škoda. Ono námět a scénář nebyl vůbec špatný, ale to zpracování bylo hodně špatné. Jo, holt kam čert nemůže, tam nastrčí Madonnu, že Ritchie?

28 dní poté (2002)

Zajímavá myšlenka, kterou skvěle podporovala velice dobrá atmosféra. Bohužel to všechno končí po příjezdu n 42. zátaras. Ta poslední půlhodina filmu se mi prostě vůbec nelíbila. Zaprvé byla elice předvítalená a zadruhé, po setkání s vojáky šla celá atmosféra do sraček. A ještě jedna nepochopitelná věc. Pokud mám opevněnou budovu proti zombiem, které jsou všude okolo, tak proč bych si do ní kurva jednoho zombie sám zavedl a zavřel ho do okovů?! Je to snad nějakej azylovej dům nebo co?

Iron Man 2 (2010)

Tak zaprvé lituju všechny chudáky, kteří byli ochotni pro brzkou podívanou zaplatit peníze za takovou sračku, jako je český dabing, se kterým šel tento film z nepochopitelných důvodů do kin. Zadruhé - absolutně nelituju toho, že jsem si nějakej ten měsíc musel počkat na DVD s originálním dbanigem, protože to je prostě lahoda. A teď k ději - je tady typický syndrom "dvojky". Plno akce (nutno říct že tak dokonalé, že mé trenky byly po finálním souboji ještě dlouho vlhké), tedy až kromě porážky finálního bosse, která byla doslova odbytá.na Co se mi taky líbilo, byly dopodrobna rozebrané osobnosti a příběh. Včetně Starka, kterého Downey zahrál opět dokonale. Ukázka do jeho dětství taky potěšila. Herecké obsazení bylo delikátní, Rourke jako rusák válel, Jackson s páskou přes oko vypadal dokonce líp než normálně, ale hlavně ta Scarlett Johansson tady pobíhala v takových sexy šatičkách, že jsem kvůli toho poslintal koberec. Humoru je zde víc než v prvním dílu a opravdu nikdy nezapomenu na scénu s jahodami. Ale i přesto je to o * slabší než první díl. "Berte to jako pokrok, aspoň jsem si vzpomněl, že k nim máte nějaký vztah."

Na hraně temnoty (2010)

Na starého všiváka Mela Gibsona jsem se opravdu těšil, ikdyž už je přeci jen opravdu starej, ale i přes něj jsem byl zklamanej. Představte si film, kde všechny osoby říkají, že je všechno tajné a ty které to neříkají, většinou rychle zemřou. Stopáž byla strašně dlouhá, první třetina byla tak vleklá, že jsem měl občas chuť to vypnout a hraní na city se zde absolutně minulo účinkem. Například když Melovi udělali z dcery cedník, místo abych byl znechucen a zděšen, tak jsem si říkal, jak je kurva možný, že Mel je celou dobu v obličeji čistej jak cigán po použití Árijce a až po příchodu policie má držku celou červenou? To se mezitím polil kečupem nebo co? A těch nelogičností a scén přitažených za vlasy je tady víc. Třeba když ona slečna vystupuje z auta a najednou ji i s dveřmi smete vrah. Jak kurva mohl vědět, že zrovna v tu dobu vyleze? A vzhledem k tomu jak rychle jel musel být jo kurva dobrej, že mu to přesně vyšlo. No aspoň že v poslední třetině se už začíná něco dít, ikdyž nějaké pořádnější akční scény jsem se stejně nedočkal. Tenhle film rozhodně je "Na hraně", ale bohužel se naklání spíš na špatnou stranu.

Kung Fu Panda (2008)

Pohádková animace úžasná, vtipů a gagů tam je tolik, že jsem se nepřestal smát a hlavně ty vymazlené akční scény byly lahoda. Joo, kam se hrabe celej Matrix, když jim to všem natře panda jediným chvatem.

Boj (2007)

Tohle je absolutně neobjektivní hodnocení. Já si totiž nemůžu pomoct, já toho Stathama prostě žeru..

Ace Ventura 2: Volání divočiny (1995)

O * slabší než první díl. Ono totiž někdy méně je více. Tohle bylo místy až tak rozjuchané a rozjeté až to ani nebylo vtipné. Ale Carrey na jeho vrcholu tady ukazuje opravdu dookonalé a neuvěřitelné výkony.. Někdy si říkám, že ten chlápek je vážně z gumy.

Archanděl (2005) (TV film)

Nebýt Craiga a ruské lokality, která má svoje kouzlo a vždy mě dokáže zaujmout, asi bych o tenhle film ani nezavadil. Příběh není špatný, první díl vyloženě nudil, druhý udal slušné tempo a třetí mi přišel tak dobře udělaný, že jsem ani nevěřil, že je to od stejného režiséra. No a předvídatelný konec jen dokonává hodnocení na klasický béčkový film, který je na jedno zhlédnutí a víc ani náhodou. Zdrastuvj!