Argo (2012)

Tak oproti přeceňovanému Pí a jeho životu tady tu nadílku plešounů chápu. Affleck se mi jako režisér líbí mnohem víc než herec, protože způsob, jakým točí filmy je osobitý a poutavý. Tady mě v tom jen utvrzuje. Skvělé záběry kamery, dobrý casting herců, děj, který od začátku drží tempo a nepovolí až do závěrečného napínavého finále, u kterého jsem napětím ani nedýchal, to všechno bylo super. A nálepka "Inspirováno skutečnými událostmi" tady taky udělala své..

Archanděl (2005) (TV film)

Nebýt Craiga a ruské lokality, která má svoje kouzlo a vždy mě dokáže zaujmout, asi bych o tenhle film ani nezavadil. Příběh není špatný, první díl vyloženě nudil, druhý udal slušné tempo a třetí mi přišel tak dobře udělaný, že jsem ani nevěřil, že je to od stejného režiséra. No a předvídatelný konec jen dokonává hodnocení na klasický béčkový film, který je na jedno zhlédnutí a víc ani náhodou. Zdrastuvj!

Assassin's Creed: Embers (2011)

Krásné, sentimentální a dobře odvedené rozloučení se snad nejoblíbenější herní postavou. Requiescat in pace, Ezio Auditore da Firenze.

Avatar (2009)

Právě jsem se vrátil z výletu na Pandoru a jediné, co mám teď v hlavě, je ta nádhera, která se mi naskytla. James Cameron je buď magor, nebo Bůh, anebo se spiknul s ďáblem (nebo taky od všeho něco), protože jinak si ty 2,5 hodinové orgie, při kterých jsem ani nedýchal, stejně jako všichni na Pandoře bez kyslíkové masky, nedokážu vysvětlit. Šel jsem na Avatar v 3D s tím, že dostanu pořádný nářez, ale opravdu by mě v životě nenapadlo, že nám pan Cameron ukáže stvoření světa lepší, než dokázal Bůh. Při sledování tohoto by přede mnou klidně mohla dělat striptýz i ta nejhezčí kunda na světě a jediný důvod, abych si ji všimnul, by byl ten, kdyby mi vlezla do výhledu. Jestli filmem zavání klišé? Tenhle film může zavánět čím chce, ale to mi bylo jedno. Já se prostě kochal tím dokonalým zpracováním, příběhem a akcí, která Vás vtáhla do světa Pandory a nepustila. Herci zde hrají sice jen takové "doplňky", ale v tomhle případě to vůbec nevadilo. Na závěr chci jen říct, že ode dneška lituju slepé lidi, protože být jimi a vědět, o co přicházím, asi skočím z mostu. A co že to chci k příštím Vánocům? No přece vlastního Naviho!

Avengers (2012)

Tak zaprvé - pokud někdo neviděl předcházející filmy o jedincích z řad Avengerů, mohl by se občas v tom celkem jednoduchém ději ztrácet. A zadruhé - to je úplně jedno, protože bude celou dobu slintat nad vymakaným vizuálem, akcí a povedenýma hláškama. Všichni hrdinové nemají čas na kecy a jdou rovnou na věc, takže jsme ušetřeni rozsáhlých hloubavých monologů a Whedon tak získal víc prostoru na kulervoucí akci. Ten největší hukot ale přišel na konci, kdy jsem prožíval orgasmickou půlhodinku a do toho se 2x od srdce zasmál Hulkovým výstupům, které byly nejen efektní, ale taky pobavily.

A zase ti Mupeti! (2014)

Přesně jak říkají na začátku filmu.. Druhé díly jsou vždy slabší.

Až na krev (2007)

Řemeslná dokonalost, úžasná výprava a dokonale natočené scény bez nějakých zběsilých střihů, čehož si je v dnešní době zběsilého klip-střihu nutno vážit v kombinaci s dokonalým hereckým představením 2 hlavních postav byly úža, ale k čemu to je, když je film tak dlouhý a natahovaný, že vás to prostě místo neskutečně nudí?

Až vyjde měsíc (2012)

Kouzelné, barevné a neuvěřitelně koukavé - a to překvapivě spíše pro dospělé publikum. Nekecám, fakt. Je to jako bych se vrátil do svých dětských let, zavzpomínal na moji první dětskou lásku a pak už si mě příběh omotal kolem prstu a já ho hltal plnými doušky. Anderson to vše bere tak krásně s nadhledem, ale přitom se i při jindy komických situacích o hlavní hrdinské duo bojíte a jste napjatí jak struny, aby vám pak hned v následující scéně vykreslil úsměv na tváři nějakou dokonalou scénou. Ono to není jednoduché, ale Anderson si přivedl silného spojence, který mě ukecal na tu pátou hvězdu, a tím je úplně dokonalý, veselý a podmanivý hudební doprovod, který vás dokonale vtáhne do atmosféry v jakékoliv situaci. A pokud vás tohle vše pořád neláká, nechcete si přece nechat ujít Bruce Willise jako přihlouplého policistu, nebo Nortona jako přitepleného skautíka, nebo snad jo?