Depth Perception (2017)

Pravda že alternativní, ale celkem vtipný komentář, předně jsou tu snad ty nejvíc luxusní jízdy skrz lesíky co jsem kdy kde viděl. Jak má člověk vidět tyhle snový bomby a pak jet zase jenom do alpskýho střediska :/

Expend4bles: Postr4datelní (2023)

OK, když už teda děláš další pokračování nostalgický akční série pro boomery a nás 90s děcka, ať to má smysl. Tohle je v součtu jenom shitová a impotentní, nucená, nechtěně trapná a sebeparodická zbytečnost s otravnou Megan Fox, co saje prdel a je hned všem pro smích - prostě proč.

Atomové město (1952)

Když čekáš něco spojený s Bombou a Los Alamos, načež dostaneš něco totálně tuctový a nezáživný o únosu spratka. Ze všech sil jsem se fakt dodíval.

Hotel Continental (2023) (seriál)

Úplně průměrný počin. Upřímně největší deviza je přesně to, co levičácká média setřela a nemohla vystát vůbec nejvíc (x) - Mel Gibson jako hlavní záporák :) On byl doslova jediný, kdo mě tu bavil, zbytek pak nevýrazný herecky / slabší po stránce rádoby cool killer postav. Sedmdesátkový retro New York je tu pěkná kulisa. Jsem rád, že to nevyšlo jako původně plánovaných 10 dílů, ale nakonec jen v rozsahu tří kratších filmu, to jsem se vesměs ještě tolik neznudil. 65% ♪♫

Higher (2014)

Horská posedlost a tři výpravy na snový (sebevražedný) freeride, něco z životní filosofie snowboardové legendy Jeremyho Jonese. Není to tak akcí nabitý jako Fourth Phase nebo Art of Flight, ani vyloženě životopis a la Dear Rider, ale akorát něco mezi a další snb film, který stojí za pozornost a natěší na zimní sezonu.

Peníze těch tupců (2023)

Solidní f*ck the system komedie, kterou cením jako fanda stylu Adama McKaye, potažmo Succession a série Dirty Money. Boduje to herecky (Dano se pro tohle narodil) a je to ještě jakž takž únosně na hraně marxistický, neustálý dopaminový přísun vzruchů a emocí jak když scrolluješ svůj video feed - pro tady to téma ideální zpracování.

Sound of Freedom (2023)

Vůbec jsem to neviděl nebýt vazby na Q a velký povyk, viz současný kulturní války. Ale když to vezmu čistě jenom jako kino a vyseru se na kontroverze, pak až na občasný kostelní zpěvy, lehce misijní duch, pár trapných replik o Bohu (because God’s children are not for sale...) a dobrých 15 minut nad optimální stopáž... je to úplně OK film na téma bu-bu-bu, únosy spratků. Ježíšovský Caviezel v hlavní roli sedí, lokace jsou parádní, pár zmrdů a pedofilů taky zabaví, nejvíc se mi líbil "tropico" Bill Camp a jeho cool postava. Takže jo, zbytečně vyhrocený.

Incident v pohraničí (1949)

Agenti v utajení a vydírání mexických ilegálů, to je vždycky atraktivní téma (a prostředí), ale za mě je to spíše zklamání - nějak jsem si nesednul s žádnou z postav, herecky slabší obsazení a vůbec nevzrušivý pojetí něčeho, co mohlo být nadmíru atraktivní... tak ten celý border noir vyšuměl.

Florencie a galerie Uffizi (2015)

Výborný art-dokument, luxusně nasnímaná prohlídka jedinečné renesanční Florencie s detaily vybraných památek a uměleckých děl, nechybí historický kontext ani "účast" Medicejských patronů. Chce to sledovat v co nejvyšší kvalitě, ideální projekce krátce po návštěvě města.

Bomby nad Nevadou (2016) (TV film)

50. léta a dnes těžce absurdní epizoda testování atomových zbraní přímo v nevadské poušti nedaleko Vegas (x), kde proběhlo nad 100 takových nadzemních explozí. Velmi krátký, ale zábavný a pěkný dokument. Mít tu možnost, sám jsem jeden z nadšených "atomových turistů" ♪♫ [seznam atomic age dokumentů u mě v Deníčku]