Pojedeme k moři (2014)

Milé, hřejivé. Natočit film z pohledu malého chlapce, který chce dobýt hollywood se zdá jako milionový nápad. Mádlovi se jeho režijní debut podařil. V některých okamžicích mi chybělo tempo vyprávění, ale to se dá snadno omluvit. Vždyť celý film přece točí jedenáctiletý chlapec. Tento film je pro dospělé ilustrační připomínkou toho, že děti pozorují a mnohdy nevěnujeme žádnou pozornost tomu, že jsou všímavé a citlivé na okolí. Od poloviny filmu se dal jeho další vývoj přibližně očekávat a závěr filmu, respektive jeho poslední záběr by se dal popsat jedním slovem. Úchvatné. Takové věci, myšlenky se v dnešním (českém) filmu trochu vytrácí.

Bídníci (2012)

Tento počin je dobrým příkladem toho, že hudba, silný příběh a skvělé zpracování dokážou udělat divy. Bídníci na jevišti jsou pojem. A Hooper jim dokázal dát nový rozměr. Jakoby příběh oprášil a zdůraznil jeho silné momenty. Líbí se mi citlivé zkrácení příběhu, které neznalého muzikálových Bídníků diváka o celkový požitek z příběhu nijak nepřipraví. Slabší pěvecké výkony jsou sice určitým kompromisem vzhledem k hereckým výkonům, ale zde u filmové verze mi to až tak moc nevadí. Můžu říct, že jsem si odnesl podobný zážitek jako z divadla.

Lví král (1994)

Film, na kterém jsem vyrůstal. Nelze hodnotit jinak než kladně. Myslím si, že scénu, kdy Mufasa přijde o život, zná snad každý. Více takových filmů, kterých si člověk pamatuje celý život.

Carmen (2012)

Věřím, že divák, který Carmen viděl jen jako filmový záznam, bude rozhořčen. Filmový záznam se s divadelním představením nedá vůbec srovnávat. Ale i přesto jsem si užil ten pocit být jen kousíček od hlavních hrdinů, který vám divadlo ne vždy může nabídnout. Myslím si, že příběh nelze hodnotit jako filmový, protože divadelní scénář má zcela jiná pravidla. Ve filmu se do sebe hlavní pár zamilovává třeba během celých dvou hodin, zatímco u divadla postačí pouze dvě scény. Hodnotím jako velmi kvalitní záznam divadelního představení, který je dobrou odměnou fanouškům tohoto díla.

Bible (2013) (seriál)

Bible je kniha, ve které je všechno: akce, milostné příběhy, vraždění, dobrodružno, komedie, ... Je skvělým scénářem. Tento počin ukazuje, že není jen nějakou starou knihou, která má ležet zaprášená na dně skříně. Zprostředkovává filmovému divákovi pocit lákavosti a jedinečnosti této knihy.

Krysař (2003)

Dobrý nápad vytvořit film za 24 hodin, ale bohužel na kvalitě je to hodně znát. Kladně hodnotím snad jen autenticky hektickou atmosféru filmu, která přenáší na člověka pocit uspěchanosti a nutí jej zamyslet se nad pomíjivostí okamžiku.