Ponorka U-571 (2000)

Nic jsem nečekal a dostal jsem slušnou zábavu na sobotní večer!

Popel a hvězdy (1990) (TV film)

Kdyby někdo vytvořil další počin o Albrechtovi z Valdštejna, vždy už ho budu srovnávat s panem Adamírou. Navíc pokaždé když se řekne lues v posledním stádiu, vybavím si tento film :-)

Popelka (1969) (TV film)

Tuhle verzi Popelky mám mnohem radši, než tu s Libuší Šafránkovou. Příjde mi, že tohle zpracování si na nic nehraje a proto je "stravitelnější". Mezihry s Janem Třískou mám taky rád, hlavně pro ten hudební motiv. Prostě se na to dá dost dobře koukat.

Poslední dopis (1973) (TV film)

I na malém prostoru a s minimem herců může vzniknout nevšední záležitost, která vás dostane. Na mě to tedy zafungovalo dokonale a rozuzlení mě dostalo do kolen.

Poslední Mohykán (1992)

Výborná výprava, nádherné exteriéry, koukatelní herci, snesitelný děj, no a ten hudební motiv... ten je prostě úžasný, o tom žádná. Navíc Magua je jeden z největších hnusáků filmového plátna. P.s.: Závěrečnou scénu můžu vidět stále dokola a pořád mě nepřestává bavit.

Poslední plavky (2008)

Ten film je celý takový nějaký přiblblý... Úvodní titulková sekvence s písničkou "jaj, ty kokot" je docela fajn a pak už to jde od desíti k pěti. No a když se na scéně objeví monstrsumec Lojza, je dílo dokonáno. Dokoukat se to dá, ale úroveň je srovnatelná tak někde s Kameňákem...

Poslušně hlásím (1957)

Co člověk, to herecká osobnost, co scéna, to nezapomenutelná hláška. "Kdyby tak u nás v Rakousku... NEKEJVAJ!!!" Takže "moc na nás neřvěte, milostpani, nebo Vám dám přes držku" a jasných 5*

Po zániku Země (2013)

M. Night Shyamalan se asi zbláznil a klesá stále níž a níž... A to jsem se vždycky na jeho filmy těšil jako malej Jenda...

Prázdniny pro psa (1980)

Děda s babkou a jejich spory jsou fajn, ostatní je "jen klasický" Tomáš Holý.

Predátor 2 (1990)

Jak tak koukám kolem, jdu tak trochu proti proudu, ale mně se prostě dvojka líbí ještě víc, než jednička. Danny Glover mi tam sedí, akce střídá akci a ta hudba, ta hudba... .Mimochodem hláška "Život je svině!" mě neustále provází světem :-) Pro mě 5* P.s.: Pokud někomu příjdou přitažené za vlasy pozuby ozbrojené kolumbijské a jamajské gangy, tak ať se podívá na zprávy z dnešní války drogových gangů v latinské Americe (2010) a připomene si rasové nepokoje v Los Angeles v roce 1992-pak mu třeba nebude scénárista připadat až jako takový blázen :-)