Acrobat

okres Košice

homepage

<< předchozí 1 2 3 4 17 32 48 63
    • 23.6.2020  09:48

Čo dodať k Siegelovej takmer dokonalej rekonštrukcii slávneho úteku, ktorému je nevyhnutné fandiť ? 1. júna 1962 večer po zhasnutí svetiel bol naplánovaný útek z Alcatrazu. Frank Morris, Clarence Anglin a John Anglin sa skrz prebúrané steny na svojich celách bez problémov dostali – robili to takmer každú noc. Problém mal však Allen West, ktorý sa cez svoj otvor nemohol dostať, preto musel zostať v cele. Miesto štyroch väzňov tak z Alcatrazu utiekli len traja. Všetko im vyšlo podľa plánu – dostali sa na strechu, kde si zobrali všetky potrebné veci, odtiaľ sa po ríne dostali na zem a utiekli z pevnosti. Pri pobreží ostrova si nafúkali čln s pumpičkou, ktorú Morris vyrobil z ťahacej harmoniky a vyplávali na more. Odvtedy ich už nikto nikdy nevidel. Hneď ráno sa v Alcatraze spustil poplach, keďže strážnici zistili, že chýbajú traja väzni. Allen West, ktorý musel v cele zostať, poskytol vyšetrovateľom potrebné informácie o tom, kde by sa spoluväzni mohli nachádzať. Povedal im, že mali namierený na blízky ostrov Angel Island, odkiaľ mali preplávať asi kilometer dlhú úžinu Raccon Islands a odtiaľ sa dostať na pevninu. Na pevnine mali ukradnúť auto a potom sa rozdeliť. Na Angel Islands agenti FBI skutočne našli časti člna, diár a fotky Clarencea Anglina. Nikto však na ostrove neohlásil žiadnu krádež auta, a nikto z utečencov nikdy ani nekontaktoval svoju rodinu. Potápači preto prehľadávali niekoľko týždňov more okolo Alcatrazu a pobrežie San Francisca, no žiadne telá nikdy nenašli. Podarilo sa teda trojici väzňov dostať na slobodu? Sú na to rozdielne názory, ale väčšina odborníkov si myslí, že útek sa im skutočne podaril, a všetci traja si ešte užili (alebo užívajú) slobodu. Policajní vyšetrovatelia preto ešte nedávno vytvorili ich podoby, ako by mohli vyzerať dnes. Ich útek si o pol storočie neskôr vyskúšal Adam Savage a Jamie Hyneman v austrálskom seriáli MythBusters (Lámači mýtov). Obaja presne dodržali všetky podmienky, a na pevninu sa im z Alcatrazu skutočne podarilo doplávať. V brilantne zahranom a umne zrežírovanom filme sa môžeme bez debát stať svedkami šikovnosti umu. Ešte jednu vec Siegel dokázal. Zaradiť sa medzi nespočetne veľa filmov z väzenskou tématikou, kde nie bachari, ale väzni získavajú sympatie. Nielen divácke, ale aj ľudské. (videné 22.06.2020, Filmbox archív)

• 23.6.2020  09:35
    Zítra zemřeš (2012)

Na svedomie hraný, v tiahlej a extrémnej nude prezentovaný presah do mysle nesympatického Dorffa. Keď mu k tomu priložia nezáživnú Michelle a omylom prítomného Wiliama bez scenáristických vízií, nemôže z toho vzniknúť nič, čo by upútalo pozornosť. Ani jedna scéna nie je dotiahnutá do konca, a film tak niekedy ide odnikiaľ nikam. Hlas svedomia ešte nikdy nebol blbší, perfekcionizmus hlasu je Dustin v kobke Jany z Arku. Zajtra zomrieš je rádoby psychologický existencionálny thriller, ktorý je však uspávadlom bez hlbších podstát a celý film do seba vôbec nezapadne. Sklamanie poriadne a vyšumelá myseľ. (videné 20.06.2020, JOJcinema archív)

• 23.6.2020  09:34

Je takmer nemožné si nemyslieť pred zhliadnutím ďalšieho dielu ságy, že sa na Vás nevyvalí riadna porcia stereotypov. A ešte k tomu hnusných. Z hľadiska efektov, narácie, dialógov a prevedenia. Krvavá vojna je všetko len nie krvavá. Je nemiestna, s jednou milfkou na čele a druhou už na kosť vychudnutou Kate, ktorá keď rozdáva v klietka údery musíte sa zasmiať. Tie frázy o nekonečnom boji, o strete, o zradách, o zmene hlavného hrdinu (za 1 minútu deja) sú úžasne únavné a naťahovanie tejto ságy už veľmi bolestné. Pretože je to X-tá variácia všetkého predtým, odeté do stále horšieho a horšieho šatu. Čokoľvek sa mihne v tomto menej než rutinnom filme je odviate vetrom niekam do zabudnutia. Nezáujem o dianie je spôsobované nulovými hercami prednášajúcimi nezmyselné frázy v hroznej, neprehľadnej nočnej a digitálnej akcii. Je jasné, že nič neskončilo a dávať tento boj dokopy je asi perpetuum mobile. Kto ho zastaví ? (videné 19.06.2020, BDrip)

• 16.6.2020  08:49

Pokiaľ to sám nepovie, nikdy sa nedozvieme, koľkokrát si Gudegast pozrel Neľútostný súboj. V jednej veci ale istý môžeme byť. Keď zaspával, premietal si pár vízii. Najprv ako rojko, potom ako formálny tvorca. A nakoniec možno ako vďačnosť. Žiak neprekonal svojho učiteľa, to by sa musel svet hýbať iným smerom, alebo ostať v skvelých 90-kách. Neviem, či Gudegast má svetlú budúcnosť, ale veci si robí svojsky. Ako svojho času Ric v Páde Anjela. Christian sa nikam neponáhľa, na film spraví len 2 akcie. Stačí ? Isteže, pretože ak je akcia podporená vytvorením postáv s príbehom, emóciami, zážitkami, tak v nich vidíte nielen štatistov ale aj osoby. Ani neviem ako sa podarilo vytvoriť skupinu postáv, kde sa triešti striktné delenie na dobrí zlí ako u trápneho Disneyho. Všetko je tu správne nasrané, napäté, strelnicu uživajúce, s výborným Butlerom a ešte lepším Pablom. Protipóly, ktoré nemajú vymetené v hlave iba ak na duši. Dokonalá lúpež je plazivá, blbuvzdorná, úctyhodná seansa, ktorá vo všetkom vykradne Heat, ale je oživením a dôstojným ..quelom. Všetko si sadne a i keď orgazmus nepríde, má to úctu a rešpekt k divákovi. A to sa nevidí často. Cením si príspevok do lúpežných filmov, kde nemusí ísť o zničenie polky sveta, či mať blbú a naivnú partičku zlodejov pre násťročných. Tvrdý príspevok v ešte tvrdšej a zbedačenej Amerike. Gudegast končiť nemusí a ani Vy nemusíte zúfať. (videné 14.06.2020, Markíza, predtým nezmámy dátum BDrip)

• 10.6.2020  15:22

Povedal by som, že zasmiať sa na úvodnej scéne dobývania akéhosi neznámeho priestoru s neznámymi ľuďmi je povinnosť. To si človek ešte začne vážiť Postrádateľných. Ono čo viac chcieť, keď rozpočet filmu činí úroveň minimálnej mzdy na Slovensku. Potom sa jednou dobrou scénou, ku ktorej vedie nudná večera, odpichne celý film aj s mizerne hrajúcim tímom, ktorý z taktiky veľa nepobral, všetko robí v štúdiovom duchu a všetko okolo je jeden obyčajný bezmenný komparz. Twist, na ktorom stojí pointa filmu a prečo všetci strieľajú je odhadnuteľný tak nejako intuitívne, no nedá sa nezasmiať nad schopnosťou niečo také robiť. Film umožňuje dopozerať predovšetkým slušné bitky chlapa na chlapa, rýchle boje sú choreograficky priehľadné i keď dynamicky natočené. Vlastne pozdvihnutie filmu robí redukcia postáv a pohodlné finále idúce kamsi za „nádejou“. Byť to amíci, je to katastrofa. Nemci dodali aspoň európsku odťažitosť a fakt nadmiernu likvidáciu hlavných postáv. (videné 09.06.2020, Filmplus archív)

• 10.6.2020  15:19

Profesionálny lovec 2 si celým nasnímaním nezaslúži slovko profesionálny. Absurdity v rovine hereckej, príbehovej, streleckej, twistovej. Pozerať sa na streľbu na 3 metre s vypálením všetkého čo máte, na hŕstku absolútnych nímandov v roli podsvetia, na úbohú prepletenosť postáv a zrád je nad rámec osobnej rovnováhy a deštrukcia mysle prichádza už s úvodom a trápnymi humornými hláškami. Rozdávanie pästných súbojov či už žien, zloduchov alebo Michaela, ktorý kedysi chcel byť dobrý herec, je jedným slovom úbohé a tak drasticky amatérske, že doslova každý úder bolí – v rovine trápnosti. Kanadsky nudná akčná zlátanina bez štipky umenia ale s poriadnou dávkou amatérčiny. (videné 09.06.2020, FilmBox archív)

• 9.6.2020  13:58

Rozpočet v cene denného menu v stredne veľkom meste umožnil umiestniť dej na jedno miesto, konkrétne lúku, zafarbiť Odyssea na červeno a aplikovať do deja za hrsť postáv. Mizerných, vďačne prehrávajúcich, pričom replikujú nudné frázy v ešte nudnejšom a technicky zaostalom formálnom šate. Terryho bieda je maličkým, priam miniatúrnym prúserom už vo vtedajšej dobe a naivitu so snímku cítiť viac ako piskot sirén. (videné 06.06.2020, Filmplus archív)

• 6.6.2020  21:38
    Na pokraji smrti 2 (2007)

Narodny poklad a cesta k nemu vedie cez brutalne nezaujimavu, gycovu na gangy hrajucu sa bezduchu patlaninu, kde niet chlapov iba omalovanky, vychrtliny, steroidy. Vsade zalostna atmosfera novelovej kuchyne, kde po cely mizerny cas sa nepochopeny plan odohrava pobehovanim z viacerych bodov navzajom. Ti prebehnu sem ini tam. A opacne. Toporna akcia neforemnych subojov bez osudu. Trapna vazenska zlatanina bez charizmy, zabavy, rozumu. (Videne 6.6.2020, Markiza archiv)

• 6.6.2020  20:04
    Triple 9 (2016)

Vytocim tri deviatky a nic. Ziaden sexi hlas nadrzanej patdesiattnicky. Cenzura tiez je ticho. Prisla australia a ta na to kasle. Britsky vyvrhel s extremne beznadejnym pohladom na svet. A jedina svetla nadej ludstva ma tvar vzdy zuvacku zuvajuceho na vsetko kasluceho ale vyrovnaneho Caseyho. Co robi triple 9 vynimocnym je suzvuk vyslovene a cielene pri zemi drziacich sa prvkov. Prvku policajnej stability, obcianskej vytrvalosti, gangsterskej zvratenosti a zidovskej duchapritomnosti. Hillcoat serviruje totalne odtazity, a pritom emocny pribeh akoby z Heatu, kde karty na zlych a dobrych sa chvilu stieraju, aby potom boli opat zakryte. A napriek tomu to ide krasne, pohodlne, bez zadrhelov do ciela ako z minulych rokov. Autenticky na konci s kopou polemik. Triple 9 mohol byt dlhsi a neuskodilo by to. Bolo este vela co rozpravat, pretoze tieto veci maju charakter chlapa, vynaliezavost zeny a chut zidovskeho koser jedla. Tri deviatky si opravnene zasluhuju tri jednotky. Za reziu a scenar, za hercov a za formu a atmosferu. Paradne ozivujuce kino. (Videne 31.5.2020, BDrip)

• 6.6.2020  19:47

V roku 2008 nastalo Betlehemske zjavenie v nulitne tvorbe Seagala, kde Reine nevidel sracky predtym a snad ich nevnima ani potom. Hudobne, scenarovo, osudmi (linka s knazom), a trosku aj cintorinskou prestelkou je to priam zazrak so Seagalom. Nezmysly a chyby su tam na tony, avsak absencia Waxmanov, Alcalov, Olen Rayov je citelna. Snaha o kopirovanie Woouvho stylu je amatersky, tymto su a takto zomieraju. Seagal nezomiera, ale zivot ho nici a on klaci. A poludstenie v moznych liniach je implicitnym kladom. Seagal ala osviezenie. ( videne 6.6.2020, Dajto Archiv)

• 8.4.2020  18:30
    Kdo je tvůj táta? (2004)

Pre neidentifikovateľné publikum je určená násťročná zlátanina bez výrazného cenzúru potrebného momentu. Nezmysel náhodne pozliepaných scén, ktoré nie sú erotické, ani žhavé, ani životné, ani vtipné. Tragická ukážka potreby natočiť niečo z čoho môže zo zákona vzniknúť len nič. (Videné 08.04.2020, AMC archív)

• 8.4.2020  18:22
    Legenda o Zu (2001)

Gigantický čínsky príbehový paškvil, ktorý ako Európan nemám šancu pochopiť. Načo aj. V tej odpudivej forme by sa ani nič urodiť nemohlo. (Videné 08.04.2020, Amc archív)

• 5.4.2020  08:50
    Aréna (2011)

Vystredna pomatenost rezisera s este popletenejsim scenaristom, ktori vedu totalnu herecku luzu Lutza do Spartakovskej areny. Hnusny krvavy uchylny pribeh Conana pre terajsich. V niektorych bodoch reziserovu vidinu by mali korigovat OCTK,. Film nikdy nemal vzniknut. Je potupou tela a mysle. Hnoj cervenej farby znevazujuci vsetko okolo vas. ( videne 04.04.2020, filmplus)

• 4.4.2020  19:04
    Přenašeči (2009)

Nezazivne podana snaha o navodenie pocitov konecnosti. V zaplave skor dialogov nez monologov sa neodohra nic, co by divaka sokovalo, uzmemnilo a na konci zmenilo. Par nacrtnutych scen, bez vlozenia hereckych kreacii, v absencii reziserkej zrucnosti, kde az dvojica niemandov nevie cely cas vypovedat o com malo byt posolstvo, co robit nerobit. Film sa len vezie na nedokoncenych scenach bez toho, aby divak nieco nie vedel, ale aspon tusil. Premhrany potencial a daleko lepsia existencia konecnych filmov. (Videne 03.04.2020, HDrip)

• 2.4.2020  18:56
    Ve službě (2019)

C miller ako amatersky babrak, ktory chce a chce tahat prvu ligu, ale nikto mu nechce dat lahko zarobene peniaze. A tak utoci a utoci. Je mozne cakat prekvapenie u filmu s nie prilis akcnym hercom Eckhartom? Je to mozne. Okrem toho, ze opat mozno u Millera hodnotit slusne zvoleny hudobny podton, mame do cinenia mozno s najlepsim scenarom jeho doterajsej tvorby. Ak ma hrdina 64 minut, ma ich aj divak. Je zrejme na kazdom kroku, ze penazi je malo a do popredia to vystupi pri konecnom ohni. Dovtedy sa drzi pri zemi. Fiat 500 fabrika, kamera, beh beh beh. Vynimocnou udalostou je, ze to mizerne dievca ktore bolo odsudene na posmech, ja akosi menej na nervy iduca nez sa to da pochopit. Jej zvracanie pri prvej drsnejsej akcii je bonusom. Je hviezdickou navyse. Je jasne, ze niektore veci idu mimo, su nedotiahnute a forma strelby je tiez naverimboha, ale Miller vytvoril konecne Bckovy film, ktory neuraza divaka do kosti a necitit trapnost na konci. Trpol som a cakal ze to bude **** , ale moze byt Miller. Tentokrat ti odpustam. ( videne 01.04.2020, BDrip)

• 1.4.2020  19:55
    Charlieho andílci (2019)

Az teraz si clovek uvedomi aku zabavu vlastne natocil McG. Toto je paskvil nedoziernych rozmerov. Muzi si dali pauzu. Jednoducho film od zien pre zeny. (Videne 01.04.2020, BDrip)

• 1.4.2020  08:34
    Radius (2017)

Už začiatok je jasný. Brilantné nepoznanie, temnosť kde pozrieš a bezútešnosť. Bez toho, aby človek odhadol čo ako, ale nastane typická stredná nuda a roztiahlosť, bez výpravy, a hlavne.... a hlavne bez nádeje a vysvetlenia, s dosť ohnutým twistom. Rádius má výbornú premisu umierania s jedným háčikom. Nikto nevie prečo a za čo. Naznačenie je typickou ukážkou, kedy scenár nevie vysvetliť čo ďalej. Vie spraviť twist, ktorý aj tu pôsobí tak nútene, a spraví to, že vlastne som nevedel, či pozerám sci-fi s darmi z vesmíru, kde muž žena musia byť Jing a Jang, alebo je to kriminálna anamnéza. Z jedného aj druhého by mal byť samostatný film, dať ich dokopy za 90 minút nebol šťastný nápad. Rádius nie je vyslovene zlý film, pár inovácií má, avšak jeho hybridnosť, nedotiahnutosť narobí zbytočné vrásky. (videné 31.03.2020, BDrip)

• 1.4.2020  08:29

Gýčový, novou dobou zmagorený trendový odľahčený snímok bez napätia a šikovného plánu, kde v ústrednej dvojici fandím skôr pohľadnému chlapovi, ako umelej Rajtakowski, ktorá slúži len na rajcovanie (mňa nie, tu som na Thea) ale nie na herecké kreácie. Jednoduchší dej už ani nemôže byť, a kde sa inde bavíme sofistikovanou zábavou (Ocean, Logan Lucky...), tu nudou obrastená forma a udupaný dej pomaličky, bez emócií plynie ďalej. Každú scénu budeš rozumieť, prečo ju nechal stáť vonku, kto je ten černoch, prečo ho zvádzam, reči agenta FBI. Lenže aspoň ja som sa pri tom cítil nevzrušene, sterilne. Tiež sa tu ťaží prežitie z nahrávky, ale pojem nahrávka nahrávky definuje aspoň zatiaľ Bessonova Anna. Zlodeji a klamári je zástupca trendového snímku, kde všetci sú sexi, nikto sa neumaže, drahé autá a pod. Len pod týmto holá prázdnota. (videné 31.03.2020, BDrip)

• 31.3.2020  14:32

Tak nejako v rozprávkovo infantilnom duchu prejde tých pár minút pozerania sa na nie príliš sofistikovaný plán, ktorý stojí a padá na scenáristovi, ktorí si ešte ako tak vie dovoliť pri detskom ratingu nejaké fígle. Žiadne terno sa nedeje, od úplného dna zábavy to zachraňujú neopozerané tváre, francúzske kormidlo. Nízky rozpočet cítiť z výberu len jednej lokácie. Miestami je to aj zábavné, lenže celý čas mám pocit, že to cieli priamo na deti. Utvrdenie, že nikdy by som nechcel byť pozvaný na snobskú párty. A utvrdenie, že vymletej stačí opäť pár ťukov do klávesnice a už sa "hackuje". X-krát videné, Y-krát skopírované a Z-krát odfajknuté. (videné 30.03.2020, BDrip)

• 30.3.2020  14:26
    7 vteřin (2005)

Scenáristické orgie, ktoré nám za 7 sekúnd sprostredkúva tento akčný rumunský film, by sa pokojne uplatnili pri lepšom rozpočte, hercoch a štábu aj v prvej lige. Tu si budeme musieť vystačiť zo zvláštnou, i keď miestami nie najspodnejšou réžiou. Čudné variácie postáv, zrád, sú doplnené nudným mučením, nezmyselnou streľbou, slušnou naháňačkou a nejakým dôkazom, čo vydržia Ople. Pravý Van Gogh nikoho nezaujíma, koniec je klasikou a dopracujeme sa k nemu, nízkou, ale ako tak pozerateľnou zlátaninou. (videné 27.03.2020, FIlm plus archív)

• 30.3.2020  14:26
    Lov (2020)

Tragickým, priam neobhájiteľným bludom je táto pozliepaná satira. Dementnosť nadľudských rozmerov v bezrozmerne načrtnutom príbehu, ktorý privádza tupé šliapanie po úcte, svojbytnosti, rešpekte, autorstve. Ničotným sa javí tento snímok po všetkých stránkach formálnej aj obsahovej rovine, vynáša súdy, paroduje, ale je hluchým výkrikom do tmy. Ani rádoby vtipnej, ani opojnej, ani výstrednej. Typická ukážka dnešnej doby s nulovým intelektom a snahou šokovať nudným, bezprizorným dejom bez zmyslu. Najhorší film za posledné dekády. (videné 26.03.2020, BDrip)

• 25.3.2020  09:42

Ani náhodou nemôžem zdieľať nadšenie komunity. Typický Číňania s presaturovanými detailami, digitálnym vetrom, kopou nezmyslov a nemožnosťou manažéra prežiť veci, ktoré zažil. Už nereálny pád lietadla čo to naznačil, s hľadaním signálu sme sa pobavili, aspoň úctivo pochovali. Verím tej chatke, verím nádejám. Priam blahom som sa rozplýval nad technickými rečami o prežití z úst šarmantnej Číňanky. Avšak potom to nabralo trochu gýčový projekt, trochu nemožných a typicky východnou kultúrou nasiaknutých dialógov a monológov. Čas z nich mi dávala zmysel, časť bol výmysel. Ej horou horou, duše kameň mojej, bystrá vodička, nenašiel som ja prameň, Ej voľnosť voľnosť, sladkej duše prameň... Zmenil som sa na nepoznanie. Norkový kožuch som odložil a pochopil veci, kde je ich prinícp. Tie, ktoré vždy ostávajú až do skončenia sveta a tie, ktoré sú pominuteľné. Nie je hrdinstvom zistiť, čo je vlastne človek a aké sú princípy žitia či prežitia v čase nešťastia. Ešte väčšie hrdinstvo a blaženosť je to vedieť v čase hojnosti, mieru a prosperity. Sýpky nenapĺňaš keď je bieda, ale úroda. Dom nepostavíš na piesku, ale na skale. Podobné veci napadnú divákovi len s ohľadom na to čo vidí a v čase filmu. JA som ich odsúdil hneď na úhyn, lebo neprežijú a basta. Koniec je vítaným kompromisom, hoci stanica na dohľad je v rovine zázraku (ktorý sa samozrejme vždy môže stať). Až do skončenia sveta je nesúrodý film, ktorý ako iné prenesie zopár otázok do divákovej mysle, v inom je obyčajným filmom, miestami až gýčovým (tučniak, to vážne ?). Necítil som však z neho živelnosť, alebo človečinu, reálnu urputnosť prežitia. Krátko predtým som zhliadol V tieni lovca, a tam ten sever a zima a veci okolo toho boli omnoho viac vecné a uveriteľné... Milovali sa až do skončenia sveta... Fandím im, ale ja idem ďalej... (videné 24.03.2020, BDrip)

• 25.3.2020  09:30

Plocho pôsobiaci vzťah Ruska, USA a Francúzska reprezentujú hrdinovia tohto filmu, ktorý sa najprv tak prvoplánovo zamotá, aby následne vydrbkával každý s každým. Kráľom a sudcom, ktorý to tu rozčesne bude JCVD, ktorý nehrajúc trochu pokope, postrieľa, pouteká, poskáče a pobodá. Všetko v síce osobitej réžii Ringo Lama, ktorá však mne nie celkom (z neznámych príčin) nepasuje. V rámci hnoja, čo JVCD točil, je to však klenot, pri ktorom nie je nevyhnutné cítiť sa trápne. Rozvetvená dejová linka, ozaj solídne živo odohrávajúce sa kaskadérske kúsky sú oživením. Myslím si, že pri tomto filme od JVCD nenastupuje maximálne riziko znechutenia, ale dobrej oddychovky. (videné 24.03.2020, Dajto archív)

• 23.3.2020  19:34
    Právo silnějšího (1999)

Serialovo, priam studijne posobi lacna sonda do "tvrdeho" boja dobra a zla, ktore ma ciernu podobu. Ten film moze byt drsny len aki drsny je pohlad ich protagonistov a ten je doslova mizerne mily a totalne prehravajuci. Len sa kyvat zo strany na stranu a mat gate "proklete nizko". Takmer vsade bol dany namet spracovany lepsie po vsetkych strankach. Nie je cas travit spolocnost pri tejto nude. Lutujem. Repriza tupaca s belushim to nebola. (Videne 23.3.2020, Filmplus archiv)

• 23.3.2020  13:57

Až dojemne prírodné je dielo neznámych tvorcov, ktorý za „babku“ točia úprimný stret kultúr a nájdenie človečenstva. Nemáš tam veľa postáv, no tá najzákladnejšia je príroda. A schopnosť autorov nepovyšovať klišé nad to, čo vám daná krajina ponúka. Odmena je horkastá, o to viac životná, ľudská. Tá skupina Inuitov sa mohla k nemu skôr rozbehnúť, čo poviete ? Nádherný kamerový záber a kompozícia scény robí záver dlho pamätateľným. (videné 22.03.2020, HDrip)

• 23.3.2020  13:54
    Neviditelný (2020)

Priam neviditeľne sa šíri porcia strachu, ktorá budí zo sna. Budí Leighov štýl, ktorý je prízemný plaziaci sa. Neviditeľný je neviditeľný. Nemá život ani skutky dobročinnosti. Jedinou útechou a útokom ináč herecky skvelej Mossovej je znížiť sa na úroveň jej partnera. Je teda začiatkom a koncom. Preto čo sa týka príbehu, nie je nádejným, ale pochoval všetku česť. Ľahko sa hovorí keď tam nie, ale tým pádom nie si výnimočný. Záverečný úsmev do kamery je plný znechutenia a neverí tomu ani sama Mossová. Režijne neprepálené dielo s kopou dobrých záberov badateľného aj toho nie. (videné 22.03.2020, BDrip)

• 22.3.2020  15:45

Sterilný príbeh v sterilnej réžii s prvoradým úmyslom zapáčiť sa americkému publiku. Áno aj psík ako odťažitý moment... Aj ten ohník tam bude vždy a stále... Romancou je pretkaný cely príbeh a pokukujú po sebe od začiatku(!!) nie počas... Príroda je k nim ešte nežná, vietor dá scenárista až neskor a len epizódne. Prostoduchý snímok bez emócie a napätia, ktorý zálesákom nedá nič iba vrásky a manažérom strach. ( videné 22.3.2020, joj archív)

• 22.3.2020  15:41

Priam na zvracanie pôsobí americky bar s pivom s alkoholom 1 % za 6 dolárov. Brutálne nesympaticky Sorbo nie je zásluhou odpudivej réžie žiadnou skalou, ledaže nejakým prachom, šutrom, pieskom za vašimi nohami. O pocitoch skaly, neústupčivosti alebo nebodaj osudu nemôže byt reči, a aj ta zábava nie nič, co by reálneho diváka malo nadchnúť. Odpudivá rezia v mizernom prostredí bez ústredného motívu a sympatického rozdelenia medzi dobro a zlo. ( videné 21.3.2020, Dajto archív)

• 21.3.2020  22:45

Vidíte aj to biele svetlo na konci, už sa dotýkate Pána, lenže v tom znenazdania španielska vlajka a buchnát rovno medzi oči. Vytriezviete, ale zážitok máte. Dávkovanie španielskeho napätia v brutálnom sekvenčnom podávaní infúzie priamo do žíl diváka. Kto chce byt zdravý, musí sa liečiť. Film je liekom bez predpisu a zvratová divočina v závere. Bezvládny vládne lúpeži. Vstrýc novému životu so zneužitým.... ( videné 21.3.2020, BDrip)

• 21.3.2020  22:39

Myslel to Morales akiste dobre, ziadna amerika, len na niektore momenty potrebujete Lyncha. Z thrilleru ku komedii a potom naspat, je ciastocny rozpad koncepcie filmu. Komedialne skvelou ale nepochopitelnou sa javi epizoda pobytu v cudzom dome. Postradanie logiky konania a niektorych scen je brutalne, pointa Fincherovska, avsak vo vyslednom rozpolozeni prilis zmatocna. Spanieli opat natocili film, ktory vrcholi a rozuzluje sa v poslednej sekunde. No ten dej predtym tomu nenapoveda. (Videne 21.3.2020, Bdrip)

<< předchozí 1 2 3 4 17 32 48 63