• Thriller

Voják 5: Bitevní pole (2017) odpad!

Mike je opätovne späť v nekonečnom pokračovaní výplachov z amerických ulíc plných romantických dobrodružstiev. Na koho narazí tentokrát ? Partiu voňavých chlapov s plnými zásobníkmi, pred ktorými všetci utečú do uzavretej budovy. Nastane Smrtonosná pasca ? Áno, na diváka, ktorý sa chytil do pasce. Snímok je otravný, nevrlý, nudný, bez zmyselných, logických súbojov, streľby a rečí. Vojak 5 je všetkým, len nie bojovým poľom, je útrpnou prechádzkou biednej réžie, hereckých výkonov, pričom nedostatok rozpočtu dáva film do 2 lokácií, a ešte aj sanitka horí len akože, lebo na jej zničenie neboli skrátka peniaze. Amatérsky počin hodný zabudnutia. Rýchleho. (videné 14.04.2021, Dajto archív)

Spojenec 2 (2019) odpad!

Problém Basseta je ten, že nič vytvoriť nemusel. Čisto sprosto, bez toho aby ho o to niekto žiadal, vykradne a zmyslí si, že bude dobre, aby joint Spikea Leeho dostal pokračovanie. Absurdná myšlienka, bez všetkých predtým zúčastnených, ktorí pochopili, že sa tam jednoducho ukázať nemôžu. V televíznom spracovaní tam tak teda pobehuje nezaujímaví agenti FBI, kráska ako šéfka lupičov, ktorá ničomu nerozumie a ukecaný čierny vyjednávač. Nefunguje samozrejme nič, pretože koniec je odsúvaný neúprosnými kiksami a amatérskym prístupom k emotívnemu vývoju postáv. Inside man mal a má najlepšiu premisu a pohnútku lúpeže. Toto je film sám sebou ponížený do roviny hodnoverne zbytočného pokračovania. (videné 13.04.2021, Markíza archív)

Můj kámoš špión (2020) odpad!

Každá hora svalov musí mať infantilný zárez na „krásnej“ kariére. Špiónom bol už hocikto, Dave až teraz spolus rybkou. No čo, prečo sa smejeme, veď aj Reno mal kyticu – japonskú liliu mieru. A je to kult. Tento špión s určitosťou a zákonitosťou nebude kultový, pretože tá porcia amerického šialenstva (akože zľahčujem deťom zabíjanie a podprahovo ich vlastne otupujem) je ukážková. Rozum kde si ostal, pýtam sa, cit ušiel si kde, ozývam sa. Hlasno trúbim na verejnosť, že je celý tento klišoidno neidentifikovateľný hnoj ďalším dôkazom úpadku. A isteže to nezachráni ani Hit me Baby (One more time). (videné 11.04.2021, Joj archív)

Godzilla vs. Kong (2021)

Koľkokrát im tu Godzillu zastrelím, vždy ju vzkriesia znova. Už sú ako Arronofsky. A všetko je teda väčšie a ešte väčšie a hlasitejšie a ešte zvučnejšie, až sa to podobá na biblický Babylon. Už prvé sekundy značia zákonitosti: digitálny bordel kde len pozrieš, dievčatko, žena, ex, deti rozdelené na dobrodružné a magora, konšpirátora, ktorého hrá černoch, atď. atď. Koncept filmu z roviny „scifi“ sci-fi filmu, pričom opätovne, raz a znova sa demoluje a ničí v starozákonných rozmeroch. Godzilla a Opička netušia, že pod nimi v budovách hynú nie desaťtisíce, ale státisíce ľudí. Na konci predsa len niekto zahlási, že pokúsme sa to tu vybudovať znova. Cesta do stredu zeme, antigravitačné lode, kde niekto v minulosti od tlaku priam explodoval, ale teraz to prežije aj 9 ročné dievčatko. Kong chudák skáče z lode na loď, gozdila rastie do krásy, Wingard a spol. nemajú čas premýšľať kto je kto a prečo je ten svet dole obrátený a antigravitačný. V čase, keď vymyslená pandémia ničí zaužívaný svet je toto výsmechom a tupou zábavou šíriacej sa dekadencie a schopnosti predháňať sa v tom, kto ho má väčšieho. Otázkou je, ktorý tretí sa zjaví na scéne, ktoré mesto a obyvatelia v ňom bude zničené, akú štvrtú dimenziu niekto objaví a koho dcérka nebude poslušná a odhalí všetky sprisahania. Tie filmy nie sú ani zábavné, ani poučné, ani veľkolepé, ani duchaplné. GvsK ma vycical do poslednej zdravej mozgovej bunky, a takmer zo mňa spravil opičku Konga. Našťastie ako on rozponal znaky od dievčatka, ja som tiež rozponal, keď si partnerka stiahla predo mnou tangá. (videné 10.04.2021, BDrip)

Spravedlnost podle Spensera (2020)

Ujde sa spravodlivosti všetkým ? Asi aj áno, lebo producenti, amíci, túžba po cti a podobne. A k tomu Berg, ktorý by na plnej čiare vyhasol, ak by netočil Cocacolovému publiku radodajné filmy. Jeho túžba po Bostone ? Obrovská. Ukazuje centrum ? Nie, našťastie sme svedkami vyhasnutých periférií a strastiplnej ceste Marka v „krajine zázrakov“. Presne v okamihu keď Mark si sedí v Riviere a oproti hlúpi agenti FBI fotia akési činnosti, som si v tvári Marka a deji a prednej kapote auta uvedomil, že je to sequel, či prequel, či jednoducho vykrádačka Gibsonovej Odplaty. Myšlienky prišli hneď. Keď som v záverečných titulkoch videl meno Helgeland, bolo mi všetko jasné. O príbeh sa teda staral Brian na staré kolená a civilnú , k prapodivu neroztrasenú réžiu dal Peter na schizofréniu. Rozumej spravodlivosť má byť humorná alebo osudová ? Má byť emočná, alebo odľahčená ? Má sa hrať na korupciu alebo len sprosté gangy ? Celý film nevie ktorým smerom sa má vybrať a na ktorého diváka cieliť. Wahlberg a Berg vytvoril v rámci možnosti zábavnú formu spravodlivosti, ktorá síce nemôže hrať prvú ligu, ale neprepadá sa do úplných stôk. Mozog sa tam síce vyplachuje, ale v tekutine nápadov, Bergovského prístupu snímania a kontaktných bitiek. Film sa napriek možnej osudovosti končí (ne)slávne, priam rozprávkovo, koniec v reštike a odhodlanie Marka pripomína epický „fail“ ako v Equalizerovi. Množstvu pridaných postáv nie je rozumieť, nakoľko slúžia len ako možnosť mať scény s nadávkami či živočíšnym sexom. Kvôli celej tejto schizofrénii neviem, či teda tá slepá socha má mať oči Spencera alebo nie. Každý si odpovie sám. (videné 09.04.2021, BDrip)

Maska Junior (2005) odpad!

Idete tak okolo tohto, ale zaujme vas nahrobny kamen obdalec a text S laskou spominame. Jim Carrey a jeho oddany sexappel. Spomienka na zivot, smiech a nadej. Tato nepodarena skica, ktorou si vytriete zadok bola podmazom invazivne straveneho dna. Prdkajuci film (videne 18.3. Markiza archiv)

Země a krev (2020)

Leclerq druha sanca. Opat aj na tak utlej stopazi dokaze dat amatersky nudne pasaze. Ale nastastie mu celu reziu a film drzi pila. Prostredie nove, do ktoreho pridu SUVka ciernych dilerov. Dobre pocujes. Vo filme dneska su cierni vykresleni brutalne zle ako banda. A to velmi ocenujem. Hned je film uveritelnejsi, sviezejsi. Je sice extremne nizkonakladovy ale kde inde okrem Kobry 11 mas nahanacku mercedesu s LKTckom. Solidny prijemny, nikym a nicim neruseny filmcek, s troskou brutalitky, nepocujucich a vela vela dreva. Atributy, ktore zaberaju. (Videne 22.3.2021, BDrip)

Zabiják (2019)

Byt to v rukach Manna, Scorseseho, Scotta, Ritchieho, Ayera a pod. chrochtali by sme blahom. Takto ma reziserove vedenie filmu vyslovene nastvalo a po zaverecnej twistovej sprave sa hnev este znasobil. Killerman ma viacero prijemnych civilnych veci, celkom dobre ksichty vybrane podla zivota, avsak uporne tempo, nulovy rozpravacsky talent a neinvazivna rezia podlamuju filmu nohy. Su hlinene, hoci chcu byt krvave, su dolamane, hoci by chceli pevne stat, su ciste, hoci chcu sa zamazat. Skoda sterilnosti filmu, ktoremu by to vzhladom na to xo chcel povedat, svedcalo lepsie rozpolozenie. (Videne 21.3.2021, Filmplus archiv)

Špatným směrem (2006)

Jednosmerna strapon cesta do pekla a znasilnena slecna, ktorej pomaha Zelena mila, si s kludom ide svoje. Sice najprv nadobudne dojem mucenika, neskor to reziser opusti a uplne cielene ju zmeni na "fatale" mód. Do toho pobehuje Til, ktoreho pad je uveritelny, ale slamku mu poda najnepravdepodobnejsia osoba, hoci som to odhadol ludsky hned. Vo vztahoch sa scenarovo hra na dialnicu, jednosmerka nehrozi. Prijemna hudba dotvara atmosferu kde moze, a ja tvrdim ze stastie ze to robili Nemci. Zvlastne crty rezie su miestami nudne inokedy poskytne divakovi oporu. Neurazajuci film, ktory vsak hold znasilnenym zenam velmi nespravil. ( videne 21.3.2021, AMC archiv)

Tomboy: Příběh pomsty (2016) odpad!

Jednemu by sa zdalo, ze aj Walter, stary a dobry, povolil genderovym tlakom... Ale on zrejme uz nevedel aku premisu dat pomste, a tak zvolil to co zvolil. Pride vam zle z toho vtaka a fuzov a je to promiskuitna bieda. Dedo Hill ma stale rad znacku Colt len tentokrat uz netoci akciu priamo ale len skratkovito. Hill triafa snad v poslednom filme len slepymi, je na smiech. Ano. Je dobre ze ostal myslou v 80.a 90. rokoch a vidime kazajku, spinu, lieky, pot, vodu, tmu, dazd. Ale obal a podstata filmu nie su divackou investiciou a stracate este predtym nez sadnete na gauc. V Tomboyovi je mi vsetko jedno a Hill nevtlaci filmu ani jedno percento zisku. Stratili sme vsetci. (Videne 21.3.2021, AMC archiv)