Great White

• USA Great White (více)

Charlie (Aaron Jakubenko), morský biológ na dôchodku, ktorý prežil uhryznutie žralokom, jeho priateľka Kaz (Katrina Bowden) a kamarát Benny (Te Kohe Tuhaka) sa snažia udržať svoju malú firmu s vyhliadkovým hydroplánom nad vodou, a preto sú veľmi radi, keď si ich objednajú solventní dovolenkári Joji (Tim Kano) a jeho manželka Michelle (Kimie Tsukakoshi). Len čo však hydroplán pristane na piesočnatej pláži odľahlého Pekelného útesu, dôjde ku katastrofe a posádka sa ocitne uväznená v chatrnom nafukovacom záchrannom člne s obmedzenými zásobami. Bezcieľne sa plavia v tmavých hlbokých vodách obrovského oceánu a nie sú sami: obrovský, nenápadne sa pohybujúci veľký biely žralok už zachytil ich stopu a nezastaví sa pred ničím, aby sa nimi nakŕmil. Podarí sa im uniknúť pred mocnými čeľusťami najväčšieho oceánskeho predátora? (TV Markíza)

Chrustyn

První půlku nudné, kdy jsme odkázání pouze na nevýrazné postavy a náznaky hrozby. Druhou půlku už se začne něco dít, ale je to natočeno buď bez napětí nebo vyloženě špatně až směšně. Prostě další laciný žraločí film. Od Čelistí uplynulo 48 let a nevznikl film, který by se kvalitou dostal na jejich úroveň. ()

J*A*S*M

Zpočátku jsem se nechával opíjet rohlíkem (=pěkně nasnímanou exotickou přírodou), ale postupem času se z toho stala nuda ve člunu. Parta trosečníků prostě čelí lidožravému žralokovi, což jsme viděli již mnohokrát - a lépe. Tyhle postavy bohužel postrádají sympatie a film jako takový potřebné napětí. Žádné velké vzrůšo. ()

Shakers

Ďalšie úspešne čeľuste to bohužiaľ nie sú, ale pozrieť sa to dalo. A prečo, bohužiaľ ? Pretože sa mi páčil ako je spracovaný žralok. Great White tu vyzerá celkom realisticky, škoda, že si ho užijeme skoro až v samotnom závere. Je to béčko takže nič ako zaujímavý príbeh, či inteligentné postavy nečakajte. No tým, ktorí vás neoslovia môžete priať aspoň škaredú či peknú smrť a musím uznať, že od začiatku, tak úplne jasné nie je, kto prežije. Bavil ma úvod, pekne prelety nad krajinou, fajn kamera, náznaky útoku žraloka a samozrejme akčné finále. No stred filmu sa celkom vlečie, aj keď je film celkom krátky. Žraločím fanúšikom odporúčam, náročnejším divákom moc nie. 55% - 3* ()

Big Bear

Australácký věcičky mně baví. Filmy s tímto názvem je ideální pouštět si právě teď v době dovolených ideálně před cestou právě tam, nebo do JAR, prostě tam kde se tyto paryby zhusta vyskytují. Jinak mám tenhle druh filmů rád i pro většinou nádherné exotické lokace a většinou jsou v nich i fešné herečky většinou v přilehavých neoprénech a tak když zrovna nekouká z vody trojúhelníková ploutev, je možno sledovat i jiné zajímavé a evolucí vyvinuté křivky. Katrina Bowden je zrovna jedna z těch hereček, které se sledují dobře. Horší to bylo s tím žralokem. Digitální technologie válcují realitu, ale přísahám, že první útok digitálního žraloka ve filmu byl horší než v Čelistech 1 a Spielbergův bakeliťák s pohyblivými čelistmi z Merkura jej tedy  předčil na celé čáře. Pak už je to trochu lepší, hlavně při podvodních záběrech, ale jakmile vystrčí žralok čumec z vody, je to děs běs. Navíc má paryba zálibu kousat do kovových předmětů a já kdesi četl, že tenhle predátor, který vás uslyší i ucítí na kiláky daleko zase není až tak blbej... Zkrátka a dobře začalo to pěkně, záběry z dronů na širé móře a ostrovy taky fajn, ale jinak nic moc... Dávám tedy za dvě světlice a polepšete se kucí australský, jsem od vás zvyklý na lepší survival kousky! * * ()

Arsenal83

Koľko vzruchu vyvolá jeden žralok a pritom to nie je ani ryba. Len nejaká paryba, ale na druhej strane s mozgom takým, že je inteligentnejší ako ryby i vtáky. A podľa mňa aj ako niektorí ľudia. Napríklad tu sa ten Novozélanďan príliš nevyznamenal. Celkovo mi tu chýbala oveľa väčšia dávka napätia. Jedna vystrčená umelá plutva to nie je nič. Dosť miest bolo hluchých miest a na konci si človek len tak povzdychne, že chudáci muži. ()

• Část tohoto filmu se natáčela na pláži North Queens Beach na poloostrově Redcliffe severně od Brisbane, Austrálie. (JasonCZ)