• Rodinný
  • Pohádka

Sedm (1995)

Že by bylo možné naplánovat dopředu přesně dobu smrti na měsíce dopředu? Nemohu si pomoci, nedokážu v tom vidět důkaz rafinovanosti vraha, pouze omezenost intelektu scénáristy. Vynikající herecký výkon Morgana Freemana a překvapující Brad Pitt. Nic víc. ......Asi moje chyba, že jsem viděl dřív Americkou krásu, Kevina Spaceyho vidím ráno ve sprše, smál bych se, i kdyby hrál kanibala a vraha nemluvňat.

Doma u Hitlerů (2009) (divadelní záznam)

Ze začátku natahované a nudné, přesto několik humorných okamžiků. Také jsem byl příjemně překvapen, že v brněnských divadlech se už mluví česky a bez přízvuku, ....příchod Simony Pekové na scénu mě tvrdě vrátil do reality . Vesele zvukomalebné sprosťáctví ,,Göring se posere" se zvrhlo ve vulgární kanálovinu kterou snad neocení ani dvanáctiletý divák. Od třetího obrazu už jen nuda a nastavovaná kaše. Přiznám, konec jsem si nechal ujít.

Dvojrole (1999)

Ani na výkonu Terezy Brodské jsem neobjevil nic mimořádného. Bylo to především vinou režie! Kamera horší než ve studentských filmech Amu.

Krok za krokem (1991) (seriál)

Ve zlaté éře, kdy v českém znění přestala Christine Lakin ráčkovat, slušný průměr. .... Když si stejně jako ve většině seriálů vysílaných v té době -Plný dům,Alf,atd. manželé ve věku, když si mají pomalu hledat rybníček ke kterému budou chodit sypat ptáčkům, pořídí miminko, které má svou roztomilostí pomoci udržet agonii umírajícího seriálu, po příchodu kadeřníka Jeana a totální změně charakterů většiny postav- odpad!

Než se staneš superstar (2002)

Ve filmu o hudební skupině uslyšíte sakumprásk dohromady 10 taktů muziky od této kapely. Mnohokrát se opakuje modelová situace: Na zkoušce skupina zahraje jako závěrečný akord, úder do činelů a muzikanti spustí stupidní debatu např. : " Tuhle pecku nesmíme hrát ze začátku, až bude publikum rozjetý...." .. Humorné feťácké scény nezapřely inspiraci Trainspottingem......standardní australská produkce

Nevím nic, ale řeknu všechno (1973)

V Richardově filmografii patří tento film k těm slabším, ne nejhorším. Dialogy s cizinci a pasáž -Richard při rozhovoru s policisty předstírá,že nemůže mluvit - jsem doslova odzíval. Stejně jako "výslech na policii"- ,,Já si vyprošuju abyst mi vykal, abyste mi tykal" - tak nějak to bylo o pár let dříve v jiném francouzském filmu-Fantomas.

O princezně se zlatým lukem (2002) (TV film)

Prosím, už žádnou další pohádku natočenou na přelomu století v brněnském nebo ostravském studiu, s přeplácaným nebo nesrozumitelným dějem a s Romanem Vojtkem. Poslední dobou se s nima v ČT roztrhnul pytel.

Přátelé (1994) (seriál)

Jen závěr si mohli odpustit - v posledním dvoudíle se událo dvakrát víc podstatných věcí než v předcházejících deseti sériích. ... Kupodivu i přeslazená romantika jako- svatby, žádání o ruku, vybírání zásnubního prstenu, adopce dítěte, jsou podány s humorem a téměř snesitelně.

Ally McBealová (1997) (seriál)

Spíš nenáročná oddechovka pro ženskou část populace.Obvyklá náplň seriálů-vytváření problémů z banalit- jde v Ally přes snesitelnou mez. .. BARRY WHITE, zpívající herečky, herci,hostující zpěváci, karaoke večírky-všemu je věnováno nadměrně času,nedokážu ocenit,při hudebních vložkách přepínám na jiný kanál.