Gravitace (2013)

Zhlédnuto kvůli nominaci na Oscara. Po přečtení obsahu jsem měla neblahý pocit, že se mi to nebude líbit, ale vzhledem ke krátké stopáži jsem do toho šla a ono mě to dost překvapilo. Zajímavý a rozhodně jedinečný film. Tady rozhodně neztrácí čas žádnými zbytečnými zápletkami, jde se rovnou do akce. 4*

Špinavý trik (2013)

Tolik nominací na Oscara a tolik zlatých Glóbů opravdu nechápu, ale zase musím dát velké plus, že to nebylo tak pitomé jak jsem od toho čekala. Zatím je to druhý snímek tento rok nominovaný na Oscara co jsem viděla a musím konstatovat, že se mi tenhle líbil o hodně víc. Ano, délka byla přetažená, kdyby se to zkrátilo tak o půl až třičtvrtě hodiny, tak by to tomu rozhodně neuškodilo, ale dalo se to vydržet. Christian Bale byl přímo k nepoznání, postava Jennifer Lawrence vždycky pobavila a Bradley Cooper mě opět nezklamal. 4*

Kdo přežije - Krev není voda (2013) (série)

Obsahuje spoilery:Už prvně, když jsem zjistila cast, tak mě tak něják napadlo, že tohle by mohla být Tysonova série, a ukázalo se, že jsem měla pravdu. Jak jsem ho v jeho úplně první sérii moc nemusela, tak si mě za ty roky získal, takže jsem mu tu výhru i přála, z finálové trojice rozhodně nejvíc, hlavně jsem se děsila, aby porotě nepřeskočilo a nedala to otravné Monice. Někdo by jí měl spočítat, kolikrát za sezónu řekla "This is about Monica." Každopádně mě tahle série příjemně překvapila. Trošku mě naštvalo, že pár mých favoritů vypadlo již před sloučením, ale kmenovky skoro v každém díle stály za to. Ehm, ehm, Rustle feathers :D Na rozdíl od většiny přítomných si myslím, že Redemption Island není špatný nápad, takže jsem byla poměrně ráda, za jeho navrácení. No, když to vezmu kolem a kolem, moje nejoblíbenější série to není, ale stála za to. 4* a Ciera se pro mě stala největším překvapením série, po prvních třech dílech jsem si o ní myslela, že je naprosto odepsaná a hele kam to dotáhla.

Ospalá díra (2013) (seriál)

Původně jsem vůbec neplánovala na tenhle seriál koukat, ale prvotní ohlasy po pilotu mě trochu navnadili, že bych to možná mohla zkusit. Pilot se mi líbil, z druhého dílu už jsem byla tak trochu rozpačitá, ale když jsem si zvykla na žánr v jakém to bude, tak se na to dá docela dobře dívat. Tvůrci ostatních seriálů by se mohli učit jak vypadá Cliffhanger, protože závěr 1. řady mě teda dostal a rozhodně navnadil, abych se za rok podívala na sérii druhou. 4* a teda musím pochválit scény Ichabod a moderní věci/technika. To bylo opravdu k popukání.

Kdo přežije - Caramoan (2013) (série)

Podle mě bohužel začíná téhle show docházet šťáva a baví mě většinou jen série, kde se objeví returning players. Když jsem ale viděla, kdo všechno vyskákal z tý helikoptéry na začátku, tak jsem jen zírala, tohle, že by měli být ti favorites? Je fakt, že některé jsem viděla zpátky dost ráda, ale druhá polovina tam neměla snad vůbec co dělat. Nicméně, na rozdíl od většiny lidí tady se mi ta série nakonec docela líbila a to i přesto, že mi tak polovina castu byla děsně nesympatická a ti, které jsem měla ráda vyloučili až moc brzo. Přesto jsem ale poměrně ráda za vítěze, jeden z mála, kterého jsem měla docela ráda. 4* jen doufám, že se Malcom objeví ještě v nějáké sezóně O:)

Frajeři ve Vegas (2013)

Trailer mě zas tolik nezaujal, a kromě dvou scén mi přišel dost o ničem, přesto jsem se donutila na film jít, hlavně teda kvůli hereckému obsazení a musím říct, že jsem byla velmi příjemně překvapena. Smála jsem se snad od úvodní scény v bazénu a vydrželo mi to skoro až do konce. Nebylo to něják násilně sentimentální, ale dost slušná oddychovka. 4*

Poslední píseň (2010)

Filmy podle předlohy Nicholase Sparkse dokážou být opravdu famózní, ale tenhle mě opravdu zase tolik nenadchnul. Buď je to faktem, že hlavní roli hrála naprosto odpudivá Miley Cyrus, na jejíž obličej se nemůžu ani dívat, o jejích hereckých (ne)schopnostech se vůbec nedá mluvit. Nad vodou to pro mě držel jedině Liam Hemsworth. A jak se první půlka tak něják dala, tak ta druhá se naprosto otočila, vážnější příběh by mi nevadil, ale tady mi to vůbec nesedlo, protože jednak to hlavní "herečka" nedokázala zahrát a hlavně to bylo až příliš nahrané na emoce. Takže za mě nic moc, jen za toho Liama přidávám jednu navíc, takže 3*

Počátek (2010)

Tenhle film jsem vlastně chtěla vidět už nějakou dobu, ale nikdy se mi do toho zase tolik nechtělo, protože jsem se bála, že ho nepochopím. A po první úvodní půl hodině tohoto snímku se moje nejčernější můry staly skutečností, protože jsem naprosto nechápavě zírala na obrazovku a neměla jsem tušení, o co tam sakra jde. Naštěstí jsem se ale nevzdala a jak snímek pokračoval, tak mi to začalo dávat větší smysl. Lhala bych, kdybych řekla, že jsem pochopila úplně všechno, pár nejasností tam pro mě zůstává, ale třeba bych to pochopila, kdybych to viděla znova. Každopádně, i přesto, že se tam objevilo pár mých ne zrovna oblíbených herců, herecké výkony byly dobré. Příběh rozhodně zajímavý, velkolepý a originální. Moji pozornost to rozhodně upoutalo a, že by to mělo nějaké 2 a půl hodiny mi vůbec nepřišlo. 4*

Nebezpečná identita (2011) (seriál)

Pustila jsem se do tohohle seriálu hlavně proto, že jsem opět chtěla vyplnit čas a nechtěla jsem si dělat návyk na další seriál, který se ještě vysílá. Z prvních několika dílů jsem byla dost rozpačitá, slyšela jsem poměrně kladné ohlasy, a mě to moc nezaujalo, každopádně jsem ráda, že jsem to nevzdala a že jsem se rozhodla pokračovat ve sledování dál, protože se to pak díl od dílu lepšilo a nakonec v jednom díle bylo tolik zápletek, až jsem pomalu nevěděla, kde mi hlava stojí. Svým způsobem je možná i dobře, že ten seriál skončil po první řadě, protože si tak aspoň udržel vysokou kvalitu, na druhou stranu mě ovšem trochu mrzí, že nezjistíme co se stane, když se Bridget a Siobhan zase potkají. Váhám mezi 3* a 4*, ale asi trochu nadhodím.

Hunger Games: Vražedná pomsta (2013)

"Tick, Tock." Finnick, Finnick, FINNICK!!! Ok, takže popořadě. Příjde mi až neskutečný, že už je ten film za mnou. Už jsem se za život těšila na hodně filmů, ale na tenhle teda ze všeho nejvíc. Ještě pořád si pamatuju, že to bylo rok a půl daleko a najednou jsem mrkla a je po něm. Musím říct, že jsem teda naprosto zahlcená v (pozitivních) emocích. Trailery vypadaly velmy dobře a film mě ani trochu nezklamal. Hned od začátku nasadil vražedné tempo, takže to šlo všechno strašně rychle turné-vyhlášení čtvrtoher-tréninkové centrum-aréna-konec. Vůbec mi nepřišlo, že by to trvalo přes dvě hodiny, já bych rozhodně vydržela ještě pár hodin na místě. Co musím rozhodně vyzdvihnout, že tam byly hlášky přímo vytržené z knížky (a někdy mě to vyloženě těšilo, protože to byly moje oblíbené hlášky :)), bylo to opravdu natočené přesně podle knihy s pár vynechanými scénami, což je pochopitelné, ale zrovna mě naštvalo, že vynechaly scény, které bych já nevynechala nebo na které jsem byla zvědavá. Rozhodně chválím arénu, protože byla víceméně přesně jak jsem si jí představovala, to samé platí o Snowově sídle. Tak a teď se konečně dostávám k novým postavám. Jena Malone mi přišla, podle promo fotek, jako Johanna perfektní, to se ale nedá srovnat s tím, co si o ní myslím po filmu. Není perfektní, ale je přímo dokonale přesná a lepší Johannu bych si opravdu nemohla přát (ta výtahová scéna byla jedna z nejlepších, nedokážu říct jestli byl vtipnější výraz Haymitche nebo Katniss, i když myslim, že Katniss to opravdu vyhrává), čímž se dostávám k Finnickovi, aneb k postavě mě ze všech nejmilejších. Sam pro mě nebyl ten perfektní Finnick, kterého jsem si představovala, ale ve chvíli, kdy se objevil na plátně a nabízel nám kostku cukru, tak jsem na všechny svoje starosti a obavy zapomněla, protože přede mnou, prostě a jednoduše, stál Finnick. Co se týče ostatních splátců, tak asi vytknu jen toho Dioda, na toho jsem si prostě nezvykla :D Každopádně, abych se něják dostala ke konci svého komentáře, protože bych tady asi mohla vypsat hned několik odstavců. Scenérie, kostýmy, hudba i celkové zpracování se mi nesmírně líbilo a ani trošku mě ten film nezklamal. Narozdíl od ostatních si myslím, že první díl byl taky dobře natočený, takže pro mě jsou tak na stejné úrovni, i když tenhle u mě prostě vyhrává, protože přeci jen je to můj nejoblíbenější díl. Co považuju za svůj největší výkon bylo, že jsem se nerozbrečela, protože jsem skutečně měla dost často na mále, ano, hlavně v druhé části filmu, což navíc byla zcela moje vina, protože jsem si vzpomněla třeba co se těm postavám stane dál, a podobně, což mi rozhodně neudělalo dobře. Ať tak či tak, kdybych měla milion hvězdiček, Catching Fire by je ode mě dostane, takhle se ale budu muset bohužel spokojit jen s 5*