• Pohádka
  • Rodinný

Pasti, pasti, pastičky (1998)

Docela zklamání. V době totality jsem od Věry Chytilové neviděl jediný film, který by se mi nelíbil, ba právě naopak! Ale v tomto případě jsem na rozpacích...

Jonáš a Melicharová (1986)

Pro mě jen neuvěřitelná nuda, které dominuje Jitka Molavcová svým hereckým antitalentem.

Ene bene (1999)

Realistické, až to mrazí. Jako student jsem byl třikrát členem volební komise, o to víc jsem si film užíval. Výborný scénář i herci, Eva Holubová přímo excelentní!

Mrazík (1964)

Rozhodně kultovní pohádka, jedna z nejlepších ruských.

Pták Ohnivák (1997)

Bohužel stejné jako většina pohádek natočených v devadesátých letech. Jakoby už i V.Vorlíček ztrácel vkus a soudnost...

Cartouche (1962)

Byť klasika s Belmondem a Cardinálovou, podle mě Philippe de Broca natočil komedie s větší dávkou vtipu, humoru i děje bystřeji spějícího kupředu. Např. Ukradli torzo Jupitera, nebo se zmíněným J.P.Belmodem Muž z Hongkongu ad.

Rabín Jákob (1973)

Komedie s L.de Funesem snad nikdy nezklame. Trochu nadsazený situační humor, skvělí herci. Film má fakt šťávu a svým originálním vtipem výborně baví od první scény do samého konce.

Causa Wardových (1991)

Výtečný film z právnického prostředí o soupeření otce a dcery nejen v soudní síni, ale i u "rodinného krbu". Celé drama je až do konce napínavé, naštěstí i vrcholí spíš smířlivým koncem než klasickým americkým happy endem. V neposlední řadě stojí za ocenění také herecké výkony obou hlavních protagonistů: skvělému G. Hackmanovi brilantně sekunduje neméně skvělá Mary Elizabeth Mastrantonio.