• Životopisný

All Over Me (1997)

Tak toto nevyšlo! Ani náhodou! Dávam dve hviezdičky aby som nepokazil priemer. Aj jedna je veľa!

Michael (2011)

Stupidita od začiatku do konca. Ešte 10 minút pred koncom som nevedel, kto dostane kazajku, nakoniec nebola potrebná. Všetci okolo dookola budú chváliť všetko - kameru, strih, muziku, kostýmy, herca vo vedľajšej úlohe, žáner, psychu... mňa to nebavilo, bolelo a viac takýchto "dejových zvratov" (T2) nechcem!!! Jedna hviezdička za statočnosť Wolfganga aj keď to tiež nebolo bohvie čo. Videl som Kampušovú, toto je jej blenový odvar.

Tiene v raji (1986) (TV film)

Dalo by sa jednoducho: stará ale dobrá televízna inscenácia. Pre mňa príjemným prekvapením autorka hudby Ada Rehorová, o ktorej však nevieme vôbec nič. Napriek brilantnému výberu podmazu pod jednoduché a jasné dialógy Roberta s Natašou v podaní Floydov (Shine On You Crazy Diamond), či Gerswinovej rapsódie v modrom a podobne. Veľmi dobré herecké obsadenie, ktoré jednoznačne nesklamalo, Zdenka na štvrť sekundy zasvietila bobríkom, čo viac by si mal divák želať?

Amnestie (2019)

Ťažko sa komentuje, ak Ti na monitore pod tlačítkom "odeslat komentář" svieti bravúrny koment od verbala so štyrmi hviezdičkami. Áno, súhlasím so všetkým vtipne podanom verbalovom komente, s výnimkou hodnotenia pani herečky Aňi G., skoro mi bolo ľúto, že ju tá okatá mrcha netrafila poriadne. V prípade Geislerky ide o jeden z mála filmov v ktorom si nezašukala a tým jej výkon klesol na pol plynu. Inak by to bolo za päť*.

365 dní (2020) odpad!

Všetky digitálne nosiče sformátovať, zoskartovať a spáliť! A to má mať ešte pokračovanie - preto ten zúfalý pokus o zdramatizovanie bezduchého deja.

Pátý element (1997)

Po takmer štvrťstoročí od premiéry som sa odhodlal absolvovať toto nádherné scifi dielko. Prečo až teraz? Lebo nemám rád Bruca. Prečo vôbec? Lebo mám rád scifi a trošičku aj Millu, aj keď jej Pánboh tak veľmi ublížil. Neviem prečo, podľa mňa musela spáchať hrozný hriech. Keďže som sa na film pozeral s patričným odstupom, nepatrí sa mi hodnotiť nič. Mám na mysli scénar, réžiu, kameru či strih, vôbec už masky, kostýmy, či výkon herečky vo vedľajšej úlohe (tuším tam taká ani nebola). Jedine čo ľutujem, že som na film nebol v kine v čase premiéry!!!

Sladký život (1960)

Takmer tri hodiny totálnej nudy, tento úžasný film nie je vhodný pre normálneho diváka, na niečom tak super kvalitnom bežný divák nenájde nič, čo by stálo za tri hodiny strávené pred blikajúcou plazmou. A to mám Fella ako jedného z obľúbených režisérov! Dajme mu ešte druhú šancu!

Je to jen konec světa (2016)

Prvoplánovo som chcel tomuto filmíku udeliť kanára. Absolútne nesympatickí herci (pritom pozerám rád Marion aj Léu), otrasne roztrasená konverzácia, keď niektoré dialógy pokračujú slovami vylosovanými z klobúka alebo generované náhodným výberom s použitím bulharskej konštanty. Ale... malo to spád a "rýchle" titulky made in hodinky Pabieda, takže sa to dalo dokoukat bez úrazu môjho samsunga. No a keď som si uvedomil, že to bola vlastne sfilmovaná divadelná hra a že ctená porota v Cannes udelila Xavierovi Grand Prix, tak som to vzdal a miesto kanára dávam **, na viac to necítim, skôr na menej. PS: na svoje si mohli prísť znalci francúzštiny!

Měsíc nad pouští (1996)

Premýšľam, komu bol určený tento film? Mládeži nie, stáreži vôbec, väzňom, vojakom? Americkej inteligencii, či filmovým fajnšmekrom z Divokého západu? Zatiaľ mi vyšlo len jediné - fanúšikom Angeliny.