• Životopisný

Svoboda pod nákladem (2016)

Pôvodne som sa ako obvykle chcel zdržať komentára, ale keď mi ako prvý koment nabehol verbal, tak musím. Tento film nie je o tom, ako Češi hynú v Tatrách, práve naopak, ako Češi v Tatrách prosperujú. Boli tu, sú tu a budú tu aj zajtra, aj pozajtra, popozajtra, možno ešte dlhšie. Je pravda, že Tatry bez Čechov by neboli Tatrami. Neviem si predstaviť Čecha bez horalky v batohu, či desiatich rohlíkov k jednej držkovej na stanici v Poprade, Smokovcoch, či na Štrbskom plese. Máme Vás radi, zarábame na Vás (ešte keby ste boli aspoň tak štedrí ako Rusi, či Ukrajinci) a tešíme sa na novú turistickú sezónu. K samotnému filmu, trochu ma sklamal celkový dojem, napriek dobrej kamere som s výsledkom spokojný na 50%. Ale ak to má byť dokument, tak áno, tri hviezdy sú tak akurát.

Vrcholné umění (1998)

decay M Slová sú zbytočné. Treba vidieť. Tu by som naviazal na DECAY asi takto: Môžeme vidieť len to čo chceme vidieť, alebo aj to čo cítime ale nevidíme. Naozaj je to za 4 hviezdičky, nevyniká, ani nesklame.

V kůži Johna Malkoviche (1999)

Bláznivá, stupídna, nemilá, komédia s neuveriteľnou časopriestorovou stupiditou - tunelom v ktorom by som skôr čakal, že sa každému niečo splní (napríklad že mu narastie sebavedomie alebo nejaký iný orgán), to čo by mohlo byť pre film dobré akoby niekto ukradol, takže resumé: niet sa na čo pozerať, (nemyslím iba dejovú linku, Malkovičové trapošenie, či polovičné podlažie (inak pekná kravina, vlastne za toto dávam dve hviezdy, inak by to bol ODPAD!) a keď sa niet na čo pozerať, vždy potešia záverečné titulienky), vďaka Bohu, že to netrvalo dlhšie, (bol by som to nezvládol s čúraním cez reklamné brejky). Zbohom Malkoviči, zase si ma sklamal (ako vždy...) Pá

Co všechno věděla Maisie (2012)

Asi Vás všetkých sklamem, ale takto sa podľa mňa nevyužíva herecký potenciál Júlče Moórovej, miesto nej mohla kľudne hrať hocaká holyúdska dievčina a efekt by bol setsakrastejný = špatný. Dej filmu je tak predvídateľný, že uhádnuť jeho poentu sa dá asi tak v deviatej minúte a trinástej sekunde. Čas strávený medzi týmto medzníkom a position The End je určený na drink, prípadne šlófika, ak Vás nezobudia záverečné titulky - spite kľudne do rána, o nič ste neprišli. PS A to mám Julianne Moore v obľúbených, ináč by som o film asi ani nezavadil

Pod kůží (2013) odpad!

Ešte šťastie, že som na to nemusel do kina, to by som z neho zdrhol po polhodine! Dá sa vôbec takéto dielo nazvať filmom? Uff... panenkamaria.

Girltrash: All Night Long (2014) odpad!

Ľutujem, ale toto sa mi nepáčilo na prvé pozretie nepáčilo, nepáčilo, nepáčilo a ani sa mi páčiť nebude. A tiež nechápem ako toto mohol niekto nazvať muzikálom? Nedám ani jednu hviezdu, je to kravina, akú som už roky nevidel.

Fotograf (2015)

Po dlhšej dobe pozerateľný český film, ktorý u mňa z neznámych dôvodov evokuje Fridu! Je mi jasné, že to robila úplne iná partia, ani nechcem nikoho osočiť z plagiátorstva, ale už teraz sa teším, že si niekto strihne film inšpirovaný životopisom valašského krále či borisa kolesára.

Crash (2004)

Že som film už videl som zistil 5 minút pred koncom, chválabohu "už bolo neskoro", tak som si ho nechal prejsť hlavou a znovu konštatujem - vynikajúci, perfektný, oskarový! Super

Lásky čas (2013)

Krásna oddychovka, trošku dlhá ale nie nudná s dobrým hudobným podmazom. Téma, ktorá nie je ničím novým, neopozeraná herečka, trochu sexu a ťahám 5*!