Šťastný nový rok 2: Dobro došli

• Slovensko Šťastný nový rok 2: Dobro došli (více)

Příběh je volným pokračováním úspěšného filmu Šťastný nový rok. Začíná na Silvestra, kdy Marek (Ján Koleník) požádá Hanu (Táňa Pauhofová) o ruku. Její souhlas rozpoutá bláznivý kolotoč událostí, které předcházejí jejich svatbě v nádherném prostředí u „československého“ moře v Chorvatsku. Trojice Haniných kamarádek (Antónia Lišková, Zuzana Norisová, Gabriela Marcinková) a jejich rodiny znovu vnášejí do zdánlivě jednoduché přípravy svatby dobrodružství, napětí, zábavu a někdy i drama. Zatímco jedna z nich je momentálně bez partnera, druhá má okolo sebe hned dva soupeřící soky, a třetí manžela, který svou bezstarostností už doopravdy překračuje všechny hranice (v tomto případě dokonce hranice Schengenu). Všichni v podstatě nevědomky dělají všechno pro to, aby zamilované dvojici svatbu zkomplikovali, nebo je vlastním příkladem odradili, až natolik, že k ní skoro ani nedojde… (Falcon)

Stanislaus

Prvním dílem jsem načal kino-sezónu 2020 a tím druhým jsem naopak zakončil rok 2021. Kvalitativně mi přišly oba filmy srovnatelné, přičemž i u dvojky nesmí člověk očekávat moc a nebude zklamaný. Ze zasněžených hor se děj přesunul do slunného Chorvatska, což byla rozhodně dobrá volba, a vedle starých charakterů přibylo i několik nových postav, z nichž mě nejvíce pobavil opilý Ital, zatímco Vajda s Havlovou mi přišli spíše do počtu - škoda. Nejedna humorná scéna se střídá s nejedním hloupoučkým až lehce trapným momentem - sklerotický otec Maštalír oproti jedničce už spíše přehrával - přesto se však jedná o pohodový a nenáročný snímek, který i přes opětovně nepasující dabing vyloženě neurazí. ()

Aljak

Sequel k Šťastnému novému roku nebol až tak zlý nápad. Otvorené osudy postáv sa dali ďalej rozvíjať, predovšetkým láska Mareka a Hany, ktorá vyústila až do svadby. Tá sa odohráva v chorvátskom Rovinji, ktorý je ako stvorený na príjemnú kulisu. A keď sa to tak vezme, tak práve táto scenéria je najväčšou prednosťou celého filmu - čiže opäť dominuje skvelý vizuál a Čekovského hudba. Herecké výkony sú fajn, ale scenár je zas a znovu slabší a klišoidný. Nuž, ale aspoň na tie 2* to bolo. ()

Lailath odpad!

Fúú, ja ani neviem kde začať... neviem ani to, či sa mám smiať, alebo rovno začať plakať. Toto je kinematografické dno. Možno sa dá padnúť aj nižšie, to uvidíme, ak sa tvorcovia rozhodnú natočiť ďaľšie pokračovanie. Pri jednotke bolo pár úsmevných momentov, ktoré dokázali aspoň ako-tak vykompenzovať tú otravnú reklamu na Bognera, na ktorú som musela čumeť hodinu a pol. Dobro došli nemá asi ani jednu úsmevnú scénu, ktorá by ma pobavila. Pred koncom som psychicky vyčerpaná z pozerania na túto ,,trapáreň,, zaspala. Takže dúfam, že svadba dopadla dobre...Výkony hercov sú podpriemerné. Chémia medzi Koleníkom a Pauhofovou, je asi taká, ako chémia medzi mnou a plyšovým zajacom mojej dcéry. ,,Romantické,, scény medzi týmito dvoma jedincami, sú tak trapné a neuveriteľné, že som sa hanbila za nich. Až mi sťahovalo žalúdok. Pieseň ,,Ti Amo,, v podaní Janka a Táničky trhá uši, a na tej romantike teda vôbec nepridáva... Manžel sa mi smeje, keď pozerám romantické ,,sra*ky na Netflixe. Ale tie, aj keď je to samozrejme klišé, aspoň dokážu vtiahnuť do deja. Miestami si aj poviem, že chcem byť na mieste tej naivnej hlavnej hrdinky. Potom ma to prejde samozrejme. Dokonca mi pár krát vypadla aj slza dojatia... No pri tomto našom filmovom počine mi vypadne tak akurát slza sklamania a rozčarovania. Znova sa utvrdzujem v tom, že slovenský herci to nevedia... Hovorím o tých mladších. Kapacity ako napr.pani Vášáriová ma dokážu presvedčiť v akejkoľvek úlohe. Toť herecké umenie bratov čechov je na tom podstatne lepšie. Možno keby to bol film v čisto českom podaní, bolo by to viac stráviteľné. A neviem, či som si proste stiahla nejakú inú verziu, alebo je to tak originál, ale PROSÍM, nenechávajte slovenských hercov rozprávať po česky. To je proste strašné. Počúvať Pauhofovú ako sa snaží zasvätiť svoj jazýček do tajov češtiny, je naozaj len pre silné žalúdky. ()

velvetdot odpad!

Lístok do kina ako narodeninový darček a následné vydržanie v kine tú hodinu a pol hodnotím ako silné presvedčenie o priateľstve s ľuďmi, ktorý mi ho dali (i keď z recesie). Najlepšie je aj tak čakanie na indický tanec slovenských (aj tých tragicky predabovaných) a českých hercov na záverečné titulky. ()

BlackDemon odpad!

Tak asi takto vyzerá filmové peklo :-) Zoberte opozerané tváre, zaklincujte to Vašutom, pekne to nasvieťte, natočte a potom v strižni povyberajte pekné obrázky a jebať pritom na nejaký dej - a máte tento brutálny ale fakt brutálny shit. Toto je ešte horšie ako filmy od Evity /a to už je fakt ultranízky level/. Herci, ktorí v tejto plytkosti hrali by mali byť doživotne vylúčení z divadiel v ktorých hrajú - za stratu umeleckého úsudku. ()

• Příběh filmu se odehrává v chorvatské Rovinji. (Tommy6)