Ďábel (2010)

Atmosféru film určitě nepostrádal. Co mi ovšem přijde jako škoda, je to, že vlastně všechny smrti se stanou tehdy, když je obrazovka černá. Kdyby černá nebyla, čekali by nás možná i scény při kterých bychom strachem a znechucením otáčeli hlavy a zakrývali si oči, takto nám zbyde vždy pár vteřin na to abysme si vsadili a vzájemně se poradili, kdo následující tmu nepřežije. Za světla věřím, že by to byla zajímavější podívaná jak pro osadnictvo výtahu, bezpečnostních kamer i nás diváku, nemluvě o atmosféře, ale tom bohužel rozhoduje někdo jiný. Celkově film určitě neurazí, potěší svou délkou, ale neohromí a konec u mě silně pokulhává. Nevím jak komu, ale mě tedy nestačí fakt, že pokud budu vést špatný život, ďábel mě zavře do výtahu a postupně zabije každého kdo se nevyzpovídá ze svých hříchů. Protože jen ten, jak pravil Hospodin, bude spasen a vysvobozen z ďáblova pekelného zajetí (pozn. autora), 50% A men hříšníci :)

Expendables: Postradatelní (2010)

A čím, že to má být tak výjimečné ? Nostalgické ohlédnutí za akčními filmy 80. let ? Dobrá, přivřeme očka, ale furt je to jedna a ta samá písnička dokola. Vypnout mozek a bezduše se koukat na kulervoucí akci, film určitě splňuje a v tomto ohledu nás bavit bude, mě to bohužel nestačí. Hvězdy určitě za Slye a kostelní scénku, přiznávám, že ta se mi vryla hluboko.

Fighter (2010)

Boxu zrovna nefandím a velkým fanouškem sérií Rocky také nejsem. O to více jsem byl překvapen. Oba herci odvedli moc pěknou práci a obzvláště pak Bale, kterému bych teď už věřil snad uplně všechno. Vývoj některých boxerských zápasů mi přišel opravdu až neuvěřitelný, bohužel fakta neznám, ale pokud opravdu Ward zvítězil tak, jak jsem právě viděl, klobouk dolů. Fighter mezi sportovními/životopisnými snímky ale rozhodně zabodoval!

Finanční krize (2010)

Kolotoč se točí dál, jen kolotočář se jednou za 4 roky změní. Parádní dokument.

Gulliverovy cesty (2010)

Nestává se často abych měl chuť kouknout na něco, o čem tuším, že by mohlo být hodně nízko pod standardem, který jsem si nastavil. I stalo se a nebýt několika oblíbených herců, kteří se zde ukazují, bych hodnotil možná ještě níž.

Harry Potter a Relikvie smrti - část 1 (2010)

Solidní nástup ze začátku byl vystřídán poněkud pomalejším koncem. Zklamaný sem byl především z emocionální stránky filmu, zatímco na úplném začátku se ve mě emoce prali jako o život, na konci byly doslova zmraženy. ( nebo to byla jen iluze způsobená zimou která právě venku vládne? :)). Jakožto fanoušek knižní předlohy bych tedy spousty věcí poupravil. Celkově je to ale koukatelné, nicméně děj který se odehrával v mé hlavě při čtení knihy byl stále o několik tříd výš.

Jak vycvičit draka (2010)

Žeru draky, žeru vikingy, žeru lítání na dracích. Jak závidím animovanému hrdinovi Škyťákovi, který si takového draka najde a spřátelí se s ním. A jak jde příběh za sebou? Outsider se potají naučí jak být bourák, zbalí nejkrásnější dívku v okolí, která jím dost dlouho opovrhovala, zažehná zlo a nakonec si získá přízeň všech. Ano, ano , ano ohraná písnička? Možná. Ale funguje? Skvěle a hlavně tak, že nenudí. Je svěží, čerstvá, roztomilá a emotivní. Vytknu jen snadnou předvídavost děje, ale to vše okolo je tak atraktivní, že Jak vycvičit draka řadím mezi jedny z nejlepších animáků vůbec!

Já, padouch (2010)

Konečně je to tady , padouch v hlavní roli s armádou svých minionů. Gru má vynikající přízvuk, který už sám o sobě přidá na zábavnosti. Pak sou tu jeho žlutí přisluhovači, kteří mi už teď cca 30 minut po shlédnutí chybí, nemluvě o 3 roztomilých předškolačkách. Naprosto šílené, naprosto perfektní. Více animáků se záporákem v hlavní roli. Prosím! :)

Kniha přežití (2010)

Ze začátku se mi film moc líbil. Celkově filmy s post-apokaliptickou tématikou mě vždy bavili, hlavně kvůli prostředí, které mi silně připomíná hru Fallout 2 (kterou jsem hrával víc než často). Města, krajina, lidé, výměnný obchod, nedostatek pitné vody to vše bylo parádní. Hlavní postava mi byla také velmi sympatická, sice co se soubojů týče skoro neporazitelná, ale proč ne. Pak tu byla kniha a s tou sem měl problém. Bohužel mě film ze začátku zaujal natolik, že jsem od knihy čekal přece jen trochu víc. Škoda. I přesto film shlédnu určitě víckrát, aspoň jeho první půlku.