Kill Bill (2003)

dospělejšího Tarantina už pobírám, ale na tohle fakt nemám :( .. 2* jen díky skvělé hudbě

Líbáš jako ďábel (2012)

přiznám se, občas jsem se zasmála, za to 1*... druhá * za Bartošku, ten jediný si držel tvář a glanc a jeho sarkasmus tomuto dílku vyloženě slušel ... ale celkově je film spíš vyčpělý podpůměr a vůbec se nedivím, že se paní Poledňáková rozhodla ukončit svou režisérskou kariéru, sama z toho musela být otrávená a já si vážím si její sebereflexe :) ... Co mi ale na filmu vadilo nejvíc a neuvěřitelně mi lezlo na nervy, byly záběry na různé výrobky a služby odkazujícící na sponzory filmu !! Bože, máme tohle zapotřebí ??? I ostatní produkce se neobejdou bez sponzoringu a já chápu, že financování filmu není v dnešní době vůbec žádná legrace, ale v žádném jiném filmu to není divákovi podsouváno takhle okázale trapně (např. zbytečný, dlouhý záběr na asi kompletní nabídku kávových kapslí do Tassima, celá řada Astridu vystavená jak v koupelně doma, tak v Maroku, o Geriavitu a Directu ani nemluvím + spousta dalších) .. na druhou stranu, já sama jsem si dělala v hlavě seznam, koho všeho najdu v závěrečných titulcích - i proto jsem se v kině asi neukousala nudou, bylo to nakonec docela zábavné :)

Tenkrát na Západě (1968)

bez té nádherné hudby by to byl (dle mého názoru) celkem průměrný film, některé jiné filmy s podobnou tématikou mne oslovily daleko více

Hra (1997)

nezapamatovatelné, překombinované až běda :( 4/10

Agent 117 (2006)

po shlédnutí Umělce jsem byla zvědavá na mluvící Berenici Bejo a Jeana Dujardina ... Agent 1-1-7 jako kombinace inspektora Clouseau a Boba Saint-Clarea je celkem zábavný a Dujardinovi role vyloženě sedí ;)

Odcházení (2011)

Absurdní autobiografické drama, o kterém vůbec nevím, co k němu napsat. Pro mne je to prostě další moribundus - nikdo neví, co to je, ale všichni souhlasně kývou :p ... Musím připustit, že se film Odcházení dá dokoukat, i když je tak pitomý. Smutné je ale vážně to, že patří dle nominací na Českého Lva do elitní pětky toho, co se u nás loni natočilo a je to tedy jakýsi REPREZENTATIVNÍ VZOREK ČESKÉ KINEMATOGRAFIE - to mne vážně trošku děsí :(

Český lev 2011 (2012) (pořad) odpad!

viděla jsem chvíli a stačilo mi to, Lucčino nablblé hihňání mi lezlo na nervy :( ... nejlepší moderátor byl jednoznačně Dušek, ale loňský Budař byl taky fajn, nechápu, proč se dramaturgie nedrží osvědčeného - vždyť bylo od začátku jasné, že na takový večer paní Bílá prostě mít nemůže ani kdyby stokrát chtěla

Match Point - Hra osudu (2005)

i když pominu úděsný dabing (ale přiznám se, že mé hodnocení je jím také ovlivněno) a přimhouřím oko nad slabým a afektovaným výkonem Meyerse, tak i přesto nemůžu dát víc než 2* ... Allenovi asi nerozumím tak nějak všeobecně, OK, taky k jeho filmům tak přistupuju .... ale že by tento jeho scénář k filmu byl tak kvalitní, aby byl nominovaný na Oscara?!!! O tom silně pochybuju, naopak, konec filmu, hlavně policejní vyšetřování události, se mi zdá amatérské až to bolí ... á propos ... tomu jak film skončí, tomu se říká osud??? :(

Umělec (2011)

kdyby byl film s takovým příběhem zvukový a barevný, bude mít sotva na 3* ... v tomto provedení je to ovšem fascinující,milé a zábavné, atmosféra doby jako by prostupovala obrazovkou ... skvěle natočený geniální tah :)

Seabiscuit (2003)

závěrečná dostihová scéna a moje "zimomravky" - to patří k sobě pokaždé, když ten film vidím .. nádherný film o nadějích a o víře, svělý malý Biscuit se srdcem velkého závodníka