Šéf na grilu (2011) (pořad)

Aneb vaření se Zdendou za pětikilo na večer.

X-Men: První třída (2011)

Možná by to bylo i na pět hvězd, být jen o špetku větši fanoušek X-men série. Takle jsem bohužel půl filmu absolutně netušil která bije a některé souvislosti mne zřejmě vůbec nedovakly. (Soudě z reakcí a nadšené debaty obecenstva) Jinak Hugh Jackman by si zasloužil za jeho roli minimálně nominaci na oskara :D

Clerks 2: Muži za pultem (2006)

Po první půlhodině jsem měl pocit, že to snad vypnu. Ale pak se všechno otočilo, já se začal skvěle bavit, oplzlosti začaly být vtipné a Jey s Mlčenlivým Bobem perlit. V závěru přišlo i trochu té romantiky a sentimentu, ale všeho s mírou. Celkem příjemný snímek před spaním, ikdyž rozhodně ne pro všechny. Slabší povahy, křehčí dívky a křesťané - ruce pryč.

Senna (2010)

Nevěřil bych, že dokážu v napětí sledovat bezmála tříhodinový dokument o závodníkovi formule jedna, o kterém nic nevím, nejen protože závodil v dobách kdy mi bylo kolem tří let, ale hlavně kvůli tomu, že považuji závody F1 za jeden z nejnudnějších sportů vůbec, tudíž jsem se o ně nikdy nezajímal. Ayrton byl očividně jeden z nejtalentovanějších závodníků, co kdy soutěžil a tento dokument dělá čest jeho památce. Uvítal bych možná hlubší průřez do počátků jeho kariéry, více informací o tom z jaké pocházel rodiny, jak se choval mimo trať, malinko citlivější střih a úpravu zvuku - rozdíl mezi úrovní hlasitosti při rozhovorech, například s Prostem a tou během závodu byl velmi rušivý až jsem se občas lekl (poslední dva body jsou zjevně problémy pouze delší verze).

Čistá duše (2001)

Russell Crowe je prostě král. Aneb z gladiátora do role schizofreního matematika na pokraji duševního i fyzického zhroucení za méně než rok. Nenapadá mne žádný jiný herec, který by dokázal zahrát tolik různorodých rolí a všechny brilantně. Čtyři hvězdy za film, pět za herecké výkony, celkově to nechme na těch čtyřech.

Chcete být milionářem? (2000) (pořad)

Vzpomínám si na úvodní řadu, kdy běžel na nově Milionář 5 dní v týdnu (nebo dokonce 7??), jsem to žral hodně. Pak už to začala být nuda.

Big Brother (2005) (pořad) odpad!

Šílenost. Soutěžící vybrání stylem Rom-rasista, homofobik-lesbička, pár pornoherců... Snad ještě horší než Vyvolení.

Nic než pravda (2008) (pořad)

Zajímavý formát, bohužel ztroskotal na odpudivém moderátorovi a dementně pokládaných otázkách, na které vlastně nejde odpovědět po pravdě. (Myslíte si, že jste dobrý člověk atd.)

Dějiny násilí (2005)

Zhruba hodinku jsem čekal, že nastane nějaký zvrat, či akce. Bohužel nanastal a dostal jsem naservírováný celkem plochý děj, jednoduchý příběh a půlhodiny dramatu o pánovi, který se snaží začít žít nový život, přičemž se mu to moc nedaří.

Správci osudu (2011)

Celkem zajímavý pohled na otázku zda existuje osud, zobrazující jeho tvůrce jako pány v kouzelných kloboucích, pobíhajících po New Yorku s půdorysem našich životů. Dobrý nápad, ale zpracování mohlo dopadnout možná lépe, ikdyž si nepředstavuji přesně jak. Být to méně americky romantické, bez typického konce a vůbec ztvárněné trochu serioznějším způsobem, dám hodnocení o hvězdu, možná dvě vyšší. Bohužel (možná díky bohu) ne každý dokáže zdánlivě absurdní scénář přetvořit do takového snímku, který vyzní uvěřitelně a donutí vás přemýšlet i po jeho skončení. (Viz. např. Inception)