Abraham Lincoln: Lovec upírů (2012) odpad!

Tento filmový políček (rána těžkým tupým předmětem) do mé tváře, bych snad ani komentovat neměl. Stačí se podívat na plakát, název filmu a každému jedinci (jež vykazuje mozkovou aktivitu) bude jasné, že ho čeká nehorázná sračka. Neodolal jsem a pustil jsem si to, abych se o tom také přesvědčil (ano, jsem sadomasochista - zřejmě). Hlavní postavy bych stručně označil za bandu odporných individuí, které obvykle stávají ve frontě na pracáku a věřím, že právě odtud byli vybráni, aby natočili tento skvost. Že se děj už od začátku tváří neskutečně tupě, nudně a klišé doslova cáká z každého záběru, je patrné již z úzkostlivého zastávání se černoušků. V té době by vám za to asi vyrvali vnitřnosti nebo vás upálili (v JůEsEj patrně i dnes). Pak už jen rutina kdejakého béčkového hrdiny. Tajemství, nezamiluj se, zamiluje se, likvidace záporáků, dostane nakládačku, únos nebo smrt milované bytosti (v případě smrti - obzvláště kruté, ale nesmí zemřít víc jak jedna osoba, páč by to bylo pak až příliš!), lest, zabití záporáka, všichni žili šťastně až do své smrti v divadle. No není to prostě super film?! 5%

Ace Ventura: Zvířecí detektiv (1994)

Nenapodobitelný Jim a jeho gumový xicht! Samozřejmě, že je to hovadina, ale naprosto senzační. Kanaďani mají Leslieho a Bláznivou střelu, Američani mají Jima a jeho Ace Venturu. Parodie na kdejakou detektivečku, která je hnána do extrému v každé situaci. Jim svým osobitým způsobem zlomí diváka v pase každým svým gagem. Když to berete s nadhledem, jde si tenhle film opravdu skvěle užít. 80%

A co ten ruksak, králi? (1985) (TV film)

Roztomilá pohádka, velmi jednoduchá, ale přesto zábavná, nabitá skvělými herci. Navíc s krásným ponaučením. Sice v levných kulisách, ale povedená. Úžasný Heřmánek, Vašinka, Mrkvička, Augusta a Pešek. 85%

Aféra Thomase Crowna (1999)

Thomas Crown je znuděný nabubřelý zbohatlík, který touží po dobrodružství v jakékoli podobě. Už v tom mi byl dost nesympatický. Nadějné téma o rafinovaných loupežích se rozplizne v kaskádu postelových scén se stárnoucí Rene Russo, která ukazuje, že její tělo ještě nepatří do starého železa. Nicméně to původní zábavnou devizu filmu rozmělní do tak melodramatických a soft porn rozměrů, až má divák pocit, že bylo třeba odvést jeho pozornost od toho, že je film zkrátka o ničem, což je ve výsledku pravda. Průměrná podívaná s prvky lehké erotiky. Pokud chcete opravdovou zábavu, která se tomuto podobá a je o dost lepší, sáhněte raději po Lovci Hlav. Zde pouhých 60%.

Agent Bílá krvinka (2001)

Tenhle film se mi moc líbil po animované stránce, ale jinak skvělý a mnou oblíbený Bill Murray si tu u mně trochu pokazil dojem. Nevím proč, ale neseděl mi tu ani trochu. Jinak docela pohodová rodinná komedie. Být tam méně hraných scén.. popř. žádná, tak by to byl senza animák. 70%

Agent Cody Banks (2003)

Totální béčko pro diváky pod 15 let a pod 50 IQ. James Bond, nebo spíše trapný pokus o něj v dětské verzi. Pokud milujete Spy Kids, směle do toho. Pro mně nepopsatelná nuda a nezajímavý tapas. 30%

Agent Cody Banks 2 (2004)

Nemám slov. První pokus byl pravda totálně mimo, ale ten druhý je už opravdu silně cítit propadákem na celé čáře. Vlastně ani nevím za co dát vůbec nějakou hvězdičku. Snad jen za docela sympatickou Hannah Spearritt (asi jen proto, že jsem chlap ), ale v tom případě nevím, jak na tom budou v hodnocení slečny. 10%

Agora (2009)

Dlouho jsem se rozmýšlel nad hodnocením tohoto snímku. Po první půlhodině jsem totiž pochopil, že příliš záživné drama se nekoná a vše je jen historický popis jedné postavy a její doby. Bohužel ani tady scénáristé nečerpali příliš z věrohodných zdrojů a popustili uzdu své fantazii. Navíc ani nedali příliš prostoru samotné Hypatii, která jen sem tam vykoukla s nějakým převratným poznatkem. Zbytek byl o fanatické přeměně uctívačů pohanských bohů v uctívače velkého Chesuse. Epické dramatické scény židů a křesťanů střídalo pobíhání fanatické filosofky. Nakonec se mi to i líbilo, ale přes tři hvězdy se to dostat nemohlo. Takže smířlivých 65%

Akrobat (2000) (studentský film)

Na studentský snímek velmi povedená práce s loutkami. Příběh vcelku jednoduchý a dle mého názoru malinko nedotažený. Otec alkoholik skrze syna oživuje vzpomínky na krásnou minulost, která pominula. Snaha zapomenout na bolest prostřednictvím tvrdé výchovy bez citové vazby. Emoce k divákovi promlouvají skrze loutky velmi silně a je tu vidět pečlivost autorovy ruky. Snad se v budoucnu dočkám dalšího díla, protože češi byli kdysi v loutkové tvorbě špičky a nerad bych, aby tohle bylo zcela zapomenuto. 75%