Archimédův bod (1982) (TV film)

Kdo má trochu hloubavější duši a nelpí na kvalitním zázemí televizních studií, pompézních efektech, velkolepém hudebním doprovodu a výbuších třeskutého smíchu, zaraduje se. Ponuré a temné vyprávění má přesně takovou atmosféru, jakou by mělo mít. Je to o konci jedné životní etapy a o začátku další, kdy starý předává pomyslné veslo mladšímu a odchází ze scény. I takto lze přispět. Nesobectvím. Uznáním druhého a jeho podporou. Morální čistotou. To vše tu najdete, když se budete pozorně dívat. K tomu navíc výborný Ilja Racek se svým nezaměnitelným charismatem. 85%

Armageddon (1998)

Velmi dobrý film, prošpikovaný americkým vlastenectvím a pasováním američanů na zachránce světa a hrdiny. Za to bych strhl dvě hvězdičky. Jinak je to vcelku zábavná sci-fi, skloubená s romantickou komedií. A je pravda, že ten konec a můj oblíbený Bruce Willis mne až dojal. Prostě za Bruce zas musím jednu hvězdičku přidat. A vůbec, to komické stádo herců, co mne opravdu bavilo, je docela dobrým výběrem a celkově mám z filmu dobrý dojem. Myslím, že těch 85% si zaslouží.

Arn (2007)

Nadějné dílo skandinávské produkce o hrdinném Arnu Magnussonovi, který dal vzniknout Švédskému království. Historický román, protkán dojemným příběhem, sice není až tak velkolepým, ale i tak jeví známky velikosti. V takových dílech je bohužel těžké býti originální a to je zde cítit z každé bojové scény. Tu vykoukne Bluma, jak brání Jeruzalém, tu zas vidíme pomalovaného Mela, jak povzbuzuje své připodělané skoty do bitvy. Na závěr tu zas, na bujném oři, vymetá Crow nejednu břišní dutinu svým mečem. To vše v jedné osobě. Zkrátka se nám tu opakují stále stejné scény z rozdílných filmů. Neskutečnou chybou je pak délka stopáže. Tolik zbytečného materiálu začne po půlhodině nudit a ze zajímavého počinu je rázem nekonečná telenovela, nezáživný den v galerii s kulhavou babičkou, která si každý obraz prohlíží hodinu. Nicméně mám rád příběhy o templářích a tenhle se mi líbil. 70%

Arthur a Minimojové (2006)

Jsem sice animákofil, ale tohle se mi tedy zas až tak moc nelíbilo. Hlavní hrdina byl nesympatický jak v lidské podobě, tak v té animované. Příběh byl strohý a celkem hloupý. Doufal jsem, že když vidím jméno Luca Bessona, že je to záruka kvality a propracovaného příběhu, ale zřejmě jsem se spletl. Za tento vcelku nepovedený animovaný omyl tedy pouhých 50%

Astro Boy (2009)

I když jsem příznivce animáku musím přiznat, že tohle nebyl můj šálek kávy. Prvotní myšlenka a záměr se mi líbil, ale zpracování a hlavně konec mě dosti zklamal. Když vzpomenu třeba graficky nedotaženou, ale za to citově nabitou Terru, tak se to nedá srovnat. Průměrná zábava o klukovi, co se stal robotem. Doporučuji jen citově zakrnělým jedincům bez smyslu pro děj. 50%

Astronaut (2006)

Spíš než drama bych tomuto snímku přiřadil nálepku rodinné komedie. Člověk se totiž musel neustále smát. Když neberu v potaz spoustu nelogických, absurdních a nereálných situací, tak je tenhle film dokonalou propagandou amerického snu. Možná přihlouplý, ale pěkný je. Dalo se na něj koukat a slušně pobavil. Navíc tradičně skvělý Thornton mi tu bezvadně pasoval. Slušných 70%

Astronautova žena (1999)

Dalo se z toho vytřískat tolik a nakonec to bylo spíše veliké a nudné zklamání. Musím sice vyzdvihnout Charlize, která se tu opravdu herecky vydováděla, ale sterilní Depp tu naprosto vyhořel. I hudba byla celkem slušná, takže celkově to vidím na průměrnou zábavu na nudné odpoledne. Nepotěší, ale ani neurazí. 55%

Atentát (1997)

Docela slušné béčko a pár známějších herců. Otřepaná zápletka s děravou logikou, ale jinak se na to dá koukat. Filmy s konspirační teorií jsou vždy zajímavé, pokud jsou zvládnuty lépe. Třeba Nepřítel státu. Tohle je opravdu jen slabá náhražka. 55%

Atlas mraků (2012)

Zas jedno z dech beroucích představení americké kinematografie, které je postaveno na velmi solidních efektech a velice jednoduchém příběhu, který je rozvětven do několika menších linek. Paralelně, avšak v různých dobách, se tu odehrává jakýsi "karmatický" boj dobra se zlem. Životy všech jsou navzájem propojeny v čase a každý skutek v nich ovlivňuje budoucí generace. Celkově epochální podívaná, která v divákovi ovšem nezanechá pocit, při kterém by omdléval nadšením a volal bravo. I z tak rozmanitého díla je tu cítit komerce a marketingová vypočítavost. Velké očekávání a následné částečné zklamání.. 80%

Au Pair II aneb Pohádka pokračuje (2001) (TV film) odpad!

Ač bylo velmi úsměvné sledovat české herce jako křoví v téhle frašce, nikdy jsem netušil, že po Českém Krumlově běhají Karabiniéři. Jediný kladný aspekt jsou tedy lokality natáčení, jinak je to ještě větší sračka, než díl první. 10%