Anakonda: Honba za krvavou orchidejí (2004)

Hady všeobecně nemám rád a přesto jsem si pustil Anakondu. Asi bych udělal líp, kdybych sáhl po jiném DVD, ovšem stalo se. Úplný propadák to není, ovšem není tam ani špetka originality. Některé akční scény jsou vskutku dobré, ovšem to nestačí na hodnocení vyšší než dvě hvězdičky.

Věc (1982)

Kvalitních hororů, při kterých by se člověk odvracel hrůzou a nikoliv znechucením, je jako šafránu. Troufám si tvrdit, že toto je zdárný případ toho šafránu. Velice mrazivá atmosféra, polární stanice kdesi v polárním kruhu, polární podmínky a do toho obcházející děs, který pronásleduje lidi i zvířata a nikdo neví, kdo bude další na řadě. Tomu říkám kvalitní strachová záležitost.

Z pekla štěstí 2 (2001)

Pokračování pohádky o lásce i nenávisti, o jednom království a jednom pekle. Opravdu se mi druhý díl moc nelíbil, ale nebudu ho, jako někteří, úplně zatracovat. Přece jen se tam občas najde nějaké světlejší místo, dokonce i nějaký ten vtípek. Pro děti ideální.

Megalodon (2002)

Tak k tomuto nemá cenu psát sáhodlouhé komentáře. Příšerný film, který snad ani nestojí za to vidět.

Panika ve vzduchu (2002)

Hodně nepovedený film o únosu letadla, jedna hvězda za Kristannu Lokenovou, jiné pozitivum jsem nenašel.

Slavnosti sněženek (1983)

Jedna z českých klasik. Film jsem si pustil místo četby k maturitě, bavil jsem se opravdu parádně. Menzel prostě umí, ovšem pět hvězd nedávám z důvodu, že mám čerstvě zažito Menzelovo mnohem lepší dílo, rozmarné léto.

Šestý smysl (1999)

Výborný film se silně nečekaným závěrem, u kterého jsem se občas i bál. Výborný výkon Bruce Willise ale především malého Osmenta, který se svojí role zhostil opravdu skvěle.

Statečné srdce (1995)

Parádní snímek se vším všudy. Gibson se tímto filmem u mě náramně vyznamenal, je to jasná pětka.

„Marečku, podejte mi pero!“ (1976)

Jeden ze skvostů české kinematografie, podle mého názoru možná nejlepší česká komedie všech dob. Nejlepší postava - jednoznačně vlezdoprdelka Hujer a jeho rodina

Obecná škola (1991)

Další z českých filmů, na které se nezapomíná. Kvalitní podívaná z poválečné Prahy, kvalitní obsazení i kvalitní scénář. Rozhodně doporučuji.