Alexander Veliký (2004)

Musím priznať, že Alexander je moja srdcovka ale aj tak som zdesený komentármi tu prítomnej elity. Od kedy sa film hodnotí podľa množstva zarobených dolárikov??? Toto je, či chcete alebo nie, jeden z najlepších historických filmov našich čias, pretože napriek nespornému vizuálnemu zaujatiu a perfektne prepracovaním kulisám ponúka NESKRESLENÉ a HISTORICKY PRESNÉ informácie o Alexandrovom živote. Porovnávanie bojových taktík Tolkienoveho Pána prsteňov a Alexandra je bezpredmetné až smiešne, keďže po prvé ako Tolkien pred 100 tak aj Alexander pred 2300 rokmi brali inšpiráciu z Homérovych eposov Ilias a Odysea, čiže určité prvky taktiky sú badateľné v obidvoch dielach a po druhé bitky vo filme sú (znova) historicky presné. To znamená, že skutočne bitka u Gaugamel prebiehala tak ako to bolo popísané vo filme, takže nemôžeme hovoriť o vykrádaní LOTR ani v najmenšom. (btw Alexandrova taktika na obranu pred bojovými vozmi sa používala ešte počas veľkých križiackych výprav) Takže áno, toto je naozaj skvelý film a to, koľko zarobil na tom nič nemení. A pre mňa je filmové podanie bitky u Gaugamel vôbec najlepšie vyobrazenie funkčnosti a taktiky na filmovom plátne. Ani boj o Minas Thirit sa mu v tomto ohľade nemôže rovnať a to som do špiku kosti zarytý fanúšik LOTR.

Americký sniper (2014) odpad!

Nominácia na oscara nie je záruka kvality......

Ant-Man (2015)

super keď máte 12

Apocalypto (2006)

Až príliš veľa akcie. Chlapík tam nabehal minimálne 50 kilometrov.

Apokalypsa: 2. světová válka (2009) (seriál)

Nie je to taký skvelý dokument ako mnohí deklarujú. Je vidieť veľký vplyv Francúzskej produkcie, a aj na dokument absolútne nevhodné citové vydieračky o malom dievčatku v Londýne. Dokumenty ruskej produkcie sú oveľa objektívnejšie.

Avengers (2012)

Žiadna sláva. Bez myšlienky, len plytko zahrabnúť prakticky do ničoho, hlavne veľa bum-bac, super Legolas, sexy zadok v koži a zelený ozembuch. Čo čakať od komixu. Aspoň Downey zo zeleným Markom Ruffalom boli vtipný.

Barry Lyndon (1975)

Kubrick je pre mňa hit alebo miss. Vlastne iba raz sa trafil. Tentokrát 3 hodiny rozprávania bez štipky ohľadu na diváka.

Cesta (2009)

Toto vám v hlave uviazne na dosť dlho.

Crash (2004) odpad!

Toto sa ani pri najlepšej vôli nedá dopozerať do konca. Bečkovi scenár sa snaží sprostredkovať pohľad na menšiny z rôznych smerov, ale je to tak retardovane splácané do kopy, že jedine čo z toho vyjde je propagandistická citová vydieračka. Šediví páni čo rozdávajú oscarov majú fakt zvláštny záujem prihliadať na filmy, ktoré su politicky výhodné pre garnitúru, ktorá je pri moci.