Josefin

Josefin


16 bodů

Moje komentáře

od nejnovějšíchpodle abecedypodle hodnocenípodle roku vzniku filmu
<< předchozí 1 2 3 4 6 9 11
  • 16.3.2011  22:10
  Deník Anne Frankové (TV film) (2001)
  ****

  Opravdu kvalitní televizní zpracování podle známé výborné knihy Deník Anne Frankové, jako by mluvil román sám o lidském neštěstí a hnusu genocidy. Promlouvá hlasem,pocity a srdcem mladé dívenky Anny skvěle ji zahrála Hannah Taylor-Gordon.Určitě mohu jen doporučit.

  • 16.3.2011  21:50
  Taxikář (1983)
  ***

  Taxikář s Albertem Sordim je dnes už jen průměrná komedie, která baví ovšem není to už tak žhavá zábava a stopáž je příliš dlouhá. Setkání s rodinou taxikáře Pietra je celkem příjemná podívaná jakož i závislost rodiny na tv seriálu Dallas. Rád do svého auta vezme každého a on sám je zvědavý a nezavře ústa, tak k legračním rozhovorům a situacím dochází hladce. Místy to, až zavání morálním ponaučením.Samotný F.Fellini je tam opravdu jen chviličku. Těsně 3*, ale znovu se dívat nebudu.

  • 16.3.2011  21:31

  Cože to bylo?:-) Akční film to není a přece jen jsem akci čekala.Jestli něco proplulo nebezpečnou pomalosti nudy k smrti tak u mě S.W.A.T.Humor mi také nesedl příliš samého klišé a pubertálních hlášek v jednotce 25+. Pokud máte smysl pro absurdní legraci třeba si to užijete, ale to já mám taky, ale tady nezafungoval.Ono ani kdyby pánská Viagra u žen rozechvívala bránici mám obavy, že by u mě nefungovala:-)).Moc okatě přitroublé,aby to můj žaludeček strávil.Colin doufám bral tu účast jen povinně.

  • 15.2.2011  23:03

  Be or not to be king George VI? Of couse yes Bertie.Noblesní historický film z anglických dějin.Vymazlený terapeutickými sezeními budoucího panovníka s logopedem Lionelem Loguem. Ono to nebylo jen tak nutit tenkrát ke kontraverzním metodám nápravy řeči a prostocvikům Bertieho a stát se nakonec jeho blízkým přítelem. Nicméně se v příběhu najdou nudná a suchopárná místa v ději, je to přece jen zlomek z jeho života. Aristokratické role jsou doménou Colina Firtha a to milé koktání bylo perfektní. Za příběh 3* a další 2* za výkon C. Firtha. Získán Oskar za HR.

  • 15.2.2011  22:28

  Black swan pro mě osobně nejbližší film režiséra D. Arofonského. Velké uznání pro kameramana v práci mezi zrcadly. Mrazivý a určitě né tak nestandartní snímek, než si mnozí myslíte. Kdo měl kontakt s baletem nebo tančí/tančil/ ví své. Síla podívané je v osobitém podání na hranici paranoie. Nekompromisně fascinující přeměna kompozice bílé labutě transformací do divoké, černé, okřídlené mě zmagnetizovala. Bravůrní Nathálie Portman, skvělá Mila Kunis a slizský šef baletu Vincent Cassel. Podmanivý zážitek, který si hodnocení 5* zaslouží.

  • 15.2.2011  21:18

  A jaj nakonec typické historické béčko. Na začátku křižácké bitvy, ale pořádně odfláknuté, jen v rychlých záběrech, málo lidí málo akce. Situaci vylepšil na scéně, až Nicolas Cage s novým liftingem a americkým úsměvem v roli rytíře Behmana se svým společníkem Felsonem.Rytířské pozérství mu i sedlo. Příběh celkem originální s atmoférickými prvky , tak nějak jsem čekala víc, než vybafnutí démona. Čarodějnický koláč ani takový ani makový. Závěrem na jednorázovou podívanou i vtipné. 3*

  • 15.2.2011  20:25

  Rabín Jákob mi dlouho unikal, tak konečně jsem ho viděla. Opravdu geniální zábava, jedna z těch povedených komediálních Funesovek. Francouz Victor - Pivert nemá proti cizincům vlastně nic - tedy pokud všichni ti černoši, Židé a Arabové zůstanou tam odkud pocházejí..honičky, bitky a záměny osob neberou konec. A jedno velké díky za dabing Jiřího Krampola, byl parádní.

  • 15.2.2011  20:08

  Alex, testr videoher se musí přestěhovat ke své bábi a oba akteři už nejsou zrovna nejmladší. Jeho spolupracovníci jsou praštění jako on sám. Tím ovšem celá zábavná jízdá začíná,komedie z kategorie hulíme jak umíme.Pobavila jsem se některé scénky a hlášky stály za to např. : "opice si nahoře skládá nunčaky".

  • 15.2.2011  19:55

  Příjemná romantická komedie, samozřejmě všechno tu stokrát bylo. Nevím čím to bylo, ale mě přišla prima, protože jsem byla ve správné náladě a ustřední herecké duo mi sedělo. Moje jmenovkyně Anna - Amy Adams a ironický rebelský Declan Matthew Goode. Já za její plus považuji nejen zasazení do Irských končin, ale byl tam šmrnc, trocha vtipu a hlavně děj nebyl přeslazený ! Pro mě nečekaně roztomilé překvapení a pohlazení na srdíčku.

  • 15.2.2011  19:35
  Konkurenti (1992)
  ****

  Přepis divadelní hry, ale opravdu povedený. Na slovní laškování s prodejci vážně nejsem, ti musí raději o dům dál. Možná by mohlo něco ulítnou mě a holubička by to nebyla:-) . Ovšem tahle konverzačka byla fantazie, zejména pánové Jack Lemmon a Al Pacino to pojali ve velkém formátu. Paradoxně se soutěž o parádní bourák a stálé místo ve firmě rafinovaně zvrtává.Hodně správně ukecaný snímek plný ulitlých sprostých výlevů. A to zakončení jsem vážně nečekala. Pokud vás láká slovní přestřelka mezi firemními prodejci jen o tom jak dobře narafičit, nalhat a prodat reality a nevadí vám interiérové omezení tak doporučuji. Samozřejmě jen krásně peprný originál:-)ten mě pobavil.

  • 25.1.2011  21:04

  Pořád invenční,ironicky zábavná povídka a režie W. Allena.Výborné vyzrálé ponaučení o relativnosti životních vztahů a událostí. Jak říkají všechny kartářky světa:" You Will Meet a Tall Dark Stranger " iluze je příjemná , hlavně pokud se stane skutečností.Většinou však potkáme na životní cestě na 100% někoho zcela jiného:-). Milé přirozené etudy, taktika Woodyho dát nastudovat herci jen jeho roli a začernit scénář prostě zabírá.

  • 25.1.2011  20:28

  Nápadité ano, zábavné a romantické pro mě moc ne.Když jsem viděla hodnocení 75% vnitřní hlas našeptával bude se ti to moc líbit. Pár okamžiků předtím jsem sledovala Al Pacina ve filmu Frankie a Johnny, to byl parádní milostný koncert a potom velkém zážitku už nelze být tak objektivní. Na to, že jsem se dívala přímo na francouzský originál mě celá story nenadchla. Možná je to i tím, že mi Romain Duris v téhle roli vadil, já raději roztomilé rebely. Na Francii pro mě ne tak roztomilé, naštěstí zakončení vyneslo pomyslného (K)lamače do příjemné pohody.

  • 25.1.2011  19:34

  Pane režisére já vám dám Tajemství mumie. Luc Besson asi někde zapoměl svoji tvůrčí můzu a to už pěkných pár let. A u mě si začíná pěstovat image uspávače. No jo,usnula jsem rychle, 1* za Pterodaktyla . Pro mě to bylo nejspíš moc TOP SECRET. Probudila jsem se těsně před koncem a tam mi to došlo na začátku na mě koukala Adéle na velbloudovi a na závěr taky. Skládám své zbraně, podruhé do toho nejdu možná třeba,až nebudu moct usnout se znovu kouknu mumii na zoubky.

  • 25.1.2011  19:25

  Nepochybně zajimavý snímek, tak schválně kolik lidí může brát v Česku Prozac ? Američani zásobují léky,leckdy špatnými i nás.Taky to není zrovna málo.Christina Ricchi zazářila jako obrovská hvězda, naprosto autentický výkon. Přestože do skupiny x-náct už nepatřím děj mě úplně pohltil. Já jsem jí to všechno uvěřila, nálady, potřebu lásky, smutek, ctižádost, drogové i sexuální zážitky. Podle skutečného příběhu. Depresivní sám o sobě, ale ze života,kde se láme hranice mezi cítím se psychicky skvěle a už jsem v háji. Kdo rád psychologické drama,nejspíš nesáhne vedle.

  • 25.1.2011  18:59

  Pravý vyčpělý americký remake svěžího francouzského originálu, na chvíli jsem aspoň doufala v zábavnou parodii, jenže forkům docházel dech.Celkově nevypadal jako blbec jen Steve Carell, nakonec jsem měla pocit, že otravných nudných blbců je tam, až moc. Ovšem přiznávám, že ti myšáci byli skvělí a divoký bohém také. Nudné a místy vtipné zároveň, Jay Roach tomu fakt dal na zadek. Dávám 2*z milosti parkrát jsem se zasmála.

  • 25.1.2011  18:33
  Fighter (2010)
  ***

  Byla jsem natěšená, ale zůstala neuspokojená:-). Poměrně solidní lehce nadprůměrné drama, ale žáden adrenalinový nářez se nekonal. Rodina Mickyho Warda, by nejednoho přivedla k šílenství plus dva bratři s boxem v krvi. Na sportovní žánr mi chybělo mnohem víc zápasů. M.Wahlberg se do role vcítil, ale nespadal do welterovy váhy, to je jedna nevychytaná moucha. Hrál svůj standart, očekávaně fantastický Ch. Bale jako zlobivý starší brácha kostitřas.Tak jsem si jen říkala, kde on to v sobě bere je herecký chameleon a hlavní eso v rukávu celého snímku . Že by to mohl být Oskar za vedlejší roli, nechám se překvapit. Jako oddech fajn, ale nemá to šmrnc jako třeba Rocky nebo Zuřící býk. 3*/50%

  • 13.1.2011  19:09
  Comeback (TV seriál) (2008)
  odpad!

  Vítězný seriál,mám k němu naprostou vřelou averzi. Comeback říkejte mi vtipný a inteligentní sitcom. Nad takovou perlou se vždy rozplynu v extázi:-). Hraje sympatická česká herecká elita.V případě psychického nátlaku mi můžete pouštět pár dílů,aspoň uvidíte jak vyskočím z vlastní kůže. Uteču, vmísím se a udělám krtka, pšt potichu neprozradit mě!

  • 22.10.2010  20:52

  Příjemná, vtipná francouzská komedie. Doporučuji v dnešní době hlavně zlodějům a pracujícím v bankách, směnárnách atd... Někdy trocha nadhledu v kritických situacích je zapotřebí.

  • 22.10.2010  20:40

  Neuvěřitelná debilita, režisér John Krasinski přeskočil i svůj stín. Zvlášt kniha R.Wallace musí být teprve výživná jak Nutrilon. Na mužích něco je, ale v tomto filmu to nenajdete. Přepsychologizované výplody z mužských mozků: viz. malá ukázka: "Ženu i znásilnění může o něco obohatit bla bla kra kra ........" .Vřele nedoporučuji,není to ani černá komedie. Jen na vlastní nebezpečí a pak navštívit Dr.Chocholouška:)

  • 17.10.2010  19:39

  Woody si tady zahrál sexem posedlého rozpolceného spisovatele. Paradoxně nejvtipnější jsou jeho scény s ironickými a cynickými vulgarismy. Trochu jiný , drsnější Harry to se nemusí líbit každému.

  • 17.10.2010  19:09
  Doktor Smrt (TV film) (2010)
  *****

  Další z fantastických snímků od HBO,podle skutečné události. Doktor Jack Kerkorian si za svůj entuziasmus v boji o práva na důstojný odchod ze života zaslouží mnohem víc. Tak budiž na jeho poctu tento snímek. Al Pacina, jsem hned nepoznala, ale podal neuvěřitelně věrohodný výkon. Procházet si s ním jeho život, byl pro mě silný zážitek. Ať budete chtít nebo ne, zaručeně budete nad otázkou eutanázie přemýšlet a už získate svůj názor, pokud ho ještě nemáte. Podobné filmy, ale přesto odlišné: Hlas moře, Vtip...

  • 17.10.2010  18:35

  Nebýt pomoci Roberta Redforda, který podporuje nezávislé snímky, nejspíš by se film na žáden festival nedostal a to by byla škoda. Spojení komunismu a homosexuality , nejde o explicitní snímek naplněný sexem. Je to o zprvu nepatřičný vznik dobrého citlivého kamarádství přes mylnou rozličnost politických ideologií. Neskutečně mě bavil Jorge Perugorría jako bohémský citlivý gay Diego a jeho neposlušná lednička Rocco.

  • 15.10.2010  14:38

  Pomalý rozjezd, ale Francis Veber ví jak pobavit. Když pominu jeho posedlost, že tedˇ všechny své bláznivé protagonisty pojmenová jménem Francois Pignon :). Vyklubala se z toho opět povedená legrace. Nájemný vrah a zoufalec. Duo Richard Berry a Patrick Timsit se pěkně vybarvilo. Vyplatí se dát komedii z kolébky Francie šanci, nemůžete nic ztratit vždycky můžete použít dálkový ovládač a dát nemilosrdnou stopku, ale já to neudělala a příjemně jsem se nasmála.

  • 15.10.2010  13:41

  Podivné dědictví bylo tak podivné, že mě nedostalo na žádnou návnadu. Neskutečné čekání než se na scéně objeví Terence Hill, ale já se nudila gagy nic moc, chyběla tomu pořádná štáva. Nosná věta, kterou si pamatuji je :"Tvůj otec rád chodil do bordelu...." to je fakt málo. Nesedlo mi a to spagetti westerny mám ráda. Že by chyba u mě na přijímači?kousala mě nuda.

  • 15.10.2010  13:25

  Tak moc jsem se těšila na komedii, kterou jsem objevila jen náhodou. Louise de Funés byl opravdu obdivuhodný herec. Nápad dobrý, jenže jsem měla problém začátek nápadně připomínal Darebáčky od W. Allena, který je samozřejmě natočil o mnoho let později,ale pro mě jsou svižnější a vtipnější. Nemůžu vychválit dabing Faltuse, nechytalo mě jeho šišlání, sotva jsem rozuměla. Pro mě 3*nemůžu dát víc.

  • 13.10.2010  20:39
  Simonova kočka (TV seriál) (2008)
  *****

  Animované vtipné kraťasy o kočičích mazlících, nejde o dokument. Ve velké části jsem tam rozpoznala chování svého kocourka . Parádní malby a staré kočičí triky,Simon Tofield ukázal, že i v jednoduchosti je krása.

  • 28.9.2010  19:42
  Čokoláda (2000)
  *****

  Malebná francouzská vesnička, okouzlující Vianne - Julie Binoche. Kdo odolal pokušení nezvítězil, kdo podlehl vášni zakázaného ovoce tajemství čokolády tak okusil sladké pohlazení. Banální možná, ale uklidňující. Já miluji čokoládu.

  • 24.9.2010  20:02

  Výborný režijní počin Toma Tykwera, dokonalý soundtrack. Franka Potente v roli Loly skvělá volba. Hmm crazy barvička na vlasech ji moc slušela.

  • 24.9.2010  19:50
  Experiment (2010)
  ***

  Těšila jsem se a zklamaná jsem nebyla. Není to sice ryzí zlato, ale stísněný pocit jsem měla. Asi vím určitě kde bych chtěla být,kdybych se tohoto experimentu musela zůčastnit. Ale to je poslední co bych chtěla. Atmosféra svěží, nemůžu si pomoct Adrienu Brodymu tohle obsazení sedělo jak oblek na míru, Forest Whitaker byl taky nekompromisní sliszký tvrďák. Když na to příjde člověk je mnohdy horší než zvíře, ty za to aspoň neberou peníze.

  • 24.9.2010  19:26

  Originální příjemný animák s vypečenými chlupatými liščaty a dalšími zvířátky. You are welcome Mr. Wes Anderson.

<< předchozí 1 2 3 4 6 9 11