Josefin

Josefin

• 23.9.2010  20:45
    Tlustá jako já (TV film) (2007)

Trapný americký shit s tím, ať jde Douglas Barr do háje. Výsměch těm co bojují s nadváhou a propagace anorexie schována za morální boj proti obezitě. Jistě všichni s nadváhou musí abnormálně jíst, debilita vysokého kalibru!

• 23.9.2010  20:00
    Helen (2009)

Dostatečně kvalitní drama na téma deprese. Nikdy nevíte kdy příjde, jestli se nestaví i u vás. Sandra Nettelbeck si poradila velmi dobře. Kdo nezná nemůže pochopit, tahle interpretace přiblížení světa , kdy se svět stane bezejmenou tmavou noční můrou je určitě přínosem. Veronica decides to die je proti tomu falešná pohádka. Mírná šablona no a co má být. U mě určitě Ashley Judd, Goran Visnjic, Lauren Lee Smith podali nadstandartní výkon. Tak si dejte k sledování banány, nebo sklenici mléka příliv tryptofanu zvýší hladinu serotoninu :)

• 23.9.2010  19:05

Moc jsem nad tím nepřemýšlela a užívala si fantastický příběh plný úžasných barviček.Walt Disney mi přinesl animák s příchutí jazzu: Princeznu a žabáka. Krásná animace postaviček žabák, vtipný krokodýl Louis z bažin. Vzpomínka na to jak jsme byly já a má nejlepší kamarádka malé a dávaly pusu žabákovi /skokanovi/ mi vykouzlil úsměv na tváři. Odpočinková záležitost.

• 19.9.2010  19:28

Nečekala jsem to, nádherná fantasy a uklidňuje, rozehřívá srdíčko. Tim Burton je kouzelník , Johnny Depp perkfetní pan Wonka. Měli jsme chut na čokoládu, takže tu si ke sledování nezapomeňte vzít. To je jistota, že vás bude honit mlsná .

• 19.9.2010  19:08

Vážně mě dostal začátek, ixodes ricinus to určitě, kdyby to tak bylo tak nevylezu ven.Nejedná se o žádné ohromující dílo, spíš než ultra horor to působí jako hrozba budoucí biologické kontaminace. Cizopasníci byli vážně nechutní: "Leze,leze po železe,až tam vleze a bohužel už nevyleze" ti dostanou největší část z hodnocení 2*.

• 19.9.2010  18:51
    Prohnilí (1984)

Les Ripoux je moc dobrá krimi komedie. Dva policajti, ale nejlepší je René /Philippe Noiret/ než zacvičí svého nového kolegu, ale i pak jsem si užila spoustu humorných scének a hlášek. Claude Zidi stvořil punc neokázalosti, takže 3 Césary si domů nahnal oprávněně. Nostalgické uličky Monmartu a v nich spousta různorodých postaviček. Ten nosní sprej pro vrchního inspektora bylo jen takové malé eso v rukávu. Má bránice nezůstala v klidu:)

• 19.9.2010  18:20
    Frozen (2010)

Zajimavé survivalové překvapení od Adama Greena.Vcítila jsem se naplno do děje a přiznávám, že mi v žilách tuhla krev.Všechno umocnila mrazivá hudba a nervy drásající bezvýchodná atmosféra. Hodina a půl utekla jako blesk, hlavní postavy byly sympatické. A má osobní představa, že uvíznu na lanovce mi zrovna radost neudělala. Hodnotím 4*/70%.

• 19.9.2010  18:05
    Ondine (2009)

Tentokrát mi zmodernizovaná pohádka Neila Jordana nesedla. Příběh je prostoduchý a já postrádala onu pomyslnou hloubku, kterou mě pan režisér vždycky uchvacuje. Přes zajimavé herecké výkony A.Bachledy a Collina Farrella ho musím ověnčit jen 3*.

• 11.9.2010  16:36

Stauton Hill stál za starou bačkoru společně s českým dabingem ho lze přirovnat k nějaké tuctové hororové parodii. Herci nejsou příliš dobří, záporné postavy si stojí líp. Trochu je to zmatené, syn slavného otce mladý G. Cameron Romeo kopíruje ty lepší, ale to se nepovedlo. Tak snad příště bude vlastní originál, ještě nebudu lámat hůl.

• 11.9.2010  16:23
    Noční let (2005)

Red Eye je napínavý thriller, musím pochválit výbornou Rachel McAdams a fantastického Cilliana Murphy, ten snad zvládne každou roli. Atmosféra byla dokonalá, jen je vážně škoda, že Wes Craven nenachal děj na palubě letadla. Uvažovala jsem o vysokém hodnocení, bohužel pak nastala známá ohraná situace a už tušíte jak příběh skončí. Pro hodnocení 3*/50% hovoří fakt, že jsem se nenudila.

• 11.9.2010  16:04
    Oči války (2009)

Silně citový snímek, Danis Tanovič je výborný režisér a scénář k Triage se mu povedl. Co říct ke Collinu Farrellovi, profesionální herecký výkon jako člověk i válečný zpravodaj. Snad jen myslím, že v jednom okamžiku mohl dát průchod srdceryvnému pláči, to tam chybělo aspoň mě.Christopher Lee mě vážně překvapil, taková psychoanalýza to bych do něj neřekla. Ještě teď chvíli potom co jsem film zhlédla mě mrazí v zádech.

• 10.9.2010  09:54

Skvělá kombinace amerického a anglického humoru. Hlavní protagonisté hráli výborně trhlý Otto toho si znamenitě vystřihl Kevin Kline, sexy Wanda, Michael Palin je neuvěřitelný hranolkový mrož a jako vždy vtipný John Cleese jako Archie nemyslela jsem si , že ruština může být tak sexy:). Jasných 5*.

• 21.8.2010  22:23
    Komplic (2007)

Beru to pozpátku, když jsem v Inception uviděla herce Josepha Gordon-Lewitta, tak jsem mezi svými dvd objevila i The Lookout a jeho herecký výkon mě překvapil. Slušný thriller, scénář mě zaujal, možná banálně snivé trochu jako Memento, ale 100 krát jinak. Jediné, co je přitažené za vlasy je Chrisuv řidičák, mohl řídit snad asi jen koloběžku.

• 16.8.2010  21:10

Ke komentáři uživatele Divočáka není snad už co dodat, to už nejde líp popsat. Snad jen, že Sly jako Stud měl taky svého vlastního bobra. Chtělo by to 1*za bobříka odvahy pro Sylvestra i pro mě :-) .

• 15.8.2010  21:34
    Psycho II (1983)

Psycho 2 kupodivu zdařile navázalo na originál z roku 1960, Richard Franklin sice nebyl Alfred Hitchcock, ale návrat Normana Batese se mu podařil. Hudba Jerryho Goldsmitha je působivá, děj poměrně vyvážený. Anthony Perkins přesvědčivý, nebojím se dát 3*.

• 13.8.2010  01:29

Ang Lee je nesporně talentovaný režisér. To jak dokáže být precizní a osobitý mě fascinuje. Pomalu jsem se vnořila do vkusně vyprávěného příběhu na východ Asie. Že nemá snímek emoce? Pro mě ano bolestivé emoce schovávané pod pokličkou. Čas léčí i zabíjí touhu i opatrnost. Parádně namixovaný drink , který mi chutnal i bez alkoholu. Největší nevýhodu vidím v jeho délce, 2 a půl hodiny je silné sousto. Nejvíce zazářila mladičká Wei Tang a jako vždy charismatický Tony Leung Chiu Wai.

• 12.8.2010  23:35

Filmový skvost u kterého jsem se obávala, že mu černobílé provedení ubere na dokonalosti. Ale je to právě naopak to Raging Bull staví na piedestál. Silný snímek portétující život boxera J. La Motty zahrál ho dokonale Robert De Niro ve všech podobách - životní prohry a výhry a komplikovanosti jeho osobnosti. Když k tomu přičtu i fakt, že slovo "fuck" De Niro asi už nikdy tak často nepoužil. A nebylo by to pravé ořechové bez "malého bratra" a tím byl Joe Pesci. Kvalitní drama z boxérské branže, režie, dokonalý střih opravdu jsem se přenesla do Bronxu 40 let 20 století dob řádění Zuřícího býka a prožila s ním i jeho životní cestu.

• 12.8.2010  22:54
    Skrytý (2009)

Hezký obal, ale vevnitř na mě nečekala žádná dobrůtka. Jisté atmosférické prvky zde jsou, ale nepovedený scénář je asi největší strašidlo celého snímku. Kristoffer Joner alias Kai Koss, ale hrál dobře. Jen jsem se spíš při krásných lesních sceneriích a vodopádech zasnila nad krásou Norska.

• 7.8.2010  18:19
    Idioti (1998)

Za pro mě subjektivně asi nejzdařilejší snímek Idioti si Lars von Trier odnese mou pochvalu. Propojení dekadentní komedie až k dramatu tady vidím ten talent. Nelze se na něj dívat jinak než s nadsázkou, mylně je interpretován -Trier zde poukazuje svou agitkou na to jak mentálně postižení a idioti odpuzují společnost. " Možná se idiot v tobě cítí osamělý a hledá společnost, aby byl šťastný ". V každém z nás je uvnitř idiot, ale chceme ho pustit ven? Tak to vypadá, že dostal doživotní vězení, i když občas na nás šibalsky koukne z odrazu zrcadla. Neotřelé, přirozené, pobuřující, také výborná práce ruční kamery. Zaslouženě 5* na to, že pan režisér není má krevní skupina !

• 7.8.2010  17:34
    Počátek (2010)

Nebudu šetřit superlativy na adresu Ch. Nolana, trefil se do mého vkusu. Úžasně chladný, důmyslný, snový koncept mě nadchl. Výborně rozehrává partii s divákem, rafinovaným způsobem se zaměřuje na dějovou línii ve snech a podrobnější psychologické vykreslení postav přenechává představivosti diváka. Chytrý tah, díky němu se mohl zaměřit na to v čem je nejlepší prolínání časových vrstev. Po první projekci Inception, jsem namlsná na další vizuální kompoziční orgie a soundtrack H.Zimmera má neskutečnou sílu. Zejména Dream is collapsing. Hereci v čele s L. DiCapriem odvádějí své nejlepší výkony. Mayby I actually dreaming. Sen může být současnost, vzpomínka, budoucnost. Naprosto jsem se vytratila z reálné časové smyčky a nechala se s nadšením unášet fantazií.

• 7.8.2010  15:45

Režisér Alfréd Hitchcock byl opravdu mistr, dokázal těžit z ničeho. Tedy jen z kvalitního scénáře a hereckých výkonů a nepotřeboval k gradaci svých snímků triky, bez kterých se dnešní filmaři většinou neobejdou. Cary Grant patřil ve své době k těm nejlepším hercům. V North by Northwest se dostává do lapálií, když je považován za tajného agenta. A nechybí ani sličná blondýna. Výborně zvolená hudba umocňuje veškeré dobrodružné dění. Vrcholná scéna na Mount Rushmoure je úctyhodným nervy drásajícím zakončením. Mimochodem C. Grant hrál v jeho filmech často třeba jako mladík v Spellbound atd.. Pro mě jeho díla zůstanou nesmrtelnou klasikou.

• 7.8.2010  15:16

Nemůžu si pomoci, ale jinak mnou oblíbený Paolo Villaggio tady vykradl sám sebe ne moc vtipným způsobem. Což u mě sklidilo jen pár úšklebků. Naštěstí o 3 roky později režisér Neri Parenti natočil Návrat pana účetního a tam jsem se zase nasmála.

• 7.8.2010  14:55
    Po životě (2009)

After Live mě dokázal zaujmout. Vzhledem k situaci , že v době sledování jsem byla zdravotně indisponována působil opravdu deprimujícím dojmem. Ocitla jsem se v pohřebním ústavu kde kraloval Liam Neeson, Christinu Ricci už jsem skoro nepoznávala, od minulých filmů se její vzhled opravdu změnil. Morbidní feeling zde rozhodně nechybí. Je Anna blíže smrti nebo životu? Přistihla jsem se při myšlence, že pokud by nebyl příběh absurdní, ale reálný, bylo by to pekelné. So sweet after life i hope so.

• 7.8.2010  14:30

Zvláštní thriller, oceňuji především jeho originalitu. Hlavní roli spíše měla Annie Girardot, většinou sympatická a tady navíc dokonce kočka. Ozdravný pobyt mezi elitou společnosti se pomalu zvrhává v boj o holý život. Kontraverzního doktora Devilerse si vystřihl Alain Delon. Jen malá zajimavost je dost pravděpodobné, že jedno z nahých mužských těl, skotačících ve vlnách moře v celé kráse patří A.Delonovi. Což zase příjemně navodilo šok mě.

• 7.8.2010  14:05

Nelze než konstatovat, že za málo peněz málo muziky. Univerzální vojáci zpět tentokrát na misi v Černobylu /bohužel jen jako/ . Děj celkově zajimavý. Ovšem Jean Claude působil svým vzhledem ztrhaně. Měla jsem pocit, že má takových misí za sebou aspoň 5 :-) Dolph Lundgren to samé v bleděmodrém. Andrej Arlovski kopnout umí, jenže to pomyslný trn z paty nevytrhne. Přiznávám očekávání bylo velké, ale prozatím se pro mě oslnivý návrat nekonal. Přesto solidní béčko, čas uběhl příjemně s nostalgií hodnotím 3*/60/. Hodnocení celkových 52% mi příjde nízké.

• 27.7.2010  20:52
    Prorok (2009)

Dívat se na Proroka pro mě bylo jak zjevení. Nesporně jsem se ocitla skoro v realitě vězeňského autentického prostředí. Děj poměrně poutavý, ale největší zásluhu na tom nese nový herecký francouzský objev Tahar Rahim. Jiného představitele Malika El Djebena si odteď neumím představit. Silná sonda do typické intrasktury etnických majorit a minorit náboženského a sociálního života. Scény s Malikovou novou úlohou kamarádství s žiletkou a občasné vycházky patří mezi emocionálně silné momenty. V určitém místě bohužel díky 150 minutové stopáži ztrácí příběh neustálý tlak na bránu. Přesto Jacques Audiard u mě vítězí. Z mého pohledu jeden z nejzajimavějších snímku r. 2009. Hodnotím 4*/90% ještě mi tam jisté zážitky z tohoto prostředí chyběly .

• 24.7.2010  22:48
    Phenomena (1985)

Phenomena znamenala pro Daria Argenta návrat k giallo žánru. Do hlavní role byla obsazená tenkrát mladičká Jennifer Connelly, už v ní je vidět rodící se talent. Naprosto originální nadčasová atmosférická hudba je jen jeho poznávacím prvkem, vražedná mánie a propojenost se zápletkou z hmyzí říše je dokonalá. Pobavil mě i opičák , napínavá dějová linie až do konce.

• 24.7.2010  22:25
    Predátoři (2010)

Na Predátory jsem se moc těšila, bohužel jsem se nostalgicky nezasnila. Očekávala jsem, že se k tomu Nimród Antal postaví s modernější invencí, víc pastiček a napínavější děj. Laurence Fishburne a Danny Trejo se tam moc neohřáli ke škodě celého děje. Adrien Brody se musel pořád vytahovat jaký je king, což v původním Predátorovi nebylo potřeba. Stačila Arnoldova drsná tvář a spolupracující tým a hned to mělo grády. A použitím nožů, to by mě ve snu nenapadlo to zazdili úplně. Evidentně jsem čekala moc nového a pan režisér z toho vybruslil tím, že mlsal z prvního Predátora.

• 24.7.2010  21:45

Lucio Fulci mistr italských krvavých orgií, vytvořil tentokrát obsahově zajimavý děj. Pořád krvavý, ale ne tak jak The Beyond. Scény ze sklepa plnily svůj účel dokonale. Děsil mě tam netopýr, ten byl vážně na pováženou. Zato maskérský um na doktorovi Freudstainovi působí dnes strašlivě lascivně. Blonďatý chlapeček celou drásající atmosféru jen umocnil. Co se hudebního podtextu týče, není tady Fulci zrovna pevně v kramflecích. To ovšem nikdy nebyl jeho největší potenciál.

• 20.7.2010  23:40
    Disturbia (2007)

Nudné to nebylo, ale pořád je to jen zmodernizovaná vykrádačka mistrovského díla Okno do dvora. A ani Shia LaBeouf a další herci včetně Davida Morse, který byl přesvědčivý, na tom nemohou nic změnit.