Pod sněhem (2008)

často více než přesné detaily životů lidí, stejných jako jsme my. Rozhodně jsem si to užil.

Indiana Jones a Království křišťálové lebky (2008)

I viděl jsem čtvrtého dílu konec a mé oči zalily se slzami... se zájmem/znechucením sleduju jak se měmí standard kvalitního filmu a jeho zpracování. Je možné, že na filmu se odráží i kvalita diváka. V tom případě svět za dvacet let znatelmě zhloupl, směje se dětinskostem a pláče nad trapnostmi. První polovina filmu se ještě drží... občas jsem byl uchvácen záběry, které byly přesně STARÝ DOBRÝ INDY, bohužel od poloviny už se kupí zoufalost na zoufalost - tolik hloupostí a nesmyslů jsem už dlouho v jednom filmu neviděl - a závěr tomu dává korunu. Indiana Jones I-III byly filmy pro cílenou skupinu diváků - a proto byly úspěšné, Indiana Jones IV je film udělaný moderně tak, aby na něj zašel milovník přírody, milovník akce, milovník dobrodružství, milovník sci-fi, milovník romantiky (hm... to jsem asi trochu přehnal - spíš dámy, které už pamatují předchozí díly a musely se kvůli svým protějškům na to dívat s nimi), milovník dementních scénářů, milovník teenagerské komedie, milovník špionážních filmů, milovník historických románů, no prostě každý. Není v mých silách dát tomuto filmu víc než 2 hvězdičky, a vlastně ani nechci

Královna prokletých (2002)

Film žádný velký zázrak - nic objevného, ale děj měl hlavu a patu, nějaké herecké výkony taky byly přesto tak průměr. Ale soundtrack nalepený přesně jak má to žene kupředu. Ještě pár let poté jsem si nedokázal představit jiný druh hudby, který by lépe "pasoval" k upírům.

Chrysalis (2007)

žádné velké myšlenky, žádné velké akce, prostředí a atmosféra pěkné, ale dalo se z toho vydolovat víc... Jediné co mi fakt vadí, je absence postavy, které bych mohl fandit.

Váha vody (2000)

Film o dvou příbězích, které se nepodařilo propojit. Škoda. Ač do současnosti narvali herecké jména, minulost je to co táhne celý film. Podruhé škoda - děj kolem McCormack a Penna by si zasloužil celovečerní prostor - takhle je všechno honem honem a bez atmosféry. Ve filmu hraje E. Hurley - potřetí škoda - ale má tu v komentářích i své zastánce - budiž. Jinak se mi to fakt líbilo

Sherlock Holmes (2009)

tak viděl jsem jen prvních asi 40 minut a musel jsem to vypnout. Hnus, bída, odpor. Třeba se na to ještě dodívám a změním názor... Zatím 2star - jedna za akční scény, druhá za střih - jinak odpad

Smrt čeká všude (2008)

panečku! Tak už i takovýmto filmům se dávají oscary? Jelikož jsem to sledoval v tv, reklamy mě to krapet roztrhaly a asi po +/- 100 minutách jsem to zabalil definitivně. nuda, nuda nuda. Všechno nepřesvědčivé, stejné jako se dívat na někoho, jak hraje počítačové hry. a i když pak začínali být děj a kamera alespoň trochu zajímaví - stejně mne to nepřesvědčilo abych radši nešel spát. 2-3 stár je fakt max. možná ještě risknu projekci - ale moc šancí na vylepšení skóre tomu nedávám.

Žiletky (1993)

Tak jsem to po 13 letech znovu viděl a nevím co vlastně na to říct. Je to film do kina ne na doma - to je jisté. Film, kterých se moc netočí, jelikož od filmu už lidé očekávají snad jen srozumitelné vyprávění příběhu - i když kolik lidí dnes vlastně zajímá nějaký příběh? Hodnotit to v kontextu současné produkce, asi by bylo nejtrefnější švihnout sem odpad!, ale na to se tu nehraje. Normálně bych asi dal 2 hvězdy, ale teď vidím, že už mne po letech ten konzum taky trošku nahlodal. Dám 4, ne kvůli tomu, že by film byl tak kvalitní, ale proto, že ukazuje, že filmy se dají točit i jinak. snaha se cení

Strings (2004)

Ano, tento film nějaké chyby má - např. klasický nepřekvapující příběh, ale na druhou stranu to je osobitý a řekl bych inteligentní film/divadlo, kterému klidně odpustím i nějaké ty nesmysy a kolísající tempo. Film, kterému dám s radostí pět, i když ta pátá je asi tlačená čistě subjektivě

Královský slib (2001)

docela pěkný pohádkový příběh, s rozporupnlým hereckým obsazením (plus - Kramár, Issová, neutrál Vondráčková, J. Kraus, mínus David Kraus). Logika postav úměrná snaze o přesun od pohádny k historické romanci. Po pravdě David Kraus bere hodnocení filmu tak 20% (72 by už spíš odpovídalo) a doufám, že už další film s ním neuvidím. (citace DK/LV: A kdo mi dupnul na kládu?/nějak se mi to vykouřilo z hlavy - tomu říkám sexuální deprivace tvůrce)