Jmenuji se Sam (2001)

Víceméně průměrný film. Standardní dějová linka, američani co se starají o všechno kolem daleko víc než o sebe, soudí se, aby využili toho, že mají soudy. Mluví a neposlouchají. Za celý film jsem si nevšiml žádného pořádného dialogu, pořád je to: teď mluvím já... a teď mluv ty. Více než příjemný Sean Penn - důvod proč místo tří dám čtyři.

Jestli se rozzlobíme, budeme zlí (1974)

Jednička svého druhu. Zpětně když se zamyslím, tak jeden z důvodů proč jsem přestal mít rád palné zbraně (kdo by je jako dítko neměl rád?) - ty mají jen záporňáci, ty správní to zvládnou i bez nich. I po letech zábavné a milé

V elektrizující mlze (2009)

TLJ docela dobrý, děj sem tam pěkný mišmaš, a vojáci absolutně zbyteční. Nebýt jich film mohl mít 90 minut, které by kontinuálně plynuly, takhle se děj tříští a nedokáže si vystačit s jedním tématem. slabší 3

Vraždy v Londýně (2004) (seriál)

První díl tak 2-3 stár, počkám na další díl, než budu doopravdy hodnotit. Zatím nic moc - z britských kriminálek zatím to nejhorší Tak jsem teda zkoukl další díl a dám přednost těm 2*. Odpad to není, ale jako britská krimi to je bída. Občas jsm ese doma na sebe útrpně dívali, občas to bylo přímo to co se tu popisuje jako WTF ( pokud jsem to dobře pochopil). Po Midsomer Murders a Lewis je to fakt odpor. Kdyby to dávali mo Kriminálkách LA nebo Vegas nebo co všechno, udělali by líp. Ale když už někdo odsouhlasí takový český název (popravit okamžitě) tak co s tím

Zrcadla (2008)

Film, který by bez mohutné reklamy zákonitě šel rovnou na VHSky - teda pokud se to ještě dělá. Ale když se do něj narvou ty prachy tak co už. Neodpovídající hudba (- s takovýma lekačkama se dá udělat horor i z ovečky Shaun - ať žije věčně) logika děje horko těžko látaná ke konci se snaží být vševysvětlující, inteligence postav below zero - jednoduše typ filmu kdy se o postavu nestrachujete ale stoupnete si a přes celý pokoj/kinosál voláte : Ty jsi hošku blb! A useknout dvakrát nadstavovaný závěr - vůbec nic by se nestalo

Tři přání (1958)

první scéna - oči navrch hlavy a jen jsem zíral. Spíš než český film to vypadalo na francii a hlavní dva herci? paráda dál už se to tak nějak srovnávalo a akorát škoda pár záležitostí - mohla to být i pětka

Xena (1995) (seriál)

Výchovný seriál pro děti na základní škole. S Xenou je jedna potíž - a to ta že po éře Xeny by zůstali jenom ti zlí. Neboť ona nezabíjí, zatímco ti zlí s tím problémy nemají. Xena byla fajnová holka co si razila cestu v dobách ...bla bla bla.. a její život byl kvalitní a na jisté úrovni. Jednou však potkala pomatenou čarodějnici Gabrielu, která ji začarovala tak, že musí jezdit po celé zemi - spíš kontinentě- pomáhat lůze a dělat ze sebe tu největší krávu. Bohužel Xenu z prokletí nikdo nevysvobodil, tak to asi dělá dodnes. Pokud se to někomu podaří, přihodím dvě hvězdičky a začnu se znovu dívat.

Lanaři (1994)

Dobrý sportovní film, ve kterém se mne mezi jiným Shaq snaží přesvědčit, že je inteligentní student se všeobecným přehledem (:-)) Pro skutečné znalce NBA (a jeho zákulisí) tu je Bobby Hurley

Vyjednavač (1998)

Výjimečný akční film se skvělým obsazením, jedničkovými výkony a dobým dějem. Za jakýchkoliv jiných okolností bych dal 5, ale s teroristy (tehdy se jim ještě říkalo logicky únosci) se nevyjednává a to ani tehdy, pokud jím je američan Samuel L. Jackson.

Columbo - Columbo má rád noční život (2003) (epizoda)

Na americkou kriminálku průměrné, na Columba odpad. Značně necolumbovská kamera - připomíná spíš policejní seriály 80. let (ty pohledy na postavy přes rameno jiné - na to musí mít kameraman žaludek), a ta hudba tak to je odpad už sám o sobě, neodpovídá ději a ani scénám. Peter Falk už stárne, ale jako Columbo si drží úroveň i styl.