Donnie Darko (2001)

Ze začátku se může zdát, že nás čeká obyčený psycho film o schizofrenikovi jménem Donnie Darko. Jenomže právě tady to je typ filmu, o kterém se po jeho zhlédnutí dají vést nekonečné diskuze. Film, u kterého ani nejde pochopit vše. A bez toho by to nebylo ono. V tom je to kouzlo, že se ve filmu ztratíte, a tak vás bude i po třetím zhlédnutí fascinovat.

Souboj Titánů (2010)

Zklámání. Film postrádá takovou tu šťávu, která ve vás vzbudí emoce. Škoda jen, že se jedná právě o remake filmu jako je Souboj Titánů. Kdyby to byl nově vytvořený film, řekl bych si, že dobře, že je to taková ta oddechovka, u které človek vypne a nepřemýšlí. Ale v tomto případě divák čeká víc. Pak už to nezachrání ani "krásné, moderní" obleky bohů, ani 3D projekce. Na druhou stranu, některé masky nebo záběry krajiny se povedly.

Hlas moře (2004)

Drama, které dost zapůsobí na diváka. Skoro nikdo z nás, si nemůže představit, co to je za pocit, za utrpení, když je člověk prakticky kompletně ochrnutý. Pak už je jenom na něm jakou cestu si vybere. Vlastně ani nemá jak spáchat sebevraždu. Je na něm zda se chce porvat s osudem nebo soupeřit se zákonem k dosažení pro něj vytouženého klidu. Když se zamyslíme, tak prožitek u filmu umocňuje ještě fakt, že film je natočen podle skutečné události. Já film možná prožíval o trošku víc z toho důvodu, že moje babička už je pár let taky připoutaná na lůžko a párkrát už jsme od ní slyšeli názory, že by radši odešla.

Ulovit miliardáře (2009) odpad!

Namísto natočení filmů, jako je tenhle, by ty peníze měli jít radši na charitu nebo něco trochu prospěšného. Dobře, když chcete komedii, která nemá příběh, tak musíte mít aspoň nápad. Vytvořit něco, co aspoň trochu bude působit vtipně. V Ulovit miliardáře divák kouká na film přes bolest a utrpení. Herci také nic nezahráli. Nejlepší herec byl pro mě malý cikán. Ten tam jako jeden z mála něco vtipného předvedl.

Dokonalý trik (2006)

Tady to je proč si mě Christopher Nolan získal. Film vás nutí celou dobu přemýšlet. Neustále uvažujete, jak se příběh rozvine. V Dokonalém triku je vše geniálně promyšlené. Děj do sebe neskutečně zapadá. Nad něčím pochybujete, když v tom se objeví něco, co jste naprosto nečekali. Tento film není z kategorie, že ho zhlédnete jednou, máte super pocit, zhodnotíhe ho, popovídáte si o něm, ale nemáte potřebu se na něj v krátké době znovu podívat. Na Dokonalý trik bych se klidně druhý den podíval znovu. Ve filmu je stále něco nového, co můžete objevit, nad něčím jiným se zamyslet. Pro mě jednoznačných 5*.

Invictus: Neporažený (2009)

Téma Nelson Mandela čekalo na výborného režiséra. Clint Eastwood to zvládl na výbornou. Ukázal nám neskutečnou morální sílu Nelsona Mandely, který nastoupil do úřadu s tím nejtěžším úkolem. Usmířit rasově oddělenou Jihoafrickou republikou. Využil prostředek, který dává dohromady a sbližuje každý národ. Národní sport je mocná zbraň. Jenom jsem si představoval to plné Staroměstké náměstí a neskutečné oslavy, když vyhrají něco naši hokejisti nebo fotbalisti. Toto "Jihoafrické Nagano" se odehrává navíc v době, kdy to JAR nejvíc potřebuje. Pro mě se filmy podobného typu nikdy neohrají a rád se na ně podívám. Navíc Morgan Freeman zvládl svou roli na výbornou. Za to, že jsem se v první půli sem tam trochu nudil dávám 4*.