Tessie

Tessie

Česko

13 bodů

Moje oblíbené filmy

 • poster

  Pýcha a předsudek (2005)

  Nádherná angličtina podkreslená naprosto dokonalou přehlídkou kostýmů za doprovodu o nic méně vynikající hudby. Keira Knightley coby chudá venkovská dívka v opravdu ztřeštěné rodině Bennetových zářila každým gestem a slovem. Režisér měl velmi šťastnou ruku při výběru Darcyho. Více sexy charismatického frajera, který by se do 18. století tak krásně hodil, by hledal jen stěží :) Film se mi tak moc líbil, že se odvažuji říci: Toto je jedna z výjimek, kdy je film lepší než kniha!

 • poster

  Fantom opery (2004)

  Ačkoliv nejsem fanouškem tohoto stylu hudby, film řadím mezi jeden ze svých nejoblíbenějších. Tak chytlavé melodie a sexy Gerard Butler vytvařejí dohromady nezapomenutelný zážitek. O nic méně dokonalá je mladičká Emmy Rossum, nad jejímž talentem opravdu žasnu. Tohle vše a jako bonus honosné kostýmy a kouzelné prostředí na mne vždy dýchne skvělou atmosférou, která má u kvalitního kousku být. Pro zajímavost doporučuji poslechnout song The Phantom of the opera od Nightwish - jiné, ale taky úžasné pojetí hlavní písničky. A taky přečíst si originál od Gastona Lerouxe.

 • poster

  Blbec k večeři (1998)

  Úžasná komedie, kde se opravdu smějete od začátku do konce. Nenapadá mě lepší doporučení pro vytvoření dobré nálady. Francouzi opravdu zaváleli. Od začátku do konce jde přitom o "pouhé" povídaní v bytě jednoho nakladatele, zkrátka nic náročného a přesto zcela zdrcujícího. ... A máme ty práva :D

 • poster

  Válka Roseových (1989)

  Jeden z mých nejoblíbenějších kousků. Plný sarkastických hlášek, házejících předmětů a ironie. Vynikající návod na to, jak si z krásného domu, zařízeného s takovým citem pro detail, udělat jedno velké smetiště. Tohle mě prostě nikdy nepřestane bavit...

 • poster

  Slídil (2007)

  Naprosto úžasné drama, které jsem shlédla jedním dechem. Možná je to opravdu jen nepovedený re-make, jak většina hodnotí, ovšem já to původní neviděla a vůbec mi to nevadí. Líbí se úžasně vytvořené dialogy a kočkování Juda a Michaela. Věřila jsem jim každé slovo. Dokonalý interiér promyšlen do detailu mě opravdu bavil. Totálně neosobní avšak dokonalý. Nemám co bych vytkla, tak úžasné drama jsem neviděla dlouho. Pět hvězd bez řečí...

 • poster

  Přes palubu (1987)

  Kultovní komedií se může stát film pouze tehdy, má-li dobře sehrané herce, nenáročný příběh, pointu a výborné hlášky padající jedna za druhou. A přesně tohle jsou pro mě důvody, proč na Přes palubu nedám dopustit. Neodvažuji se počítat, kolikrát jsem viděla Goldie padat v noci do vody, sledovat jak se srovnává s tím, že byla malá tlustá děvka a kolikrát si Kurt hrál s tílkem stojíc u šatníku, ve kterém to rádi dělali. Samozřejmě z cedru :) Mám moc ráda tenhle film a považuji jej za jednu z nejlepších komedií všech dob. Přestože znám scény nazpamět, často si jej pustím na spravení nálady.

 • poster

  Tváří v tvář (1997)

  Zbožnuji Travoltu a Cage a když jsem objevila tenhle kousek, kde hrají spolu, už 3 hvězdy byly pro mne jasné před shlédnutím :D Ale ne, je to opravdu moc dobrá akčňárna s podivným nápadem, neváhejte a koukejte ;)

 • poster

  Oscar (1991)

  Tahle úchvatná komedie v modrých číslech? Nééé. Vždyť je to gigadobré. Nechápu to, lidi. Stallonovi nemohla slušet ta role víc. Vyserte se už na toho trapáka Funese!

 • poster

  Báječný hotel Marigold (2011)

  Miluji filmy, které mě dostanou hned od začátku. Jsou to ty, které mne vtáhnou svým optimismem, humorem, kvalitní kamerou a perfektními hereckými výkony až mám pocit, že i já jsem se ocitla v téhle partě a jela prožít sklonek života daleko. A ta úžasná britská angličtina.. Tenhle film okamžitě řadím k mým oblíbeným.

 • poster

  Rock of Ages (2012)

  Rock of Ages u mě mělo našlápnuté dobře už od začátku. Coby fanouška moderních muzikálů nepotřeboval tenhle kousek moc času, aby si mne získal. Trošku nejiště jsem vnímala obsazení Toma Cruise, vypadalo to jako totální krok vedle. Svou rolí se však prozpíval naprosto skvěle (nemluvě o bezchybném těle padesátiletého muže). Dalším šokem byl pro mne love song, ten mě totálně rozsekal (Alic Baldwin, Russell Brand). Na můj vkus bylo málo Catherine, tu bych klidně vyměnila s umělotinou v hlavní roli. Výběr písniček byl dokonalý, už jdu čmuchat po soundtracku./// Tak po deseti dnech jsem fakt totálně propadla soundtracku. Nejlepší hudba za dlouhou dobu.. Takhle nadšená jsem byla naposledy asi ze zpívajícího Bonda.

 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace