Smrtelné zlo 2 (1987)

"A kdo se směje teď?" No některé scény jsou teda fakt nehorázné. Výborná parodie, která spolu s Jacksonovými "klasikami" patří do zlaté síně naprostých hovadin.

Pád do tmy (2005)

Tak jsem nějak očekával, že se budu bát, ale až na pár dobrých lekaček z počátku filmu, mně to jako horor moc nepřipadlo. Ale na horory fakt expert nejsem, tak nebudu kazit hodnocení...

Šílený Max: Dóm hromů (1985)

První část dobrá, pak se to začlo kazit a tento "počin" musím bohužel hodnotit jako hroznou slátaninu

Black Books (2000) (seriál)

Některé díly jsou sice slabší, celkově však jde o velmi povedený britcom. Vždycky, když vidím vykaleného Bernarda s cigaretou na rtu, úplně mě to motivuje dopadnout stejně.

Saw 2 (2005)

V době, kdy vtrhla do kin čtyřka, jsem se rozhodl podívat na dvojku. Jednička byla originální, inteligentní a úchylná. Dvojka už jen nastavovaná úchylnější kaše, na další díly už raději rezignuji. Dvojka je zkrátka kýbl nudy s přiblblou pointou.

Jokohama kaidaši kikó (1998)

Opravdu zvláštní anime, ze kterého rozhodně nejsem nadšen, jelikož je opravdu o ničem a pro to "něco" anime sleduji, ale nemůžu ani říci, že je špatné. Jde zkrátka o totální oddechovku s příjemnou atmosférou.

Elfen Lied (2004) (seriál)

Moje hodnocení se během sledování seriálu neustále vyvíjelo. Asi u pátého dílu jsem to chtěl utnout, ale vydržel jsem a dobře jsem udělal. Konečné díly spolu s propletením událostí výslednému dojmu hodně pomohly. O tom, že tvůrci jsou zřejmě sadističtí pedofilové (a kdo ví, co ještě) není žádných pochyb. Míra brutality je na tento typ seriálu skutečně neúnosná. Přece jen pozorovat trhání na kusy malé holčičky či zabíjení štěněte opravdu není nic jiného než citové vydírání, jak už výše někdo poznamenal (dost mi to připomnělo film Klub sebevrahů, který byl opravdu extrémně debilní). Černobílost postav je taky vcelku zarážející. Proč u jednoho mutanta se rozebírá jeho duševní přerod v zabijáka, když zažil příkoří se dá pochopit, proč se ale ostatní mutanti chovají úplně jinak, když trpěli stejně, to už se nedozvíme. Přesto všechno mě seriál ani chvíli nenudil a musím uznat, že potenciál rozhodně má. Vnitřní rozpolcenost Lucy měla něco do sebe a konec se opravdu povedl. Kdyby tedy tvůrci vystříhaly naprosto zbytečné scény (sahání na prsa), snížili brutalitu (na rozdíl od Berserka, kam naprosto pasovala) a přece jen se více zamýšleli nad jednotlivými scénami než je pustí do světa, bylo by to za 5 *, takhle dávám tomuto nedodělku slabé 4.

Haibane renmei (2002) (seriál)

Opravdu krásné anime, extrémně hluboké, které mě dost zasáhlo, nejen proto, že příběh Reky mi připomíná hodně blízkou osobu. Někteří uživatelé poukazují na nudnou atmosféru v prvních asi pěti dílech, kde se mají všichni rádi a všichni se k sobě hezky chovají...Vytvoření této klidné atmosféry však extrémně kontrastuje s prvním narušením v podobě jisté negace (kterou pro nespoilování nebudu zmiňovat, každý si vzpomene) a přináší pak celkově velmi intenzivní emocionální zážitek. Důkaz toho, že vynikající silné anime lze natočit i bez spousty krve či akčních scén obecně (Berserk, Fullmetal Alchemist).

1492: Dobytí ráje (1992)

Tím, čím mohlo být Království nebeské v režisérské verzi s lepším titulním hercem a drobnými změnami ve scénáři, je pro mě tento film.

Mortal Kombat - Boj na život a na smrt (1995)

Minimálně o dvě třídy lepší než dvojka. Výborné akční scény spolu s hudbou dělá z tohoto počinu výbornou záležitost. Neakční scény (těch ma štěstí moc není) jsou trochu slabší, celkově však pro oko velmi solidní záležitost.