Agenti S.H.I.E.L.D. (2013) (seriál)

Po tom, čo som si zo začiatku prečítal niektoré ohlasy, nevenoval som Agentom žiadnu pozornoť. Zhodou okolností sa ku mne donieslo, že v druhej polovici seriálu narastú gule, tak reku dám mu šancu. 1. Pilot : Nič výnimočné. Nenadchne ani neurazí (vačšinou). Na urovni poobedia straveného pri ktorejkoľvek kriminálke v TV. Nemožem mu však uprieť dobrý vizuál. Na druhú stranu postavy (mimo Colsona) su tak neskutočne generické, ako charakterovo tak aj castingovo. Uletení genialni vedátori, ústredné duo agentov ako s katalógu (Namakaný špecialny agent s komunikačným problémom, inteligentná a nezávisla žena) a ostrielaná agentka s problémovou minulosťou. Ešte keby nebolo toho finále. Happyendový prestrih na tváre všetkých hlavných hrdinov ... to ako vážne!? Smozrejme občasná "cool" hlaška. Uvidíme, čo bude nasledovať, momentálne žiadna sláva. Zatial bez hodnotenia.

Ajťáci (2006) (seriál)

1. séria je skvelá plná IT humoru, ktorý ako budúci informatik viem oceniť o to viac :). Avšak 2. séria upadá do podpriemeru. Viac trápnosti menej humoru a hlavne menej IT. Takto som si teda pokračovanie určite nepredstavoval.

Amélie z Montmartru (2001)

Film o ničom a o všetkom. O živote a o láske. O všedných radostiach, ktoré naplňajú náš život.... Ona uvidí jeho a zamiluje sa. Hoci si k sebe ťažko hľadajú cestnu nakoniec ju nájdu. Zdá sa to ako klišé. Zrejme áno, ale to nie je podstatné. Postatný je spôsob akým Vám je naservírované. Fakt, že vo Vás vyvoláva dobrý pocit a zdvihne náladu je dôležitejší ako tá troška kyčovitosti (Povedzme si úprimne, ktorý film dnes nie je aspoň trochu otrepaný alebo presladený). Tak alebo tak je tento film pozdvihujúci a krásny. 90%

Andělé a démoni (2009)

Snímok som zhliadol viacmenej len zo zvedavosti, či a o aký kus sa posunul oproti svojmu predchodcovi. Nanešťastie musím konštatovať, že Angels & Demons nevystupuje z tieňa The Da Vinci Code, ba v mnohých ohľadoch za ním zaostáva. Dej sa snaži pôsobiť nápínavejšie a plynúť svižnejším tempom, no vzhľadom na povahu vyšetrovania sa motívy v jednotlivých fázach odhaľovania tajomstiev iluminátov opakujú, čo má za následok úpadok záujmu (vyšetrovacia linka v Da Vinciho kode bola pre mna omhno zaujímavejšia). Film obsahuje veľké množstvo WTF momentov (Pekná fyzička pracujúca na tajnom výzkume, môže s prehľadom sekundovať Hanksovi v oboroch religionistiky a symbológie a tiež sa vyzná v medicíne WTF!?, Robert Langdon ako popredný expert na náboženskú symbológiu potrebuje pomoc s prekladom latinského textu WTF!?.. a takto by som mohol pokračovať ešte pár riadkov),čo degraduje vážnosť akú sa snaži nastoliť (dokonca vyznieva komicky). A záver ? O čo viac pôsobivejšie sa snaži vyzerať, o to neuveritelnejšie a menej zaujímavo vo výsledku dopadá (zosnovanie tak komplikovaného plánú, a jeho záverečné dokonalé načasovanie je maximálne nepravdepodobné). Pri zrekapitulovaní týchto argumentov sa sám seba pýtam prečo 3*, ale úprimne povedané, až tak veľmi som sa nenudil ..

Apocalypto (2006)

Apocalypto nemá veľmi čím zaujať. Obsahovo veľmi prázdny a vizualne pekný (avšak kamera podkopáva výsledný dojem). Po dejovej stránke by sa film dal rozdeliť na 3 časti útok, pochod, naháňačka. Film nie je nudný no bavil by ma viac ak by bolo do filmu zakomponované aj niečo viac ako hysterické pobehovanie sem a tam.

Arizona Dream (1993)

Tento film ma vôbec neoslovil. Je tu znatelne cítiť Kusturicov rukopis, ale mne tu tá jeho do absurdna ladená atmosféra nesedela. Film je rozvláčny a nudný. Humorné scénky mi niekedy prišly ako ako zo starých čiernobielych grotesiek. Na danú temu možno až priveľmi "podivne" hĺbavá atmosféra , niekedy ponorená do nepríjemne depresívnych polôh. Až príliš často som sledoval hodinky a z letargie ma vytrho len dosť málo scén. Kedže ma neoslovil ani režisérov film čierna mačka, biely kocúr , jedíným (pre mňa) dobrým Kusturicovým počiom tak ostáva Život je zázrak.

Armáda temnot (1992)

Možno je to tým, že som nevidel jednotku ani dvojku alebo tým že ma horrorový žáner ako taký vôbec neberie (a preto ma neberie ani jeho parodovanie), ale mne to neprišlo skoro vobec vtipné. Sem tam som sa zasmial ale nič viac. Poväčšine som si v duchu hovoril to je ale blbosť (možno v tom všetci vidia to čaro, že je to taká blbosť :D ). Škoda čakal som viac .

Arn (2007)

Keď som prvýkrát videl tunajšie hodnotenie dosť ma to prekvapilo ..... televízny historický film s takýmito ohlasmi ? Som fanúšikom kvalitných historických filmov (škoda, že ich je tak málo) a prihliadajúc na tunajšie hodnotenie som od tochto filmu veľa očakával a som veľmi rád že ma vôbec nesklamal. Aj napriek jeho stopáži a menšej koncetrácii bojov som sa ani nachvíľku nenudil. Vďaka skvelej výprave (nádhejné scenérie), krásnej hudbe, sympatickým neokukaným a dobre hrajúcim hercom a reálnosťi spracovania vas film vtiahne a nepustí až do konca. Káždý si tu môže nájsť to svoje, či už ide o romantiku, akciu (pomenej) alebo čo-to z histórie . Napriek jeho nepopierateľným kvalitám mal film ešte ohromné rezervy, viac financí by ho posunulo ešte omnoho vyššie. Aj keď nemám nič važnejšie, čo by som mu vytkol, možno o trochu menej romantiky a viac akcie by prispelo k lepšej vyváženosti (ale to by som bol už veľký puntičkár :) ). Celkovo 90-95%.

Arn - Riket vid vägens slut (2008)

Nebudem sa uberať úvahamy, ktorá časť bola lepšia. Obe som zhliadol v rozmedzí dvoch večerov. Druhá časť na tú prvú perfektne nadvezuje, a tak to beriem viacmenej ako súvislý celok. Nechcem opakovať to, čo som spómínal pri prvej časti (kto chce ten si to nájde :)). Väčšina vecí sedí na obe, možno až na to, že v druhej je o trochu viac bojov, čomu prispieva hlavne záverečná bitka. Ako tu už bolo spomenuté aj mňe chýbala bitka o Jeruzalem, čo sa však vzľadom na financie dá pochopiť. Záverečná bitka bola spracovaná tiež v komornejšom duchu (samozrejme to neubéra na nadpriemernej kvalite spracovaia) a preto na druhú stranu radšej uvítam neprítomnosť bitky o Jeruzalem ako by mala byť zprznená nedostatkom financii (čo by pri nej bolo ďaleko viac viditelné a problematické). Film má dobrý koniec a ako celok sa suverejne zaraďuje do topky historických snímkov.

Asterix a Vikingové (2006)

Fajn. Neváľal som sa smiechom po zemy, ale to nevadí. Bolo to vtipné a osviežujúce. Neviedel som iných asterixov takže nemám možnosť porovnať, ale tento je tak na 70-75 %.