Zodiac (2007)

Kvalitne natočená kriminálka s dobrým obsadením. Avšak u mňa stroskotáva na dĺžke. Pátranie po sériovom vrahovi trvajúce niekoľko desiatok rokov mi neprišlo až tak zaujímave aby sa tomu venovali takmer 3 hodiny. Film má veľmi dobrý rozbeh. Vrážedné vyčínanie zodiaka je stvárné temne a chladno. Tak isto finish ktorý postupne naberá na napätí a vyvrcholí scénou v dome . Škoda však tých cca 45 minút medzi tým, kde v podstate vyšetrovanie stagnuje a film prechádza do nudnej fazy s niekoľkými hluchými miestami. Film je určite nadpriemerný avšak stopáž ho umňa posúva len na nejakých 70 max 75 %.

Želvy Ninja (2007)

Celkom príjemný návrat do mladosti (nie až tak dávnej :)) kedy som tieto zelené postavičky "žral". Hoci to nie je úplne to pravé orechové, je to dobrá animácia a slušná akcia. Pre deti určite skvelé. Tým odrastenejším bude vadiť príbeh a značná dávka infantility.

3:10 Vlak do Yumy (2007)

Nikdy som nebol veľký fanda westernových filmov, ale tento sa mi páčil. Z filmu dosť cítiť hollywood , najviac je to citeľné v trochu prehnanom a emočnom konci. Avšak berúc v úvahu, 2 očakávané možné konce bola toto neočakávana zmena (hoci je pravda ze posledných 20 min k tomu neodvratne smerovalo). K obsadeniu niet, čo namietať. Moji dvaja obľúbenci Crowe a Bale su skvélí a taktiež sa mi páčila postava Bena Fostera. Dobrý zvuk,podmanivá hudba a pekný vizuál. U mňa jasné 4*.

Ajťáci (2006) (seriál)

1. séria je skvelá plná IT humoru, ktorý ako budúci informatik viem oceniť o to viac :). Avšak 2. séria upadá do podpriemeru. Viac trápnosti menej humoru a hlavne menej IT. Takto som si teda pokračovanie určite nepredstavoval.

Apocalypto (2006)

Apocalypto nemá veľmi čím zaujať. Obsahovo veľmi prázdny a vizualne pekný (avšak kamera podkopáva výsledný dojem). Po dejovej stránke by sa film dal rozdeliť na 3 časti útok, pochod, naháňačka. Film nie je nudný no bavil by ma viac ak by bolo do filmu zakomponované aj niečo viac ako hysterické pobehovanie sem a tam.

Asterix a Vikingové (2006)

Fajn. Neváľal som sa smiechom po zemy, ale to nevadí. Bolo to vtipné a osviežujúce. Neviedel som iných asterixov takže nemám možnosť porovnať, ale tento je tak na 70-75 %.

Babel (2006)

Film má dobrý vizuál, hudbu a obsadenie. Kostra poviedok tiež nie je na zahodenie, ale v konečnom dôsledku mi príšli akosi nedotiahnuté (stále im niečo chýbalo, alebo mohlo byť niečo inak) a nemajú emočnú hĺbku. Počas celého tvania filmu som sa nedokázal vcítiť do deja. 70%

Bezva jízda (2006) (TV film) odpad!

Každou ďalšou minútou klesa moje IQ ...

Ďábel nosí Pradu (2006)

Film nemá nijak hlbokú myšlienku (ak nejakú vôbec ma :P ), ale čo by ste čakali od filmu zo sveta módneho priemyslu. Avšak je natočény svižne a prevažná väčšina filmu nenudí práve naopak. Nebolo to síce k popukaniu ale aspoň to nebolo vyložene trápne (nemusí tiecť hlavne keď kvapká). Po zhliadnutí filmu určite nebudeťe ľutovať (najme ženská časť publika) hlavne vďaka skvelej Meryl Streep a dobrej Anne Hathaway. Nič výnimočné, ale pohodový film na sobotný večer. 70%